کارت گرافیک RTX A2000 pro انویدیا عملکرد بازی را در سطح RTX 3050 ارایه می‌دهد

کارت گرافیکی با مصرف انرژی پایین

کارت گرافیک RTX A2000

میزان مصرف انرژی توسط پردازنده‌های فعلی Anvidia و AMD خیلی مناسب نیست. اما کارت گرافیک RTX A2000 دارای TDP (مصرف انرژی) بسیار پایینی است، به‌طوری‌که توانسته مصرف انرژی را به سادگی مدیریت کند.

GeForce یا Radeon کارت گرافیک‌های پر مصرفی هستند که نیاز به منبع تغذیه بسیار قدرتمندی دارند و البته از قیمت بالایی هم برخوردارند.

در کنار این منبع تغدیه‌ها قطعات بسیار با کیفیتی نیز باید خریداری شود که باعث می‌شود افراد هزینه‌ی زیادی برای خرید یک سیستم پرداخت کنند. این موضوع در رابطه با RX 6500 XT نیز صدق می‌کند و این کارت گرافیک توان کاهش مقدار TDP و حذف کردن کانتورهای PCIe را ندارد.

اما RTX A2000 توانست این مشکل را برطرف کند؛ زیرا دارای ‌TDP معادل ۷۰ وات است. این کارت گرافیک می‌تواند به صورت مستقیم انرژی را از اسلات PCIe بگیرد. اکنون این سوال مطرح می‌شود که آیا امکان اجرای بازی نیز وجود دارد؟ در ابتدا این سوال توسط یک یوتیوبر مطرح شد که در ادامه به بررسی پاسخ این پرسش خواهیم پرداخت.

کارت گرافیک RTX A2000 برای اجرای بازی‌های مختلف مناسب است و از DLSS و ردیابی پرتوها پشتیبانی می‌کند. این GPU دارای دو اسلات است که به یک خنک کننده از نوع دمنده مجهز شده و استفاده از آن در سیستم‌های مختلف امکان پذیر است. علاوه بر این، برای عملکرد بهتر از تراشه گرافیکی GA106 استفاده شده و این پردازنده همان چیپست گرافیکی RTX 3050 و RTX 3060 است.

میزان Shader Count این تراشه برابر ۳۳۲۸ است که نسبت به RTX 3050 عدد بالاتری دارد. در تست‌های مختلف عدد به دست آمده در RTX 3050 با ۲۵۶۰ برابری می‌کند. نکته جالب توجه در رابطه با این موضوع ۱۳۰ واتی بودن TDP در RTX 3050 است.

ناگفته نماند RTX A2000 می‌تواند بازی‌ها را با کیفیت ۱۰۸۰ پیکسل و حتی ۱۴۴۰ پیکسل اجرا کند. اگر مشخصات این کارت گرافیک را مشاهده کنید متوجه می‌شوید که به راحتی دارای توان رقابت با RTX 3060 است و با مبلغی معادل ۱۰۷۰ دلار در دسترس کاربران قرار دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا