گوشی‌های تاشوی جدید سامسونگ فروش خوبی داشته‌اند

گوشی‌های تاشوی سامسونگ

گوشی‌های تاشوی جدید سامسونگ یعنی گلکسی زد فولد ۵ و زد فلیپ ۵ توانسته‌اند تاکنون نظر مثبت بسیاری از کاربران را به خود جلب کنند.

اگر از تجربه‌ی بد سال ۲۰۱۹ سامسونگ در تولید و عرضه‌ی گوشی تاشو فاکتور بگیریم، باید بگوییم بعد از آن، گوشی‌های تاشو عملکرد بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشتند. فروش این محصولات هر سال بیشتر از سال گذشته بود و سامسونگ هم هر سال ضعف‌های بیشتری را در مقایسه با نسل‌های قبل شناسایی و برطرف می‌کرد. تا اینکه بالاخره نوبت به گوشی‌های تاشوی سری زد ۵ یعنی گلکسی زد فولد ۵ و زد فلیپ ۵ سامسوگ رسید. محصولاتی که تاکنون فوق‌العاده ظاهر شده‌اند.

سامسونگ تابستان امسال گوشی‌های تاشوی خود را رونمایی و راهی بازار کرد. به خاطر وجود یک سری ارتقای ارزشمند از جمله بزرگ‌تر شدن نمایشگر زد فلیپ ۵ و افزایش کیفیت و مقاومت لولای زد فولد ۵، انتظار می‌رفت این نسل فروش خوبی را در مقایسه با قبل تجربه کند که تا اینکای کار، آمار چنین چیزی را به ما نشان می‌دهد.

اینطور که گزارش شده، ظاهرا گوشی‌های تاشوی جدید سامسونگ توانسته‌اند در مقایسه با سال گذشته، ۸ و ۱۰٪ بهر عمل کنند که به ترتیب این میزان مربوط به زد فلیپ ۵ و زد فولد ۵ می‌شود. طبق گزارش منتشر شده از سوی منبع این خبر، گلکسی زد فلیپ ۵ حالا ۶۰ الی ۶۵٪ و زد فولد ۵ هم ۳۰ الی ۳۵٪ فروش کلی گوشی‌های تاشو سامسونگ را به خود اختصاص داده‌اند.

البته از یک سری جهات هم وضعیت خیلی خوب نیست. هرچند مشکل به سامسونگ و گوشی‌های تاشوی آن مربوط نمی‌شود. به خاطر رکود اقتصادی جهانی و همچنین کاهش قدرت خرید مردم، سامسونگی که قرار بود ۱۲ تا ۱۳ میلیون قطعه برای سری زد ۵ سفارش دهد حالا مجبور است این میزان را به تقریبا ۱۰ میلیون کاهش دهد تا با مشکل مواجه نشود. با این حال اگر واقعا میزان تقاضا آنقدری که گفته می‌شود بیشتر از قبل باشد، باید انتظار داشته باشیم حدودا ۱۰ میلیون گوشی تاشو در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۳ به فروش برسد که رقم بی‌سابقه‌ای است.

سامسونگ قصد دارد از اواسط اکتبر، تولید انبوه سری گلکسی اس ۲۴ را هم تولید و آن‌ها را در همان نخستین ماه ۲۰۲۴ راهی بازار کند تا جلوی جولان سری آیفون ۱۵ را در بازار بگیرد. باید دید آیا این شرکت کره‌ای موفق به انجام چنین کاری خواهد شد یا خیر.

4 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا