گلکسی اس ۲۴ اولترا زوم ۱۰ برابری نخواهد داشت

اقدامی برای کاهش هزینه‌های تمام‌شده

گلکسی اس ۲۴ اولترا زوم

اینطور که به نظر می‌رسد سامسونگ قصد دارد به خاطر کاهش هزینه‌های تمام‌شده، گلکسی اس ۲۴ را بدون دوربین زوم ۱۰ برابری راهی بازار کند.

سامسونگ ظاهرا قصد دارد به خاطر کاهش قیمت تمام‌شده‌ی گلکسی اس ۲۴ اولترا، دوربین تله‌فوتو با زوم ۱۰ برابری اپتیکال را از آن حذف کرده و به جای آن از دوربین تله‌فوتو با زوم ۵ برابری اپتیکال استفاده کند. دوربینی که قرار است در کنار یک سنسور تله‌فوتوی دیگر با زوم ۳ برابری اپتیکال، اصلی و فوق عریض، مجموعه دوربین‌های پرچم‌دار مورد انتظار سامسونگ را تشکیل دهند.

این خبر را ابتدا هفته‌ی قبل، معروف‌ترین افشاگر حوزه‌ی فناوری یعنی Ice Universe منتشر کرد اما در آن زمان از صحت این گفته‌ها اطمینان نداشت. او مدعی شد سامسونگ برنامه دارد سنسور پریسکوپی با زوم ۱۰ برابری را حذف کند اما حالا متوجه شدیم که این موضوع حقیقت دارد.

طبق گفته‌های Ice Universe، سنسور جدید گلکسی اس ۲۴ اولترا ۵۰ مگاپیکسلی با اندازه‌ی ۱/۲٫۵۲ اینچی و پیکسل‌های ۰٫۷ میکرومتری خواهد بود که قادر به انجام زوم اپتیکال ۵ برابری روی سوژه‌هاست. اگرچه محدوده‌ی زوم این دوربین کمتر است اما گفته می‌شود کیفیت تصاویری که در همان محدوده‌ی ۵ برابری ثبت می‌کند فوق‌العاده بالا خواهد بود.

پیش‌تر شنیده بودیم گلکسی اس ۲۴ اولترا قرار است از همان سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی که در گلکسی اس ۲۳ اولترا به کار گرفته شده بهره ببرد با این تفاوت که نوع سنسور آن حالا به ISOCELL HP2X تغییر نام داده که نمی‌دانیم این تغییر نام چه تأثیری روی کیفیت خواهد داشت.

همچنین اندازه‌ی این سنسور ۱/۱٫۳ اینچ خواهد بود که گفته می‌شود قادر به ثبت تصاویری با ترکیب پیکسلی ۴ به ۱ و ۱۶ به ۱ خواهد بود تا خروجی‌هایی به ترتیب ۵۰ و ۱۲٫۵ مگاپیکسلی با جزئیات عالی ثبت کند. دوربین فوق عریض، سلفی و تله‌فوتو با زوم ۳ برابری گلکسی اس ۲۴ اولترا قرار نیست تغییری داشته باشند و به احتمال زیاد به ترتیب ۱۲، ۱۰ و ۱۰ مگاپیکسلی خواهند بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا