1%
  • 0/10

سامسونگ از یک نمایشگر تاشوی عجیب رونمایی کرد؛ امکان تا شدن از هر دو طرف

سامسونگ از یک نمایشگر تاشوی عجیب رونمایی کرد؛ امکان تا شدن از هر دو طرف ۰ ۱۹ دی ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
نمایشگر تاشوی سامسونگ

سامسونگ در جریان نمایشگاه CES 2024 از نمایشگر تاشوی عجیبی رونمایی کرده که قادر است هم از داخل به بیرون و هم از بیرون به داخل تا شود.

CES 2024 بهانه‌ی خوبی شد برای سامسونگ تا اینکه بتواند در خلال آن از محصولات جذاب و متنوعی رونمایی کند. شرکت کره‌ای هم از این فرصت استفاده و از یک نمایشگر تاشوی جذاب و در عین حال عجیب رونمایی کرده که می‌تواند آینده‌ی گوشی‌های تاشو را تغییر دهد.

نمایشگر تاشوی جدید سامسونگ در حال حاضر در حد یک طرح مفهومی است و مشخص نیست آیا در آیندده در قالب یک محصول واقعی مورد استفاده قرار خواهد گرفت یا خیر. اما سامسونگ امکان استفاده از این پنل را در گوشی‌ها، تبلت‌ها، هدست‌های واقعیت ترکیبی، لپ‌تاپ و… دارد. 

این نمایشگر تاشوی جدید سامسونگ قادر است تا به صورت دو سمته تا شود؛ یعنی هم می‌توانید از داخل به بیرون و هم از بیرون به داخل آن را باز و بسته کنید. این فناوری که Flex In & Out OLED نام دارد، جدیدترین فناوری نمایشگر تاشوی سامسونگ محسوب می‌شود که امکان چرخش ۳۶۰ درجه‌ای را هم دارد. با این قابلیت، دیگر یک گوشی تاشو نیاز به هزینه‌ی اضافی جهت تعبیه‌ی یک پنل ثانویه روی پنل پشتی خود نخواهد داشت و کاربران قطعا هزینه‌ی کمتری برای این گوشی‌ها پرداخت خواهند کرد.

با این فناوری جدید، انتظار می‌رود گوشی‌های تاشوی سامسونگ در آینده باریک‌تر، سبک‌تر، با باتری بزرگ‌تر و حتی دوربین‌های بهتر مجهز شوند چون فضای بیشتری در اختیارشان قرار خواهد گرفت.

البته نمایشگر تاشو همیشه در معرض خطر قرار دارد و استفاده از یک پنل تاشو با آن همه انعطاف بالایی که دارد به عنوان نمایشگر پنل خارجی شاید هنوز کار درستی نباشد چون ممکن است با قرار دادن گوشی درون جیب خود شاهد آسیب دیدن پنل آن باشید.

سامسونگ همچنین هنگام رونمایی از این پنل نمایشگر تاشو مدعی شد که پنل‌های جدید مقاوم‌تر از قبل بوده و چندین تست پایداری مختلف را برای اطمینان حاصل کردن از بابت عدم خرابی آن‌ها رویشان انجام می‌گیرد؛ همچنین تست گوشی در دماهای مختلف از 20- تا 50 درجه بالای صفر هم مورد بررسی قرار گرفت و آسیبی به پنل وارد نشد.

سامسونگ در نمایشگاه CES 2024 پیش رو از طرح‌های مفهومی زیادی رونمایی کرد؛ از جمله پنل‌های رولی Rollable Flex و Flex Hybrid؛ مدل نخست همانطور که از نامش پیداست، به یک چهارم اندازه‌ی خودش تا می‌شود. اما مدل دوم به صورت همزمان قادر است به صورت اسلایدی یا فولد تا شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments