برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

اطلاعاتی از پردازنده اگزینوس 2600 منتشر شد

احتمال قطع همکای با AMD و استفاده از گرافیک اختصاصی

اطلاعاتی از پردازنده اگزینوس 2600 منتشر شد ۰ ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ اخبار فناوری کپی لینک

سامسونگ ظاهرا قصد دارد پردازنده سری گلکسی S26 یعنی اگزینوس 2600 را بدون همکاری با AMD و با تراشه گرافیکی بومی تولید کند.

با توجه به اطلاعاتی که یکی از موثق‌ترین افشاگران حوزه فناوری یعنی rquandt منتشر کرده، ظاهرا سامسونگ دیگر نمی‌خواهد با AMD همکاری داشته باشد. البته این قطع همکاری در زمینه تولید تراشه گرافیکی پردازنده‌های اگزینوس است. همکاری که از سال گذشته آغاز شد و به احتمال زیاد یک سال دیگر هم دوام خواهد داشت. اما از آن به بعد، سامسونگ بار دیگر در این مسیر تنها خواهد بود.

اینطور که به نظر می‌رسد، آخرین مشارکت AMD با سامسونگ در ساخت تراشه، برای اگزینوس 2500 خواهد بود. پردازنده‌ای که به عنوان قلب تپنده‌ی سری گلکسی S25 ایفای نقش خواهد کرد. AMD حتی در ساخت اگزینوس 1480 گلکسی A55 هم با سامسونگ همکاری کرد که نتیجه‌ی خوبی هم در نهایت رقم خورد.

از تراشه‌های گرافیکی AMD به عنوان قدرتمندترین رقبای تراشه‌های آدرنو یاد می‌شود که در رهگیری پرتو نور، عملکردی حیرت‌انگیز دارند. اما اگر این گزارش درست باشد، به نظر می‌رسد قدرت AMD اصلا شرکت کره‌ای را ارضا نکرده است.

سامسونگ به دنبال تراشه گرافیکی اختصاصی برای اگزینوس 2600 است

اینطور که به نظر می‌رسد، سامسونگ می‌خواهد برای سری گلکسی S26 بار دیگر روند کار را خودش در دست بگیرد. این شرکت از همکاری‌اش با AMD رضایت ندارد و به احتمال زیاد، به سراغ تراشه‌ی گرافیکی اختصاصی خواهد رفت.

اولین بار سال گذشته بود که شنیدیم سامسونگ می‌خواهد پردازشگر گرافیکی بومی خود را تولید کند. حالا و با انتشار این گزارش، بار دیگر به صحت آن خبر دامن زده شد. حال اگر اگزینوس 2600 را با شرایطی که گفتیم، در سری گلکسی S26 بببنیم، اولین تراشه‌ای خواهد بود که از پردازشگر گرافیکی کاملا جدید و ساخت خود سامسونگ بهره می‌برد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments