اطلاعات جدیدی از دوربین اصلی گلکسی زد فولد ۶ منتشر شد

خبری از ارتقا نیست

دوربین گلکسی زد فولد ۶

اینطور که از شایعات پیداست سامسونگ نمی‌خواهد تغییری در دوربین اصلی گلکسی زد فولد ۶ ایجاد کند و از همان دوربین ۵۰ مگاپیکسلی استفاده خواهد کرد.

سامسونگ معمولا گوشی‌های هوشمند خود را از لحاظ دوربین، خیلی زیاد ارتقا نمی‌دهد چرا که یک دوربین خوب و باکیفیت را تا مدت‌ها در گوشی‌های قدرتمندش استفاده می‌کند. حالا همین وضعیت را در گوشی‌های تاشوی این شرکت هم شاهد هستیم؛ یعنی قرار است در گلکسی زد فولد ۶ از همان دوربینی استفاده شود که در گلکسی زد فولد ۵ استفاده شده بود.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط یکی از معروف‌ترین افشاگران حوزه‌ی فناوری یعنی Ice Universe، ظاهرا باید انتظارات خود را از نسل بعدی گوشی تاشوی سامسونگ از لحاظ دوربین پایین بیاوریم. سامسونگ در نظر دارد از همان سنسور ۵۰ مگاپیکسلی GN3 با اندازه‌ی ۱/۱٫۵۶ اینچی به عنوان دوربین اصلی در زد فولد ۶ استفاده کند. حتی در گلکسی زد فولد ۴ هم از همین سنسور استفاده شده بود اما در زد فولد ۳ شاهد سنسور ۱۲ مگاپیکسلی سونی IMX555 بودیم.

اگر این خبر درست باشد، خیلی هم برای کاربران بد نخواهد شد چرا که گلکسی زد فولد ۵ با همین دوربین ۵۰ مگاپیکسلی خود هم عملکرد بسیار خوبی از لحاظ عکاسی و فیلم‌برداری دارد. علاوه بر دوربین، گفته می‌شود گلکسی زد فولد ۶ از لحاظ ضخامت هم به مراتب باریک‌تر از قبل خواهد بود تا بدین ترتیب فاصله‌ی کنونی گوشی‌های تاشوی سامسونگ از لحاظ ضخامت و زیبایی در مقایسه با رقبای چینی کاهش پیدا کند.

در این گزارش آمده که سامسونگ می‌خواهد فناوری به کار رفته در هواوی میت ایکس ۵ را مهندسی معکوس کند تا بتواند متوجه شود چگونه در یک گوشی به این باریکی از باتری بزرگی استفاده شده است؛ فناوری‌ای که سامسونگ نتوانسته هنوز به آن دست پیدا کند.

گلکسی زد فولد ۵ در حال حاضر ۶٫۱ میلی‌متر ضخامت در حالت باز شده و ۱۳٫۴ میلی‌متر ضخمات در حالت بسته دارد در حالی که میت ایکس ۵ در این دو حالت ۵٫۳ و تنها ۱۱٫۱ میلی‌متری است. شیائومی میکس فولد ۳ با ۵٫۳ و ۱۰٫۹ میلی‌متر ضخامت در این دو حالت حتی از نماینده‌ی هواوی هم وضعیت بهتری دارد. ضخامت وان‌پلاس اوپن هم در حالت باز و بسته به ۵٫۸ و ۱۱٫۷ میلی‌متر می‌رسد که یعنی هر سه شرکت چینی عملکردی بهتر از سامسونگ داشته‌اند در حالی که تجربه‌ی سامسونگ به مراتب از آن‌ها بیشتر است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا