هواوی تا گرفتن جای سامسونگ چقدر فاصله دارد

رقابت سامسونگ و هواوی تشدید می‌شود

سامسونگ هواوی

هواوی در طول چند سال اخیر توانسته جایگاه خود را در بازار موبایل دنیا تثبیت کند و در چند سال گذشته جایگاهش را در رتبه سوم حفظ کرده است.

شرکت چینی هواوی سال ۲۰۱۵ توانست بیش از ۱۰۰ میلیون دستگاه گوشی به فروش برساند و از آن زمان تاکنون جایگاه سوم جدول را به خود اختصاص داده است.

اما این کمپانی چینی همیشه رویای اول شدن در بازار موبایل دنیا را در سر داشته است و حالا اعلام کرده که سال ۲۰۲۱ جایگاه اول را به خود اختصاص خواهد داد.

استراتژی آنالیستیکس میزان فروش گوشی توسط هواوی را ۲۵۱ میلیون دستگاه گوشی تا پایان سال جاری پیش‌بینی کرده که به این ترتیب سهم هواوی به ۱۷.۷ درصد می‌رسد و می‌تواند فاصله خود را با سامسونگ به کمتر از ۳.۶ درصد برساند و به این ترتیب جایگاه شماره دو را در بازار موبایل دنیا به خود اختصاص دهد.

پیش بینی می‌شود سامسونگ هم اگر میزان فروشش به ۳۲۳ میلیون دستگاه برسد و با ۲۱.۳ درصد همچنان جایگاه شماره یک را حفظ خواهد کرد.

هواوی سال گذشته ۱۴.۴ درصد و سامسونگ ۲۰.۳ درصد سهم بازار را در اختیار داشت و در طول یک سال هر دو شرکت‌ها توانستند رقابت خود را بیش از پیش ادامه دهند.

همچنین انتظار می‌رود رقم فروش اپل به ۱۹۳ میلیون دستگاه آیفون برسد و ۱۳.۶ درصد از سهم بازار جهانی موبایل را به خود اختصاص دهد.

البته هواوی در طول یک سال اخیر با مشکلاتی روبه‌رو شده و تا حدی روی میزان فروش گوشی‌هایش تاثیر گذاشته است. از زمانی که آمریکا اقدام به اعمال محدودیت‌هایی برای فعالیت هواوی در آمریکا کرد و از سوی دیگر گوگل مواضع خود را همراستا با ایالات متحده اعلام کرد و از ارایه سرویس به هواوی ممانعت کرد.

بر این اساس هواوی با مشکلات زیادی روبه‌رو شد اما تلاش کرد که این موضوع وقفه‌ای در ادامه فعالیتش ایجاد نکند؛ بنابراین اقدام به طراحی و توسعه سیستم عامل اختصاصی خودش کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا