در سال ۲۰۲۷ حدوداً ۷۰ میلیون نفر گوشی تاشو خواهند داشت

آینده از آن گوشی‌های تاشو خواهد بود

گوشی تاشو

پیش‌بینی موسسه‌ی آماری ترندفورس نشان می‌دهد در سال ۲۰۲۷ فروش گوشی تاشو به بیش از ۷۰ میلیون دستگاه خواهد رسید.

گوشی‌های تاشو در حال حاضر رشد بسیار خوبی را در بازار گوشی‌های هوشمند تجربه می‌کنند. این بازار به رهبری سامسونگ در مسیر کاملاً درستی قرار دارد و سالانه به تعداد شرکت‌هایی هم که در این زمینه فعالیت می‌کنند اضافه می‌شود. البته در این بین فقط سامسونگ است که تعداد زیادی گوشی تاشو دارد و آن‌ها را در بازار جهانی هم در دسترس قرار می‌دهد.

خود سامسونگ انتظار دارد در سال ۲۰۲۵، آمار فروش گوشی‌های تاشو آنقدر زیاد شود که حتی به رکورد فروش سری گلکسی اس برسد. ترندفورس هم معتقد است در سال ۲۰۲۷، آنقدر فروش این گوشی‌ها افزایش پیدا خواهد کرد که به بیش از ۷۰ میلیون دستگاه در یک سال خواهد رسید که می‌شود معادل ۵٪ فروش کل گوشی‌های هوشمند.

بعد از پیشرفت چشمگیر فناوری تاشو و در نتیجه کاهش هزینه‌ی ساخت آن‌ها، کاربران بیشتری به خرید آن‌ها تمایل نشان داده‌اند. حتی گفته می‌شود قرار است به زودی شاهد گوشی تاشو میان‌رده هم باشیم که این موضوع می‌تواند میلیون‌ها نفر را در طول یک سال به خرید محصولاتی با این فناوری ترغیب کند چون در این صورت قیمت آن‌ها به کمتر از ۱۰۰۰ دلار خواهد رسید.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی ترندفورس، ظاهرا سامسونگ قرار است امسال، یعنی در سال ۲۰۲۳، حدوداً ۱۲٫۵ میلیون گوشی تاشو را به بازار عرضه کند که این میزان، دو سوم از سهم بازار را به سامسونگ اختصاص می‌دهد؛ هرچند در مقایسه با سال ۲۰۲۲ حدوداً ۸۲٪ کمتر است که البته تعجبی هم ندارد چون امسال شرکت‌های بیشتری در این زمینه فعالیت می‌کنند اما سال گذشته عمدتا سامسونگ بود که در این بازار خودنمایی می‌کرد. در حال حاضر پیش‌بینی می‌شود هواوی، اوپو و شیائومی به ترتیب ۱۴، ۵ و ۴٪ از سهم بازار گوشی‌های تاشو را به خود اختصاص دهند که همین مورد هم سبب شده تا سامسونگ سهم بزرگی از بازار را از دست بدهد.

دلیل اصلی اینکه فعلا بازار گوشی‌های تاشو هنوز رشدی را که باید تجربه نکرده این است که بسیاری از شرکت‌های چینی متأسفانه گوشی‌های خود را محدود به بازار کشورشان کرده‌اند. اگر مثلا سری میکس فولد شیائومی راهی بازار جهانی شود قطعا با توجه به کیفیت خوبی که دارند، می‌توانند نظر مثبت میلیون‌ها نفر را به خود جلب کنند.

ترندفورس در انتهای گزارش خود به اپل هم اشاره کرد. شرکت آمریکایی هنوز گوشی تاشو تولید نکرده ولی عدم فعالیت آن در این زمینه کاملاً معنادار و از روی برنامه‌ریزی است. به نظر می‌رسد اپل اصلا دلش نمی‌خواهد گوشی تاشویش ذره‌ای ایراد داشته باشد تا بدین ترتیب ذهنیت منفی در کاربران راجع به آن ایجاد نشود. این یعنی باید آنقدر منتظر بمانیم که این فناوری به بلوغ کافی برسد و سپس اپل با عرضه‌ی یک محصول بدون نقص، کاربران را به خرید آیفون تاشو یا آیپد تاشو ترغیب کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا