برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
خودخواه ترین شخصیت های راکستار
1%
  • 0/10

رده بندی خودخواه ترین شخصیت های راکستار

دیگران شاید مهم باشند، اما هیچکس به اندازه خودم مهم نیست!

رده بندی خودخواه ترین شخصیت های راکستار ۰ ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

بازی‌های راکستار عموما نمایانگر روی تاریک جوامع با استفاده از مجرمان مختلف هستند. این شخصیت‌ها همگی روحیه خودخواهانه داشته و اطرافیان خود را آزار می‌دهند. در این مطلب به معرفی خودخواه ترین شخصیت های راکستار می‌پردازیم.

راکستار از سال ۱۹۹۸ تا به امروز، برخی از نمادین‌ترین شخصیت‌ها را برای ما خلق کرده است. اولین شخصیت‌های آن‌ها گرچه آواتارهایی صامت بودند، با پیشرفت تکنولوژی شخصیت‌های راکستار تبدیل به شخصیت‌های حقیقی و بسیار عمیق شدند. بهترین آن‌ها معمولا شخصیت‌های قابل بازی عناوین مختلف بوده که همگی شخصیت‌هایی چند لایه و بعضا قابل درک هستند.

البته همیشه اینگونه نبوده و برخی از شخصیت‌های اصلی بازی‌های راکستار دیوانگانی غیر قابل فهم بوده که به طرز عجیبی حقیقی هستند. این شخصیت‌ها معمولا نشانگر روی تاریک جوامع و جهان جرم و جنایت هستند. قهرمانان بازی‌ها معمولا افرادی از خود گذشته بوده، اما قهرمانان بازی‌های راکستار از این رو که عموما جنایتکار هستند، افرادی خودخواه‌اند! در این مطلب به معرفی خودخواه ترین شخصیت های راکستار می‌پردازیم.

نیکو بلیک در Grand Theft Auto IV

نیکو، یکی از خاص‌ترین شخصیت‌های راکستار است. او در یوگسلاوی زندگی کرده و دوره‌ای را به خدمت در میدان جنگ گذرانده است. نیکو، یکی از باهوش‌ترین شخصیت‌های بازی‌های راکستار، پس از آن تصمیم به سفر به آمریکا و سر و سامان گرفتن در این کشور می‌گیرد. نیکو خانواده دوست بوده و هر کاری برای پسر عموی خود رومن (Roman) انجام داده و اجازه نمی‌دهد او در مشکلات خود غرق شود. در ابتدا شاید بگویید پس نیکو اصلا خودخواه نیست. اما طی داستان بازی متوجه می‌شویم که نیکو فقط با افراد بسیار نزدیک اینگونه بوده و اگر شخصی کمترین مخالفتی با او داشته باشد، بدون لحظه‌ای تردید از مسیر نیکو خارج می‌شود.

آرتور مورگان در Red Dead Redemption 2

قرار دادن آرتور در فهرست خودخواه ترین شخصیت های راکستار مشروط است. رفتار آرتور در بازی Red Dead Redemption 2 تمام و کمال به کاربر بستگی دارد. شما می‌توانید آرتور را قهرمانی بی چون و چرا و شخصیتی محبوب در جای جای جهان بازی کنید و می‌توانید او را تبدیل به جانی کنید که هر کسی آرزوی کشتن او را دارد! اما فراموش نکنیم که در طول داستان، فارغ از انتخاب کاربر، آرتور به افراد بیگناه زیادی در جهت رفاه گروه خود ضربه زده که او را مستحق حضور در این فهرست می‌کند!

جان مارستون در Red Dead Redemption

جان مارستون در داستان خود، رد دد رمپشن، به هیچ عنوان شخصی خودخواه نیست. او تمام مدت برای نجات خانواده خود تلاش کرده و در مسیر خود به تمام انسان‌های خوب و با ارزش کمک می‌کند. او واقعا مجرم نبوده و حتی به شخصی مانند آنکل (Uncle) اجازه زندگی در مزرعه‌اش را می‌دهد. در پایان بازی نیز او برای خانواده خود فدا می‌شود. جان بدون شک یکی از بهترین و خوش قلب‌ترین شخصیت‌های دنیای ویدیو گیم است. اما جان همیشه زندگی قهرمانانه نداشته است! در اوایل جوانی، جان خانواده و نوزاد خود را رها کرده و تمام مدت در نسخه دوم به دنبال جلب اعتماد اعضای گروه است. جان در گذشته شخصی بسیار خودخواه بوده، اما متوجه شده که این روش زندگی اشتباه است!

کلاود در Grand Theft Auto 3

کلاود در اولین نسخه سه بعدی سری جی تی ای، از آن رو که حتی یک کلمه صحبت نکرده، شخصیتی بسیار بی احساس به نظر می‌رسد. اما ورای این موضوع، او شخصی بسیار خودخواه است. تنها هدف کلاود در این بازی انتقام گیری از کاتالینا (Catalina) بوده که او را تبدیل به یکی از خطرناک‌ترین شخصیت‌های راکستار می‌کند. او در مسیر خود به هر کسی پشت کرده و فقط به کشتن معشوقه سابق خود فکر می‌کند. در بخشی از زندگی کلاود که ما می‌بینیم، هیچ اثری از شرف، انسانیت و خود گذشتگی نبوده، اما از آن رو که ما از همه بخش‌های زندگی او اطلاع نداریم، او را خودخواه‌ترین شخصیت نمی‌نامیم!

ترور فیلیپس در Grand Theft Auto V

ترور در بازی GTA V به خوبی کلمه هرج و مرج را برای ما شرح می‌دهد. او به سادگی انسان‌ها را به قتل رسانده و پس از آن نیز هرگز احساس گناه نمی‌کند. ترور از شکنجه کردن افراد لذت برده و نشانه‌های واضح از انسانی با مشکلات شدید روانی را دارد. او حتی نزدیک‌ترین اشخاص زندگی خود یعنی وید (Wade) و ران (Ron) را نیز شکنجه می‌کند. اما فراموش نکنیم که او به فرانکلین و مایکل بسیار وفادار بوده و سال‌های سال به دنبال عاقبت دوست نزدیکش برد (Brad) بوده است. ترور به اشخاص نزدیک وفادار بوده، اما به طور کلی به شدت خودخواه است!

فرانکلین کلینتون در Grand Theft Auto V

بسیاری عاشق فرانکلین بوده و بسیاری او را منزجر کننده می‌دانند. بخش زیادی از شخصیت فرانکلین را خودخواهی شکل می‌دهد. او هرگز از داشته خود راضی نبوده و همیشه به دنبال چیزهای بیشتر است و شما به سادگی می‌توانید این موضوع را از رفتار با آشنایان نزدیکش مانند لامار و عمه‌اش دنیز متوجه شوید. اما به برخی دلایل او خودخواه‌ترین شخصیت راکستار نیست. او در برخی از بخش‌های بازی از خود گذشتگی کرده و لامار را از مرگ حتمی نجات داده و به مایکل و ترور نیز کمک رسانده است. البته نباید فراموش کرد که به قتل رساندن مایکل یا ترور می‌تواند او را شخصیتی تاریک و بد کند!

تامی ورستی در Grand Theft Auto: Vice City

تامی به معنای واقعی شخصیتی خودخواه بوده و برای تبدیل شدن به پادشاه مواد مخدر وایس سیتی از سد هر انسانی، حتی یاران خود می‌گذرد! او هرگز احساس گناه نکرده و مشکلی در کارهای ناپسند خود نمی‌بیند! البته که او به برخی افراد از جمله لنس وفادار است که متاسفانه پایان خوشی ندارد. او همچنین در بخش‌های ابتدایی به کن روزنبرگ نیز وفادار بوده که پس از رسیدن به اوج با او نیز قطع ارتباط می‌کند. در نهایت تامی به هدف خود رسیده، اما به دلیل خودخواهی هیچ یار و همراهی در کنار خود نمی‌بیند!

مایکل د سانتا در Grand Theft Auto V

از همان ابتدای بازی GTA V ما از خودخواهی مایکل مطلع می‌شویم. مایکل نه تنها به ترور و برد خیانت می‌کند، بلکه به دلیل کارهای خودخواهانه او برد به قتل می‌رسد. پس از آن نیز به عنوان مجرمی بازنشسته تحت نظر بوده، در عمارتی خیره کننده زندگی کرده و به عنوان نیروی مخفی سازمان FIB فعالیت می‌کند. همچنین ما متوجه می‌شویم که او بارها به همسر خود خیانت کرده و پدری بسیار بد است. مایکل همه ویژگی‌های فردی خودخواه را در خود دارد. او حتی طی مکالمه با روانشناس خود تنها به خود فکر کرده و هیچ اهمیتی به دیگر افراد زندگی‌اش از دور و نزدیک نمی‌دهد. او شاید یکی از بهترین شخصیت‌های ساخته شده توسط راکستار باشد، اما قطعا خودخواه‌ترین شخصیت ساخته شده توسط آن‌ها نیز بوده که البته او را جذاب کرده است.

راکستار بدون شک استاد بیان احساسات از طریق شخصیت‌های خود بوده و همیشه ما را در این بخش غافلگیر کرده است. نظر شما چیست؟ به نظر شما خودخواه ترین شخصیت های راکستار کدام هستند؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments