سامسونگ در حال کار روی یک سنسور ۴۴۰ مگاپیکسلی است

سنسور ۴۴۰ مگاپیکسلی سامسونگ

به گزارش یکی از افشاگران حوزه‌ی فناوری با نام Revegnus on X، ظاهرا سامسونگ در حال کار روی یک سنسور ۴۴۰ مگاپیکسلی و چند سنسور دیگر است.

وقتی درباره‌ی سنسور دوربین حرف می‌زنیم، سامسونگ علاقه‌ی زیادی به اعداد و ارقام دارد. همین حالا هم سامسونگ تنها شرکتی است که قدرتمندترین پرچم‌دار خود را به سنسوری ۲۰۰ مگاپیکسلی مجهز کرده در حالی که سایر شرکت‌ها نظیر شیائومی، هواوی، اپل و… از سنسورهای ۵۰ یا ۴۸ مگاپیکسلی در گوشی‌هایشان استفاده می‌کنند. اما حالا خبری منتشر شده مبنی بر اینکه سامسونگ به دنبال ساخت سنسور ۴۴۰ مگاپیکسلی با نام HU1 است.

البته سنسور ۴۴۰ مگاپیکسلی تنها سنسور در دست ساخت نیست چون سامسونگ در نظر دارد یک سنسور ۵۰ مگاپیکسلی GN6، یک سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی HP7 و یک سنسور ۳۲۰ مگاپیکسلی با شماره مدل ناشناخته را هم تولید کند.

اینطور که از خبرها پیداست، سنسور ۵۰ مگاپیکسلی GN6 قرار است ۱ اینچی با اندازه‌ی پیکسل ۱٫۶ اینچ باشد تا بدین ترتیب سامسونگ هم بالاخره رقیبی برای سنسور IMX989 سونی تولید کرده باشد. اینطور که گفته می‌شود، این سنسور برای استفاده در محصولات خود سامسونگ برای این شرکت فوق‌العاده گران خواهد بود و در نتیجه به احتمال زیاد در گوشی‌های دیگر شاهد استفاده از آن خواهیم بود.

سنسور ۴۴۰ مگاپیکسلی HU1 سامسونگ شاید اصلا برای گوشی‌های هوشمند در نظر گرفته نشود. برای مثال شاید برای بخش‌های صنعتی یا وسایل نقلیه تدارک دیده شده باشد. اما سنسور ۳۲۰ مگاپیکسلی به احتمال زیاد برای گوشی‌های سری گلکسی S سامسونگ در دست ساخت قرار دارد. افشاگر یادشده معتقد است نخستین گوشی مجهز به آن، گلکسی S26 اولترا خواهد بود. محصولی که تقریبا ۲ سال و نیم تا رونمایی از آن زمان باقی مانده است.

در نهایت هم می‌رسیم به سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی HP7 سامسونگ که گفته می‌شود قرار است در گلکسی S25 اولترا مورد استفاده قرار بگیرد. این سنسور جانشین نمونه‌ی ۲۰۰ مگاپیکسلی کنونی با نام HP2 خواهد شد اما به نظر می‌رسد مثل سنسور ۵۰ مگاپیکسلی بسیار گران خواهد بود. حال باید دید در آینده چه تصمیمی راجع به این سنسورها گرفته خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا