برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 10/10

گلکسی S25 اولترا با این ارتقا در دوربین سنت‌شکنی می‌کند

برای اولین بار بعد از سال‌ها، دوربین فوق عریض ارتقا پیدا می‌کند

گلکسی S25 اولترا با این ارتقا در دوربین سنت‌شکنی می‌کند ۰ ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ اخبار فناوری کپی لینک
گلکسی S25 اولترا دوربین

اینطور که به نظر می‌رسد، سامسونگ قصد دارد سال آینده با تجهیز گلکسی S25 اولترا به دوربین های پیشرفته، کاربران را غافلگیر کند.

گلکسی S25 اولترا قطعا یکی از بهترین و جذاب‌ترین پرچم‌دارهایی خواهد بود که سامسونگ قرار است در سال 2025 از آن رونمایی کند. بهترین پرچم‌دار کنونی شرکت یعنی گلکسی S24 اولترا در حال حاضر از خیلی جهات، بهترین گوشی پرچمدار جهان است.

به خصوص دوربین که با اضافه شدن سنسور 50 مگاپیکسلی با زوم 5 برابری اپتیکال (جایگزین سنسور 10 مگاپیکسلی با زوم 10 برابری) وضعیت به مراتب نسبت به قبل بهتر شده است.

اما اینطور که به نظر می‌رسد، سامسونگ می‌خواهد سال آینده بار دیگر دستی به سر و روی سنسورهای مدل اولترا بکشد. این در حالی است که پیش‌تر شنیده بودیم این اتفاق رخ نمی‌دهد.

از خبرها پیداست که شرکت کره‌ای در نظر دارد دوربین فوق عریض و تله‌فوتو با زوم 3 برابری گلکسی S25 اولترا را به شکل قابل توجهی ارتقا داد.

تغییر دو دوربین گلکسی S25 اولترا

در حال حاضر گلکسی S24 اولترا از 4 دوربین بهره می‌برد؛ 200 مگاپیکسلی اصلی، 50 مگاپیکسلی تله‌فوتو با زوم 5 برابری اپتیکال، فوق عریض با زاویه دید 120 درجه و تله‌فوتوی دیگر با زوم 3 برابری اپتیکال.

اما با توجه به گفته‌های افشاگر معروف حوزه فناوری یا بهتر است بگوییم، موثق‌ترین افشاگر فناوری، سیستم عکاسی و فیلمبرداری گلکسی S25 اولترا اینطور خواهد بود؛ سنسور اصلی 200 مگاپیکسلی که احتمالا بدون تغییر خواهد ماند.

سنسور فوق عریض 50 مگاپیکسلی با زاویه دید احتمالا مشابه اما امکان فیلمبرداری با کیفیت بسیار بالاتر. سنسور تله‌فوتو 50 مگاپیکسلی با زوم 5 برابری اپتیکال که بدون تغییر می‌ماند. در نهایت سنسور 50 مگاپیکسلی تله‌فوتو دیگر با همین اندازه اما زوم 3 برابری اپتیکال.

بدین ترتیب، سامسونگ در واقع دو دوربین فوق عریض و تله‌فوتو 3X را در مقایسه با قبل ارتقا خواهد داد. سنسورهایی که اتفاقا چندین سال است تغییری نداشته‌اند.

حال باید دید آیا با این تغییرات، وضعیت گلکسی S25 اولترا در زمینه‌ی دوربین در مقایسه با بهترین‌های جهان نظیر آیفون 16 پرو مکس، گوگل پیکسل 9 پرو و… تغییری خواهد داشت یا خیر.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments