بهترین بازی های راکستار
1%
  • 0/10

بهترین بازی های راکستار را بشناسید

زمان آن رسیده GTA و Red Dead Redemption را کنار بگذارید

بهترین بازی های راکستار را بشناسید ۰ ۳۰ مهر ۱۴۰۲ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

استودیو راکستار از نظر کاربران و از نظر بسیاری از منتقدین بهترین استودیو بازی سازی تاریخ است و ما در انتظار جدیدترین نسخه از سری بازی GTA هستیم. حال به همین بهانه، بد نیست نگاهی به بهترین بازی های راکستار به صورت دسته بندی شده در طول تاریخ داشته باشیم.

به باور عموم، استودیو راکستار بهترین استودیو توسعه دهنده بازی‌های ویدیویی طی تاریخ است. این استودیو تنها با توسعه و انتشار بازی GTA 3 انقلابی در صنعت بازی چه در بخش داستان سرایی و چه در بخش گیم پلی ایجاد کرد و پس از آن نیز به طور مداوم به پیروزی و پیشرفت خود ادامه داد. راکستار از ۱۹۹۸ پر قدرت کار خود را آغاز کرد و می‌توان گفت هیچ بازی بدی از این استودیو دیده نشده است. از سوی دیگر، عموم کاربران این استودیو را با دو سری بازی جذاب Grand Theft Auto و Red Dead Redemption می‌شناسند و حال زمان آن رسیده که نگاهی به بهترین بازی های راکستار در کنار این دو سری بازی جذاب داشته باشیم.

Manhunt

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۲، پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، ایکس باکس، رایانه شخصی

بازی Manhunt به دلیل گیم پلی فوق العاده خشن خود که در بسیاری از کشورها نیز ممنوع شده شناخته می‌شود. این بازی به دلیل خشونت زیاد خود در سال‌های ابتدایی انتشار با تنفر کاربران روبرو شد، اما رفته رفته کاربران زیادی این بازی را پذیرفتند. بازی Manhunt در کنار خشونت، از مکانیسم مخفی کاری بی نظیری بهره برده که از میان برداشتن دشمنان را برای کاربران به شدت لذت بخش می‌کند. علاوه بر آن، این بازی از لحاظ داستانی بسیار قدرتمند بوده و افراد زیادی آن را به قدرت عناوینی چون GTA V یا GTA: SA می‌دانند.

Grand Theft Auto IV: The Ballad of Gay Tony

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۳، ایکس باکس ۳۶۰، رایانه شخصی

طبق نظر منتقدین، بازی GTA IV بهترین بسته‌های الحاقی در تاریخ بازی‌های ویدیویی را به خود اختصاص داده است. یکی از آن‌ها که با نام The Ballad of Gay Tony شناخته می‌شود، شما را در قالب بادیگارد تونی پرینس (Tony Prince) با نام لوییز لوپز (Luis Lopez) قرار می‌دهد. این بازی از نظر منتقدین یک موفقیت کامل برای راکستار بوده و بسیاری آن را به قدرت عنوانی AAA می‌دانند. داستان این بخش به طور مستقیم با داستان اصلی بازی در ارتباط بود و سوراخ‌های داستانی زیادی را برای ما پر کرد.

L. A. Noire

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، ایکس باکس ۳۶۰، ایکس باکس وان، رایانه شخصی، نینتندو سوییچ

استودیو راکستار بازی L. A. Noire را با کمک تیم باندی (Team Bondi) توسعه داد و ما را در قالب کول فلپس (Cole Phelps) کارآگاهی خبره در جهان بازی شهر لس آنجلس دهه ۱۹۵۰ میلادی جای زد که به دنبال حل پرونده‌های جنایی مهمی بود. از نظر گیم پلی، این بازی انقلابی در طراحی صورت شخصیت‌های بود که می‌توانست کمک شایانی در حل مشکلات و پرونده‌ها به شما داشته باشد. این بازی تا به امروز نیز از لحاظ تکنولوژی مورد تحسین است. علاوه بر این‌ها، نباید از موسیقی متن، قشن و ماشین‌های کلاسیک این بازی غافل شد.

Grand Theft Auto: Liberty City Stories

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۲، پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، پی اس پی، اندروید، آی او اس

بازی GTA: Liberty City Stories در دنیایی یکسان با بازی GTA 3 رخ داده و اتفاقات آن در حقیقت سه سال پیش از اتفاقات این بازی رخ می‌دهند. شما در این بازی کنترل تونی چیپریانی (Toni Cipriani) از بزرگان مافیای زیر زمینی لیبرتی سیتی را بر عهده دارید. این بازی موفقیت خود را مدیون عملکرد بی نظیر در کنسول دستی و محبوب پی اس پی بود که گیم پلی مشابه با بازی GTA 3 در کنسولی دستی ارائه می‌داد. از لحاظ داستان نیز، پیشرفت در میان خانواده لئونه (Leone) حسی بی نظیر به شما می‌دهد.

Midnight Club 3

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۲، پی اس پی، ایکس باکس

بازی Midnight Club 3 عنوانی بر پایه سبک ماشین سواری خیابانی بود که شما را با بهترین ماشین‌ها و موتورسیکلت‌های زمان خود همراه می‌کرد. جهان باز بسیار ژرف این بازی در کنار ماشین‌های قابل شخصی سازی و اکشن پر سرعت، همه و همه به همراه جلوه‌های دیداری خیره کننده، دلایلی محکم برای موفقیت این بازی بودند. همچنین نباید فراموش کرد که موسیقی متن این بازی برای مخاطبین زیادی خاطره انگیز بوده و امیدواریم تیم راکستار بار دیگر این سری بازی را احیا کند.

Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۳، ایکس باکس ۳۶۰، رایانه شخصی

به اولین بسته الحاقی بازی GTA IV می‌رسیم که به شما وظیفه ایفای نقش موتور سیکلت سواری با نام جانی کلبیتز (Johnny Klebitz) را می‌داد. مانند بازی GTA IV شما در شهر لیبرتی سیتی به جرم و جنایت پرداخته و داستان آن در اصل بخشی فرعی از داستان اصلی بازی GTA IV بود. این بسته الحاقی به نظر بسیاری به دلیل شخصیت دوست نداشتنی و به نظر برخی به دلیل کوتاهی بسته الحاقی کم ارزش‌تر نسبت به The Ballad of Gay Tony بود، با این حال نمرات قابل توجهی را از منتقیدن کسب کرد.

Grand Theft Auto: Chinatown Wars

پلتفرم‌ها: نینتندو دی اس، پی اس پس، اندروید، آی او اس

بازی Grand Theft Auto: Chinatown Wars ابتدا برای کنسول نینتندو دی اس به انتشار رسید که نگاهی به دوربین‌های قدیمی سری بازی GTA داشت و کاربران زیادی را به یاد خاطرات قدیمی خود انداخت. این بازی به سرعت در زمان انتشار مورد تحسین مخاطبین و منتقدین قرار گرفت و تا به امروز نیز یکی از قدرتمندترین بازی‌های کنسول نینتندو دی اس محسوب می‌شود. زمانی که از بازی‌های GTA در کنسول‌های دستی صحبت می‌کنیم، می‌توان گفت هیچ بازی به پای بازی Grand Theft Auto: Chinatown Wars نمی‌رسد!

Red Dead Redemption

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، ایکس باکس ۳۶۰، نینتندو سوییچ

استودیو راکستار پس از انتشار بازی GTA IV برای سال‌های متوالی تحسین می‌شد و بسیاری آن‌ها را پس از انتشار این بازی به عنوان بزرگ‌ترین استودیو بازی سازی تاریخ شناختند. پس از آن ما شاهد بازی Manhunt بودیم که پروژه‌ای به مراتب کوچک‌تر از GTA IV بود. در نتیجه راکستار تلاش کرد که بار دیگر ثابت کند که بهترین استودیو بازی سازی تاریخ است و این کار را با عقب گرد در تاریخ و رفتن به اوایل قرن بیستم میلادی و بازی Red Dead Redemption انجام داد. بازی Red Dead Redemption به سرعت تبدیل به عنوانی محبوب در نظر مخاطبین و منتقدین شد و از آن پس این بازی به عنوان سنگ محک بازی‌های وسترن قرار گرفت. شخصیت‌ها، داستان، جهان باز این بازی و فعالیت‌های جانبی در این بازی همه و همه در نظر کاربران بی نظیر بود و قدرت آن باعث شد که راکستار روند عملکرد بی نظیر خود را پس از عرضه بازی GTA IV ادامه دهد.

Grand Theft Auto: Vice City

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۲، ایکس باکس، رایانه شخصی، اندروید، آی او اس

تا به امروز، بازی GTA: Vice City برای بسیاری بهترین بازی از سری GTA است. تامی ورستی (Tommy Vercetti) شخصیتی بی نظیر بوده که با تم رنگارنگ و جذاب دهه ۱۹۸۰ میلادی، خاطرات قدیمی زیادی را برای پیر و جوان زنده می‌کند. علاوه بر آن، ما گمان داریم که هیچ بازی از سری GTA مانند بازی وایس سیتی موسیقی متن خاطره انگیزی ندارد. موسیقی متن این بازی به حدی قدرتمند بوده که می‌توان آن را در میان بهترین بازی‌های تاریخ از این نظر جای داد. به طور کلی کمتر بازی مانند جی تی ای وایس سیتی می‌تواند حس نوستالژی را به گیمرها القا کند. باید قبول کرد که رانندگی در Ocean Drive در حالی که به موسیقی بیلی جین مایکل جکسون گوش می‌دهید، احساسی خارق العاده است.

Max Payne 3

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۳، ایکس باکس ۳۶۰، رایانه شخصی

سومین نسخه از سری بازی دوست داشتین Max Payne ما را در قالب مکس به دنیای زیر زمینی جنایت کاران در سر تا سر دنیا برد و اجازه داد در نبردهایی فوق العاده پر تنش، آدم بدها را از مسیر خود کنار بیندازیم. یکی از نکات مثبت سری بازی مکس پین که در نسخه سوم بیش از همیشه دیده شد، صحنه‌های سینماتیک آن بود که آن را بیش از یک بازی شبیه به یک فیلم سینمایی کرد. علاوه بر آن، گان پلی جذاب و به طور کلی گیم پلی نو آورانه آن را نمی‌توان فراموش کرد. در پایان نباید فراموش کرد که بسیاری نسخه سوم را ضعیف‌ترین نسخه از این سری بازی می‌دانند، با این حال گیم پلی این بازی به تنهایی یک انقلاب بوده و با گذشت بیش از ده سال از انتشار اولیه، هنوز مدرن محسوب می‌شود.

Grand Theft Auto: San Andreas

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۲، پلی استیشن ۳، ایکس باکس، ایکس باکس ۳۶۰، رایانه شخصی، اندروید، آی او اس

همیشه یک بحث بزرگ در دنیای GTA وجود دارد. کدام بازی بهتر است؛ GTA: San Andreas یا GTA: Vice City؟ بدون شک هیچکس نمی‌تواند پاسخی دقیق به این پرسش دهد. بازی سان آندرس از لحاظ داستانی نگاهی جدی‌تر به دنیای مجرمان داشت و به تعریف داستان خیابان‌هایی مملو از فساد و جنایت پرداخت. از سوی دیگر شخصیت این بازی برای بسیاری افسانه است. سی جی (CJ) مردی که برای پیشرفت به شهری دیگر مهاجرت کرده بود، به سبب مرگ مرموز مادر خود مجبور به بازگشت به شهر محل تولد خود و درگیری دوباره با دنیای جرم و جنایت شد. کاربران زیادی از این نظر نیز بازی GTA: VC را ترجیح می‌دهند، اما باید پذیرفت که بازی GTA: SA از لحاظ نقشه پیشرفتی خیره کننده نسبت به نسخه پیشین داشت و کپی‌هایی بی نظیر از سه شهر لس آنجلس، سان فرانسیسکو و لاس وگاس دهه ۱۹۹۰ میلادی را در اختیار ما قرار داد. همچنین باید اشاره داشت که این بازی از نظر کاربران نمره ۹.۰ و بازی GTA: VC نمره ۸.۸ را کسب کرده‌اند.

Red Dead Redemption: Undead Nightmare

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۳، ایکس باکس ۳۶۰

بسته الحاقی زامبی محور بازی تحسین شده Red Dead Redemption بدون شک یکی از بهترین بسته‌های الحاقی انتشار یافته در طول تاریخ است. این بسته الحاقی با داستانی نو، تفنگ‌های جدید و البته دشمنان متنوع، تا به امروز یکی از محبوب‌ترین بسته‌های الحاقی راکستار بوده که امیدوار بودیم بسته الحاقی مشابه برای بازی Red Dead Redemption 2 نیز عرضه شود. این بازی شما را در قالب جان مارستون زامبی (Zombie Marston) قرار داده و به شما اجازه می‌دهد جهان باز این عنوان بی نظیر را با حس و حالی تازه تجربه کنید.

Grand Theft Auto 3

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۲، ایکس باکس، رایانه شخصی، اندروید، آی او اس

بازی GTA 3 همان عنوانی است که انقلاب بزرگ صنعت بازی‌های ویدیویی را آغاز کرده و کاملا به حق، به عنوان یکی از بهترین بازی‌های صنعت ویدیو گیم شناخته می‌شود. این بازی سال ۲۰۰۱ به انتشار رسیده و ما در آن دوره هیچ بازی مشابه آن را نداشتیم. جهان وسیع این عنوان اولین دلیل اهمیت آن بود و گیم پلی پیچیده و داستان بی نظیر بر دلایل اهمیت آن افزودند. بازی GTA 3 به طور کلی سنگ محک بسیاری از بازی‌ها در سبک‌های مختلف بوده و کمتر منتقدی این بازی را در میان پنج بازی برتر خود جای نمی‌دهد!

Grand Theft Auto V

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس ۳۶۰، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، رایانه شخصی

حال که صحبت از بهترین بازی‌های تاریخ است، باید بازی GTA V را نیز وارد فهرست کنیم. بازی GTA V تفاوت‌های کمی به خصوص از نظر گیم پلی نسبت به بازی GTA IV داشت، اما دلایل ما برای قرار دادن این بازی در فهرست بهترین‌های تاریخ متفاوت هستند. این بازی نه تنها نمراتی تقریبا بی نقص را کسب کرد، بلکه رکورد سرعت فروش نه تنها در تاریخ بازی‌های ویدیویی، بلکه در تاریخ رسانه را شکست و تا به امروز با فروش بیش از ۱۱۰ میلیون نسخه سومین بازی پر فروش تاریخ است. حال بیش از ده سال از انتشار این بازی گذشته، اما هنوز قدرتمند به کار خود ادامه می‌دهد.

Red Dead Redemption 2

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه شخصی

در زمان انتشار این مطلب، پنج سال از انتشار آخرین بازی استودیو راکستار که باز هم یکی از بهترین بازی‌های تاریخ است می‌گذرد. بازی Red Dead Redemption 2 در کمال ناباوری حتی بهتر از نسخه ابتدایی خود ظاهر شد و از همه نظر توانست نظر مثبت منتقدین را به خود جلب کند. با این حال نباید فراموش کرد که کاربران زیادی به دلیل سرعت پایین بازی، سیستم جرم و جنایت از این بازی رضایت نداشتند!

Grand Theft Auto IV

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۳، ایکس باکس ۳۶۰، رایانه شخصی

بازی GTA IV عنوانی است که نه تنها منتقدین، بلکه بسیاری از کاربران باور دارند که بهترین بازی انتشار یافته توسط تیم راکستار است. بازی GTA IV کاری را که GTA 3 در نسل ششم انجام داده بود را در نسل هفتم بازی‌های ویدیویی انجام داد. این بازی توانست با جهان باز بی نظیر و اتفاقات نزدیک به دنیای واقعی، انقلابی دیگر در بازی‌های ویدیویی ایجاد کند. در کنار آن شخصیت‌های عمیق در داستانی عمیق و پیچیده را داریم که آن را از نظر بسیاری نه تنها بهترین بازی راکستار، بلکه بهترین بازی تاریخ ویدیو گیم می‌کند. البته باید اشاره داشت که مخاطبین زیادی سرعت کم و تم کاملا جدی این بازی را دوست نداشتند. به طور کلی باید افزود که اکثر کاربران اوج عملکرد سری بازی GTA را در بازی GTA: SA می‌بینند.

با توجه به این فهرست بلند بالا و دوست داشتنی، تقریبا می‌توان فهمید که چرا بسیاری از مخاطبین و منتقدین راکستار را بهترین استودیو بازی سازی تاریخ می‌دانند. نظر شما درباره بهترین بازی های راکستار چیست؟ شما کدام بازی را بیش از دیگر بازی‌ها دوست دارید؟ فکر می‌کنید بازی GTA 6 در کدام رتبه از این فهرست قرار خواهد گرفت؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments