#مهسا_امینی

سازنده‌ی Apex Legends و Titanfall روی یک IP جدید کار می‌کند

اطلاعاتی از ژانر در دسترس نیست

آی‌پی جدید ریسپاون اینترتینمنت

با توجه به آگهی استخدامی که چندی پیش در فضای مجازی منتشر شد، آی‌پی جدید ریسپاون اینترتینمنت در آینده‌ای نزدیک در دست ساخت قرار می‌گیرد.

ریسپاون اینرتینمنت، روزهای شلوغ و پرکاری را پشت سر می‌گذارد. این استودیوی آمریکایی چندی پیش Medal of Honor: Above and Beyond را منتشر کرد که اولین نسخه‌ی مدال افتخار از سال ۲۰۱۲ میلادی تاکنون به شمار می‌رود. البته این محصول اکشن و اول شخص تنها برای پلتفرم‌های واقعیت مجازی توسعه یافت. از همین رو، وب سایت‌های خبرگزاری تمایل چندانی برای پوشش اخبارش نداشتند. ریسپاون همچنین روی دنباله‌ی Star Wars Jedi: Fallen Order کار می‌کند که الکترونیک آرتز چندی پیش آن را تایید کرد. به این موارد، باید Apex Legends را هم افزود که در سال ۲۰۱۹ میلادی عرضه شد و همچنان از محبوبیت بالایی در میان کاربران برخوردار است.

طبق گزارشی که وب سایت Screenrant کار کرده، آی‌پی جدید ریسپاون اینترتینمنت به‌زودی در دست ساخت قرار خواهد گرفت. نویسنده برای اثبات ادعای خود به آگهی استخدامی اشاره کرد که چندی پیش در وب سایت رسمی این استودیوی آمریکایی قرار گرفت. در آن آگهی صریحا گفته شده ریسپاون به دنبال یک مهندس نرم‌افزار می‌گردد تا به تیمی از توسعه‌دهندگان بپیوندد؛ تیمی که قرار است روی یک آی‌پی جدید کار کند. سازندگان Apex Legends در بخش دیگری از بیانیه‌ی خود فاش کردند به دنبال توسعه‌ی تکنولوژی‌های جدید با تمرکز روی گیم‌پلی و ارائه‌ی حس خوب به کاربر هستند. متاسفانه جزئیات بیشتری منتشر نشده و نمی‌دانیم این بازی در چه ژانرها یا زیرژانرهایی توسعه خواهد یافت.

ریسپاون اینترتینمنت در آگهی استخدام اخیر خود تاکید داشت مدیران استودیو اهمیت زیادی به ایجاد تعادل میان زندگی و شغل توسعه‌دهنده می‌دهند. از همین رو، به شدت با کرانچ یا هر گونه اضافه‌کاری‌ای مخالف هستند. اشاره به این چنین مواردی در آگهی استخدام به هیچ وجه عجیب نیست زیرا کرانچ و اضافه‌کاری‌های اجباری طی ماه‌های گذشته به یکی از موضوعات داغ صنعت ویدیو گیم تبدیل شده است؛ اتفاقی که نتیجه‌ی انتشار گزارشات مختلف از روند ساخت Cyberpunk 2077 بود. در ضمن، ریسپاون چندی پیش و در پاسخ به انتقاد عده‌ای از کاربران Apex Legends گفت دلیل سرعت پایین انتشار محتوای جدید، عدم موافقت مدیران با کرانچ و اضافه‌کاری است.

ریسپاون اینترتینمنت را تعدادی از سازندگان سابق کال آو دیوتی تاسیس کرده‌اند. از همین رو، در ابتدا گمان می‌رفت این مجموعه‌ی آمریکایی تنها در ساخت عناوین اکشن و اول شخص مهارت داشته اما ساخت Star Wars Jedi: Fallen Order در ژانر اکشن-ماجراجویی نشان داد قادر به تولید دیگر انواع بازی‌های ویدیویی هم هستند. از همین رو، نمی‌توان با قطعیت درباره‌ی محصول بعدی‌شان گمانه‌زنی کرد.


guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا