سامسونگ می‌خواهد نمایشگر OLED بدون حاشیه بسازد

سامسونگ OLED بدون حاشیه

سامسونگ در نظر دارد در آینده‌ای نزدیک نمایشگر OLED بدون حاشیه تولید کند و این یعنی رویای نمایشگر تمام صفحه بالاخره محقق خواهد شد.

سامسونگ دیسپلی در حال حاضر بزرگ‌ترین شرکت فعال در زمینه‌ی تولید نمایشگر OLED برای گوشی‌های هوشمند به حساب می‌آید و تقریبا می‌توان گفت تمام گوشی‌های بالارده و گران قیمتی که با پنل OLED راهی بازار می‌شوند، از پنل‌های ساخت این شرکت استفاده می‌کنند. از همان ابتدای شروع فعالیت تا کنون سامسونگ دیسپلی در تلاش بوده تا نمایشگر OLED بدون حاشیه تولید کند که تا حد زیادی هم در این مسیر پیشرفت داشته اما همچنان رویای نمایشگر تمام‌صفحه برای این شرکت محقق نشده است.

در جریان یک کنفرانس، سامسونگ دیسپلی از چشم‌انداز خود برای آینده‌ی گوشی‌های موبایل رونمایی کرد. این شرکت در کنار انتشار تصاویری از نمایشگر OLED بدون حاشیه با یک ناچ در بالای صفحه سامسونگ تصاویری از پنل‌های کنونی با حفره‌ی کوچک روی صفحه را هم به نمایش گذاشت. اما آنچه که بیشتر از همه توجه کاربران را جلب کرد، نمایشگر OLED با نام «All Around Full Screen» بود. پنلی که به طور کامل و از تمامی زوایا به پشت گوشی رفته و عملا هیچ حاشیه‌ای ندارد. در این نمایشگرها از فناوری لایه‌گذاری سه‌بعدی و کنترل روشنایی گوشه‌ی صفحه استفاده می‌شود.

سامسونگ OLED بدون حاشیه

چند هفته پیش بود که شنیدیم اپل از تأمین‌کنندگان اصلی نمایشگر OLED خود یعنی سامسونگ و LG خواسته تا نمایشگر OLED بدون حاشیه تولید کنند. این نمایشگر در گوشی‌های آینده‌ی این شرکت مورد استفاده قرار خواهند گرفت اما بعید است طی یکی دو سال آینده شاهد محصولی با نمایشگر تمام صفحه باشیم. علاوه بر این‌ها، اگر سامسونگ چنین پنلی را تولید کند، قطعا از آن در گوشی‌های خودش هم استفاده خواهد کرد.

سامسونگ علاوه بر اینکه می‌خواهد نمایشگر OLED بدون حاشیه تولید کند، در زمینه‌ی فناوری دوربین زیر صفحه هم تجربه‌هایی دارد. این یعنی وقتی توانست حواشی را از اطراف نمایشگر به صورت کامل بردارد، دیگر نیازی نیست برای تعبیه‌ی دوربین سلفی، نمایشگر را برش بزند، بلکه می‌تواند با استفاده از تکنیک‌هایی، آن را زیر صفحه پنهان کند. فناوری جذابی که فعلا نتوانسته موفق ظاهر شود اما آینده‌ی درخشانی دارد. از این فناوری در تعبیه‌ی دوربین سلفی زیر پنل تاشوی گلکسی زد فولد ۴ و ۵ استفاده شده که کیفیت خوبی ندارد. اما از لحاظ جذابیت، چون هیچ ناموزونی را به وجود نمی‌آورد، فوق‌العاده در زیبایی گوشی تأثیرگذار است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا