#مهسا_امینی

صحنه آغازین Resident Evil: Infinite Darkness را اینجا مشاهده کنید

سقوط شاهین سیاه

در شرایطی یک ماه تا انتشار اولین قسمت باقی مانده، صحنه آغازین Resident Evil: Infinite Darkness در وب سایت یوتیوب قرار گرفته است.

شرکت‌ها و استودیوها طی دو دهه گذشته بازی‌های ترسناک متعددی را در بازارهای جهانی منتشر کرده‌اند اما کمتر محصولی توانست به اندازه Resident Evil روی فرهنگ عامه تاثیر بگذارد. عنوان مزبور در سال ۱۹۹۶ میلادی عرضه شد و به واسطه ثبت موفقیت‌هایی قابل‌توجه، شرایطی را فراهم کرد تا کپکام در راستای گسترش جهان داستان قدم برداشته و آن را به مرور زمان به یک فرنچایز پرطرفدار در مدیوم‌های مختلف تبدیل کند. همین محبوبیت باعث شد نتفلیکس با ناشر ژاپنی وارد همکاری شده و امتیاز ساخت اقتباس‌های جدید را بدست بیاورد.

رزیدنت اویل طی دهه‌های گذشته سه انیمیشن سینمایی دریافت کرد اما Resident Evil: Infinite Darkness محصول جدید نتفلیکس اولین انیمیشن سریالی آن به شمار می‌رود. داستان در سال ۲۰۰۶ میلادی و بین بازی‌های Resident Evil 4 و Resident Evil 5 روایت می‌شود. لئون اس. کندی دستور می‌یابد به کاخ سفید آمده و یک حمله سایبری را بررسی کند. حین تحقیق، حمله‌ای غیرمنتظره به کاخ سفید صورت می‌گیرد؛ حمله‌ای که در آن از زامبی‌ها استفاده می‌شود. همین اتفاق باقی داستان را زمینه‌چینی می‌کند. البته لئون تنها چهره آشنایی نیست که در داستان حضور دارد. طرفداران می‌توانند خود را برای تجدید دیدار با کلر ردفیلد آماده کنند که درباره شیوع ویروس مرگبار در کمپ آوارگان جنگی تحقیق می‌کند.

در حالی که فاصله چندانی با انتشار نداریم، نتفلیکس تصمیم گرفت صحنه آغازین Resident Evil: Infinite Darkness را در کانال یوتیوب خود قرار دهد. این ویدیو حدودا سه دقیقه زمان داشته و با نمایش سربازان آمریکایی در کشور تخیلی پنامستان آغاز می‌شود. آن‌ها سوار چند هلی کوپتر بوده و به سمت هدف در حال حرکت هستند که یکی از هلی کوپترها مورد اصابت آر پی جی قرار گرفته و سقوط می‌کند. علی‌رغم دستور فرمانده، یکی از گروه‌ها تصمیم می‌گیرد برای نجات همرزمان خود اقدام کند. همین اتفاق، باقی داستان را زمینه‌چینی می‌کند.

صحنه آغازین Resident Evil: Infinite Darkness هیچ گونه اطلاعاتی را از داستان شامل نمی‌شود. با این حال، به طرفداران ثابت می‌کند سریال از لحاظ جلوه‌های بصری در سطح بالایی قرار داشته و استودیوهای تی‌ام‌اس اینترتینمنت (TMS Entertainment) و کوئبیکو (Quebico) وظیفه خود را به بهترین نحوه ممکن به سرانجام رسانده‌اند. برای اثبات این ادعا، می‌توان به طراحی کاراکترها اشاره کرد که از جزئیات قابل‌توجهی برخوردار هستند. علاوه بر این، کارگردانی درگیری‌ها به خوبی انجام شده و می‌توانند اضطراب و استرس را به مخاطب القا کنند.

فصل اول Resident Evil: Infinite Darkness در تاریخ ۱۷ تیر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۸ جولای) منتشر خواهد شد. در حال حاضر اطلاعاتی پیرامون تعداد قسمت‌ها موجود نیست اما انتظار می‌رود با نزدیک شدن به زمان عرضه، جزئیاتی در این باره به اشتراک گذاشته شود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا