گلکسی اس ۲۴ اولترا با بدنه‌ تیتانیومی هم‌وزن اس ۲۳ اولترا می‌شود

گلکسی اس ۲۴ اولترا تیتانیومی

اینطور که از خبرها پیداست، 

اینطور که به نظر می‌رسد، گلکسی اس ۲۴ اولترا علی‌رغم بهره‌مندی از بدنه‌ی تیتانیومی هم‌وزن با گلکسی اس ۲۳ اولترا خواهد بود.

گلکسی اس ۲۳ اولترا اوایل امسال با فریم آلومینیومی راهی بازار شد. این فلز کیفیت بالایی دارد اما سامسونگ تصمیم گرفته برای پرچم‌دار بعدی خود از فلز متفاوتی استفاده کند. از خبرها پیداست که گلکسی اس ۲۴ اولترا از فریم تیتانیومی بهره خواهد برد؛ فلزی که گفته می‌شود از فولاد ضد زنگ هم در برابر خط و خش و ضربات مقاوم‌تر است اما در عین حال وزن کمتری هم دارد. همین موضوع سبب شده گلکسی S24 اولترا وزن بیشتری در مقایسه با نسل قبل نداشته باشد.

یکی از معروف‌ترین افشاگران حوزه‌ی فناوری یعنی Ice Universe مدعی شده گلکسی اس ۲۴ اولترا فقط 233 گرم وزن خواهد داشت که 1 گرم از اس ۲۳ اولترا هم سبک‌تر است. این واقعاً شگفت‌انگیز است چرا که تیتانیوم متراکم‌تر و مقاوم‌تر از آلومینیوم است و اگر هم وزن آن کمتر از گلکسی S23 اولترا باشد، عالی خواهد شد. پرسش جالبی که در این رابطه وجود دارد این است که سامسونگ چگونه توانسته به چنین چیزی دست پیدا کند.

شایعاتی که تاکنون در رابطه با پرچم‌دار بعدی سامسونگ منتشر شده حاکی از آن است که این گوشی قرار است یک دوربین تله‌فوتوی ۵۰ مگاپیکسلی با زوم ۳ برابری اپتیکال داشته باشد که جای نمونه‌ی ۱۰ مگاپیکسلی کنونی را خواهد گرفت. اما دوربین اصلی این گوشی همچنان همان سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی به کار رفته در گلکسی اس ۲۳ اولترا خواهد بود. سه دوربین دیگر یعنی ۱۰ مگاپیکسلی تله‌فوتو با زوم ۱۰ برابری اپتیکال و ۱۲ مگاپیکسلی فوق عریض و ۱۲ مگاپیکسلی سلفی هم بدون تغییر در گلکسی اس ۲۴ اولترا به کار گرفته خواهند شد.

فعلا تا رونمایی از گوشی‌های سری گلکسی اس ۲۴ زمان زیادی باقی مانده و طبیعتاً این خبرها را باید یک شایعه در نظر گرفت. هرچند Ice Universe افشاگر موثقی است و خبرهای درستی منتشر می‌کند.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا