1%
  • 0/10

قابلیت نجات‌بخش تشخیص تصادف به زودی به گلکسی اس ۲۴ اولترا اضافه می‌شود

امکان تشخیص تصادف آیفون‌ها به گوشی‌های سامسونگ می‌آید

قابلیت نجات‌بخش تشخیص تصادف به زودی به گلکسی اس ۲۴ اولترا اضافه می‌شود ۰ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
تشخیص تصادف گلکسی اس ۲۴

سامسونگ قصد دارد به زودی قابلیت Crash Detection یعنی امکان تشخیص تصادف را به گلکسی اس 24 اولترا و گلکسی زد فولد 5 اضافه کند.

اپل اولین شرکت معروف فعال در زمینه‌ی تولید گوشی هوشمند بود که قابلیت تشخیص تصادف را به گوشی‌هایش اضافه کرد. این قابلیت همانطور که از نامش پیداست، از طریق یک سنسور خاص، امکان تشخیص تصادف را دارد. به این صورت که اگر تصادف رخ دهد، از کاربر می‌خواهد در یک مدت زمان مشخص، تأیید کند که حالش خوب است، در غیر این صورت با مراکز اضطراری تماس می‌گیرد.

حالا به نظر می‌رسد سامسونگ همین قابلیت یعنی تشخیص تصادف را برای گلکسی اس ۲۴ اولترا و گلکسی زد فولد ۵ هم در نظر گرفته است. این قابلیت در این گوشی‌ها در دسترس قرار دارد اما سامسونگ هنوز وجودش را علنی نکرده است. توسعه‌دهنده‌ی معروف اندروید یعنی میشل رحمان کد مربوط به این قابلیت را در One UI 6.1 یافته و آن را اعلام کرده است.

تشخیص تصادف در گلکسی اس ۲۴ اولترا و گلکسی زد فولد ۵

اینطور که از گزارشات پیداست، ظاهرا قابلیت تشخیص تصادف در گوشی‌های سامسونگ از سنسورهای مختلفی برای این منظور استفاده می‌کند. این سنسورها شامل شتاب‌سنج و ژیروسکوپ می‌شوند که داده‌های مربوط به تکان و صدا را به هاب سنسور اندروید منتقل می‌کنند.

هنوز مشخص نیست سامسونگ این قابلیت را برای کدام گوشی‌های دیگرش منتشر می‌کند چون تمام سنسورهایی که در بالا اشاره کردیم در گوشی‌های دیگر هم وجود دارند. شرکت کره‌ای فعلا خودش به صورت رسمی درباره وجود این قابلیت در گلکسی اس ۲۴ اولترا و زد فولد ۵ صحبت نکرده و در نتیجه به نظر می‌رسد به زودی این کار را انجام می‌دهد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments