معرفی بهترین انیمه های غم انگیز
1%
  • 0/10

معرفی بهترین انیمه های غم انگیز

آیا برای گریه کردن آماده‌اید؟

معرفی بهترین انیمه های غم انگیز ۱ ۱۶ تیر ۱۴۰۳ انیمه کپی لینک

صنعت انیمه سرشار از داستان‌های متنوع در ژانرهای مختلف است، و ژانر غم‌ انگیز نیز نمونه‌ای موفق‌ترین آن‌ها به شمار می‌آيد. تماشای برخی از این انیمه‌ های غم انگیز می‌توانند شما را برای ساعت‌ها گریه کرد آماده کنند، بنابراین پیش از تماشا باید از عواقب آن اطمینان خاطر حاصل کنید. 

انیمه های غم انگیز با داستان‌های متنوع و منحصر به فرد در نهایت به یک نقطه می‌رسند، و آن نقطه تنهایی است. شخصیت‌های این ژانر را می‌تواند سنین مختلف تشکیل دهد، از کودک و نوجوان تا بزرگسالان، اما تماشای آن مناسب تمامی سنین نیست. در ادامه این مطلب مانند همیشه با رسانه سرگرمی همراه شوید، چرا که مواردی از بهترین انیمه های غم انگیز را برای شما مخاطبان عزیز جمع‌آوری کرده‌ایم تا بتوانید از تماشای آن‌ها لذت ببرید.

۱۰. جایی فراتر از جهان

داستان انیمه جایی فراتر از جهان (A Place Further Than The Universe) زندگی ماری تاماکای (Mari Tamkai)، دختری که به دنبال جرقه‌ای برای لذت بردن از دوران نوجوانی خود است، اما از طرفی دیگر از تغییر می‌ترسد، را روایت می‌کند. ماری با  شیراسه کوبوچیسارا (Shirase Kobuchizawa)، دختری که سفر طولانی را به امید یافتن خبری از مادر گمشده‌اش در پیش دارد، آشنا شده و این شناخت موجب تحول بزرگی در زندگی او می‌شود. در ادامه دو دختر دیگر نیز به جمع آن‌ها اضافه می‌شوند و لحظات تلخ و شیرینی را در کنار یکدیگر سپری می‌کنند. این سریال مجموعه‌ای از انیمه های غم انگیز بوده، و فضای کلی آن در مورد بالغ شدن و ساخت خاطره توسط نوجوانان است، که تماشاگران را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

۹. کوتارو تنها زندگی می‌کند

انیمه کوتارو تنها زندگی می‌کند (Kotaro Lives Alone)، مظهر بی‌گناهی است. این سریال داستان زندگی پسر بچه‌ای چهار ساله به نام کوتارو (Kotaro) را در بر می‌گیرد، که ابتدا مورد آزار و اذیت قرار گرفته و سپس فراری می‌شود. در ادامه این داستان، کوتارو به سرعت بالغ می‌شود، اما این بلوغ نمی‌تواند از سطح معصومیت او کم کند. همسایه‌های کوتارو متوجه شرایط کوتارو شده، و سعی می‌کنند به او کمک کنند. شخصیت کوتارو یادآور شخصیت‌ ستسوکو در انیمه مدفن کرم‌های شب‌تاب به نویسندگی ایسائو تاکاهاتا است. در نهایت این انیمه را می‌توان به عنوان یکی از بهترین انیمه های ناراحت کننده محسوب کرد.

۸. دروغ تو در آوریل

انیمه دروغ تو در آوریل (Your Lie in April) داستان زندگی آریما (Arima)، اعجوبه پیانو را روایت می‌کند. او پس از مرگ مادرش دیگر توانایی پیانو زدن را نداشت و دنیا را تک رنگ می‌دید. در ادامه داستان، آریما با کائوری میازونو (Kaori Miyazono)، ویولونیستی آزاده آشنا می‌شود، و به کمک او مجددا نواختن پیانو را شروع می‌کند. آریما رفته رفته نسبت به کائوری علاقه‌مند و وابسته می‌شود، اما پس از آشکار شدن بیماری کائوری اوضاع بهم دیگر می‌ریزد. بعد از ملاقات کائوری، دنیا برای آریما رنگارنگ شده و امیدی برای لذت بردن از نواختن ساز مورد علاقه‌اش پیدا می‌کند. انیمه  دروغ تو در آوریل به عنوان یک مورد از انیمه های کوتاه غم انگیز انتخاب خوبی برای تماشا کردن و صرف وقت است.

۷. وایولت اورگاردن

روند داستان انیمه وایولت اورگاردن (Violet Evergarden) از زندگی وایولت اورگاردن، دختری که پس از خدمت به عنوان یک سرباز، دو دست خود را از دست می‌دهد و به یک عروسک حافظه خودکار تبدیل می‌شود، پیروی می‌کند. او زندگی جدید خود را با کار در شرکت پست آغاز می‌کند و برای افرادی که قابلیت نوشتن نامه را ندارند، با دو دست مکانیکی، نامه‌های آن‌ها را می‌نویسد. وایولت سعی می‌کند احساسات از دست رفته خود را بازگرداند و معنی آخرین جمله سرگرد گیلبرت (Gilbert)، با عنوان “دوستت دارم” را پیدا کند. انیمه وایولت اورگاردن، به دلیل شخصیت پردازی عالی و کیفیت انیمیشن خیره کننده خود، مورد تحسین واقع شده است، و به عنوانی یک مورد موفق و محبوب در لیست انیمه های غم انگیز محسوب می‌شود.

۶. آنوهانا: گلی که آن روز دیدیم

به عنوان موردی دیگر از انیمه های کوتاه سریالی می‌توان به انیمه آنوهانا: گلی که آن روز دیدیم (Anohana: The Flower We Saw That Day) اشاره کرد. این انیمه گروهی از دوستان قدیمی را برای حل معمایی گرد یکدیگر جمع می‌کند. یادومی (Yadomi)، شخصیت اول داستان، منما (Menma) دوست قدیمی خود را می‌بیند، در حالی که زمان طولانی از مرگ او می‌گذرد. پس از گذشت مدتی، یادومی متوجه می‌شود که تنها او قابلیت دیدار با منما را دارد. اگر قصد دارید این انیمه را به لیست تماشای خود اضافه کنید، باید نسبت به غم انگیزی و داستان ناراحت کننده آن آگاه باشید، چرا که این سریال موجب می‌شود اشک از چشمان شما سرازیر شود.

۵. مارچ مانند یک شیر می‌آید

انیمه مارچ مانند یک شیر می‌آید (March Comes In Like A Lion) زاویه دید شما را نسبت به آینده تغییر می‌دهد. ری کیریاما (Kiriyama Rei) شخصیت اصلی این انیمه است که به شدت گوشه گیر و افسرده نمایش داده می‌شود. سال‌ها قبل خانواده ری در حادثه تصادف می‌میرند و او مجبور می‌شود باقی عمرش را در تنهایی سپری کند. ری شباهت قابل توجهی از نظر اخلاقی و ظاهری به شخصیت کوسی در انیمه دروغ تو در آوریل دارد. او در بازی شوگی بازیکنی حرفه‌ای است و باید گفت تنها امید او در زندگی به بازی کردن وابسته است. با وجود این تفاسیر انیمه مارچ مانند یک شیر می‌آید به لیست بهترین انیمه های غم انگیز اضافه می‌شود. 

۴. سبد میوه

انیمه سبد میوه (Fruits Basket) در ژانر شوجو و غم‌انگیز، ابتدا در سال ۲۰۰۱ منتشر و سپس در سال ۲۰۱۹ بازسازی شد. پس از بازسازی با سیر عظیمی از طرفداران و بازخورد مثبت آن‌ها مواجه شد. داستان این انیمه روی زندگی دختر دبیرستانی به نام توهرو (Tohru) متمرکز است. پس از گذشت اتفاقاتی، توهرو تصمیم می‌گیرد داخل چادر زندگی کند. با این حال معلوم می‌شود او در حیات پشتی خانواده سوما (Souma) مستقر شده است. در ادامه به صورت اتفاقی با آن‌ها برخورد می‌کند و رازی شگفت انگیز را از خانواده سوما می‌فهمد؛ آن‌ها با در آغوش قرار گرفتن جنس مخالف به حیوانات زودیاک تبدیل می‌شوند. 

۳. میخواهم پانکراست را بخورم

انیمه میخواهم پانکراست را بخورم (I want to eat your pancreas) شوک بزرگی را به تماشاگران خود وارد می‌کند. این انیمه در ابتدا به تماشاگران خود امید می‌دهد اما در ادامه این امید را به بدترین شکل از آن‌ها می‌گیرد. بنابراین اگر به دنبال انیمه‌ای می‌گردید که چشمان شما را اشک‌باران کند، انیمه میخواهم پانکراست را بخورم به شما پیشنهاد می‌شود. این انیمه روی رابطه دو نوجوان دبیرستانی به نام‌های ساکورا (Sakura) و هاروکی (Haruki) تمرکز دارد. ساکورا از بیماری کم‌یاب پانکراس رنج می‌برد و هاروکی بسیار گوشه گیرو افسرده است. سرنوشت آن‌ها را به یکدیگر می‌رساند، اما همگی اتصالات سرنوشت نتیجه خوبی ندارند. 

۲. یک صدای خاموش

شویا ایشیدا (Shoya Ishida)، شخصیت اصلی انیمه یک صدای خاموش (A Silent Voice) گذشته‌ای را می‌سازد که ذهن و روح خود را برای باقی عمرش به عذاب و رنجش دعوت می‌کند. داستان از آنجایی شروع می‌شود که شویا برای جلب توجه باقی دوستان خود، دانش آموز انتقالی که از قضا ناشنوا است را آزار می‌دهد، و این کار تا حدی پیش می‌رود که این دانش آموز باری دیگر مدرسه خود را تغییر می‌دهد. شویا متوجه رفتار زشت و زننده خود می‌شود اما دیگر نمی‌تواند کارهای خود را جبران کند. تماشای این اثر موجب می‌شود تماشاگران به شدت تحت تاثیر قرار بگیرند و نسبت به اعمال خود در مقابل دیگر افراد محتاتانه‌تر عمل کنند.

۱. مدفن کرم‌های شب‌تاب

داستان انیمه مدفن کرم‌های شب‌تاب (Grave of the Fireflies) از سرنوشت دو کودک معصوم در پی عواقب جنگ جهانی پیروی می‌کند. سیتا و خواهر کوچک او، ستسوکو پس از بمباران هوایی کوبه، مادر و خانه خود را در سال ۱۹۴۵ میلادی از دست می‌دهند. آن‌ها مجبور می‌شوند برای مدتی اوقات خود را داخل خانه یکی از خویشاوندان سپری کنند، اما طرز رفتار ناپسند و ناخوشایند آن‌ها باعث شد ستسوکو و سیتا خانه آن‌ها را ترک کنند. این فیلم بر اساس داستانی کوتاهی به نویسندگی آکیوکی نوساکا به عنوان یکی از غم‌انگیزترین انیمه‌های موجود شناخته می‌شود. مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments