تماشا کنید: فیلم عراقی Mosul به نتفلیکس می‌آید

درامی جنگی به تهیه‌کنندگی برادران روسو

نتفلیکس اولین تریلر فیلم عراقی Mosul را منتشر کرده که داستانی دراماتیک از نبرد یک جوخه‌‌ی نیروهای ویژه‌ی ارتش عراق با داعش برای آزادسازی شهر موصل را روایت می‌کند.

با وجود آن که جنگ داخلی عراق و ظهور داعش تاثیر مهمی در اتفاقات چند سال اخیر جهان داشته، اما آثار سینمایی چندانی از این رخداد مهم تاریخی ساخته نشده است. حال اما نتفلیکس که روزبه‌روز سرمایه‌گذاری بیشتری در زمینه تولید فیلم می‌کند، با کمک برادران روسو اثری حماسی براساس یکی از اتفاقات واقعی جنگ با داعش ساخته که اولین محصول بین‌المللی با گویش عراقی است. این فیلم که Mosul (موصل) نام دارد، بیش از دو سال در دست ساخت بوده و تیمی متشکل از ۳۰۰ عراقی روی آن کار کرده‌اند. نویسندگی و کارگردانی فیلم برعهده‌ی متیو مایکل کارناهان (World War Z) بوده است و بازیگرانی چون آدام بِسا (Extraction) و سهیل دباچ (The Hurt Locker) در آن بازی می‌کنند. برادران روسو که کارگردانی دو قسمت از فیلم‌های Avengers را در کارنامه دارند، تهیه‌کنندگان فیلم موصل هستند.

داستان فیلم برگرفته از یک مقاله‌ی طولانی از مجله‌ی The New Yorker است که ماجرای واقعی ماموریت ویژه‌ی یک جوخه از ارتش عراق را پیش از عملیات آزادسازی شهر موصل در سال ۲۰۱۶ روایت کرده بود. این جوخه‌ی SWAT وطیفه داشتند پیش از حمله، به داخل شهر نفود کرده و نیروهای دشمن را از پیش‌رو بردارند، در حالی که خانواده‌ی یکی از اعضای جوخه هم در اسارت داعش بوده است. در داستان فیلم، جوخه‌ی «نینوا» به فرماندهی سرگرد جاسم، در تلاش برای آزاد کردن شهرشان از دست نیروهای داعش، عملیات‌های چریکی به راه می‌اندازند. در خلال ماموریت، جوخه دو مامور پلیس که در محاصره سربازان داعش بوده‌اند را نجات داده و به خدمت می‌گیرد.

فیلمبرداری فیلم عراقی Mosul در کشور مراکش انجام شده و باید بگوییم جلوه‌های تصویری که در تریلر می‌بینیم، فوق‌العاده هستند. این فیلم در تاریخ ۲۶ نوامبر (۶ آذر) از شبکه‌ی نتفلیکس پخش خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا