1%
  • 0/10

اپل بالاخره به سامسونگ باخت؛ افزایش سهم سامسونگ در بازار گوشی‌های پرچم‌دار

اپل بالاخره به سامسونگ باخت؛ افزایش سهم سامسونگ در بازار گوشی‌های پرچم‌دار ۱ ۱۳ دی ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
اپل سامسونگ

اینطور که از گزارشات پیداست، ظاهرا اپل در بخش گوشی‌های پرچم‌دار اندکی از سهم خود را به سامسونگ و سایر شرکت‌های اندرویدی باخته است.

سال ۲۰۲۳ برای شرکت‌های تولیدکننده‌ی گوشی سال بسیار سختی بود که بالاخره به اتمام رسید. البته وضعیت در بازار گوشی‌های بالارده خیلی هم بد نبوده و شاهد رشد قابل توجهی در این بخش بوده‌ایم.

به گزارش موسسه‌ی آماری Counterpoint، انتظار می‌رود آمار فروش گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۲۳ رشدی ۶ درصدی را در مقایسه با قبل تجربه کرده باشد. البته منظور از گوشی‌های هوشمند، فقط مدل‌های بالارده نظیر محصولات اپل و سامسونگ هستند که اگر درست باشد، رکورد جدیدی در این بخش به ثبت خواهد رسید.

در این گزارش آمده که اگرچه فروش کلی گوشی‌های هوشمند به احتمال زیاد در مقایسه با قبل کمتر خواهد بود اما بازار گوشی‌های بالارده وضعیت خوبی داشته است. اینطور که پیداست، کاربران ظاهرا این روزها تمایل بیشتری به پرداخت هزینه‌ی زیاد برای خرید گوشی‌های پرچم‌دار دارند تا میان‌رده و اقتصادی تا بدین ترتیب بتوانند برای مدت طولانی‌تری گوشی را نگه دارند.

در نتیجه‌ی این تغییر در خواسته‌ی کاربران، حالا گوشی‌هایی که ۱۰۰۰ دلار یا بیشتر قیمت دارند تقریبا یک سوم از فروش گوشی‌های بالارده را به خود اختصاص دهند. در این بین هم اپل با در اختیار داشتن بیشترین سهم، در رتبه‌ی نخست قرار دارد.

اپل سال‌هاست که از لحاظ فروش گوشی پرچم‌دار در صدر قرار دارد،‌ آن هم نه با اختلاف ناچیز. برای فهم بیشتر این موضوع کافی است بدانید این شرکت در سال ۲۰۲۲ تقریبا ۷۵٪ سهم بازار گوشی‌های بالارده را در اختیار داشت اما در سال ۲۰۲۳ این میزان به ۷۱٪ رسید. در طول همین یک سال که اپل افتی ۴ درصدی را تجربه کرد سامسونگ توانست ۱٪ رشد داشته باشد.

علی‌رغم اینکه سامسونگ در سال ۲۰۲۳ از لحاظ سود دریافتی وضعیت بسیار بدی را در مقایسه با قبل داشته اما به لطف از دست رفتن سهم اپل از بازار گوشی‌های بالارده و بالا رفتن سهم ۱ درصدی سامسونگ در این بازار، توانسته جایگاه خود را مستحکم‌تر کند. اینطور که پیداست،‌ گوشی‌های خوب سری اس ۲۳ و زد فولد و زد فلیپ ۵ توانسته‌اند شرکت کره‌ای را نجات دهند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments