پازل‌های بازی Resident Evil 4 Remake

راهنمای حل پازل‌های بازی Resident Evil 4 Remake

باز کردن قفل‌ و ترمینال‌ها

در این مطلب برای حل پازل‌های بازی Resident Evil 4 Remake از جمله چگونگی بازکردن قفل‌ها و ترمینال‌های الکترونیکی به شما کمک می‌کنیم.

استودیوی کپکام (Capcom) در سال‌های اخیر تمرکز ویژه‌ای روی سری بازی Resident Evil داشت و چندین نسخه‌ی جدید و بازسازی از نسخه‌های قدیمی این سری را به بازار عرضه کرد. به تازگی هم نسخه‌ی ریمیک بازی Resident Evil 4 توسط این استودیو منتشر شد. بازی Resident Evil 4 برای اولین بار در سال 2005 به بازار راه یافت. در این عنوان شاهد تفاوت‌های گسترده با بازی‌های قبلی این مجموعه بودیم. از جمله تفاوت‌هایی مثل تغییر زاویه‌ی دوربین و ارائه‌ی یک اینونتوری جدید. حالا پس از گذشت تقریبا دو دهه، دوباره Resident Evil 4 با نسخه‌ی ریمیکش با بازار برگشته و مورد توجه بازیکنان قرار گرفته است.

ریمیک بازی Resident Evil 4 موفق شد تا میانگین نمره 93 را در وبسایت متاکریتیک به خود اختصاص دهد. از طرفی این بازی در استیم با رضایت ۹۷ درصدی مخاطبان روبرو شد. Resident Evil 4 همچنین با بیش از 150 هزار بازیکنان همزمان در این پلتفرم، رکورد بهترین لانچ مجموعه Resident Evil را شکست.

بازی‌های Resident Evil همیشه شامل پازل‌ها و معما‌هایی هستند که بعضا حل کردن آن‌ها می‌تواند دشوار باشد. بازی Resident Evil 4 هم به همین شکل است و شاید برای حل کردن آن‌ها نیازمند کمک باشید. در ادامه نحوه‌ی حل پازل‌های باز کردن قفل‌ها و ترمینال‌های الکترونیکی را در بازی Resident Evil 4 Remake توضیح می‌دهیم.

پازل‌های بازی Resident Evil 4 Remake

بازی Resident Evil 4 Remake شامل یک قفل ترکیبی در مزرعه، و سه ترمینال الکترونیکی در جزیره است. در ادامه برای حل پازل‌های بازی Resident Evil 4 Remake با ما همراه باشید.

قفل ترکیبی – Chief’s Manor

هنگامی که در بخش مزرعه در خانه‌ی Chief’s Manor حضور دارید، با یکی از پازل‌های جالب بازی Resident Evil 4 Remake مواجه می‌شوید. در این خانه کمدی را پیدا می‌کنید که در آن یک سنگ مرمر کریستالی وجود دارد. شما باید این سنگ مرمر کریستالی را برداشته تا با کمک آن، دربی را در طبقه‌ی بالا باز کنید. اما برای به دست آوردن این سنگ مرمر کریستالی، نیازمند پیدا کردن رمز قفل ترکیبی هستید.

جواب معمای این پازل را می‌توان در طبقه‌ی بالای خانه، در کتابی با نام Iluminados پیدا کرد. جواب این معما به این شکل در کتاب تعریف می‌شود:

مردم برای احترام به ارباب‌شان، با ارزش‌ترین دارایی‌های خود را به او اهدا کردند:
مزرعه دار پیر، بهترین گندمش را.
دامدار نحیف، چاق و چله‌ترین خوکش را.
مادربزرگ گدا، نوزاد دلبندش را.

با توجه به متن این کتاب نتیجه می‌گیریم که برای باز کردن قفل کمد، باید این علامت‌ها را به ترتیب از راست به چپ قرار دهیم: نوزاد – خوک – گندم

ترمینال‌های الکترونیکی

هنگامی که به بخش جزیره رسیدید، با سه مورد از پازل‌های ترمینال‌های الکترونیکی در بازی Resident Evil 4 Remake مواجه می‌شوید. برای باز کردن این قفل‌ها باید برق هرکدام از رشته‌های مشخص شده را تامین کنید. حل این پازل‌ها به کمی تلاش و آزمون و خطا نیاز دارد. با این حال اگر برای حل آن‌ها به مشکل برخوردید، در ادامه به شما کمک می‌کنیم.

اول از همه باید قفل ترمینال الکترونیکی در بخش Dissection از نقشه را باز کنید. برا این کار، همانند تصویر بالا باید رشته‌های برق به دو نقطه‌ی مشخص شده، متصل شوند. پس از حل این معما، یک کارت کلید سطح 1 به بازیکن اهدا می‌شود که با کمک آن می‌توان به بخش Freezer از نقشه راه پیدا کرد.

یکی دیگر از پازل‌های بازی Resident Evil 4 Remake، ترمینال الکترونیکی در بخش Freezer در نقشه است. تصویر بالا نشان می‌دهد که این بار برای باز کردن این قفل، باید رشته‌های برق را به پنج نقطه‌ی مختلف وصل کنید. کافی است با کمک تصویر بالا، این کار را انجام دهید تا در ازای آن، یک رایفل LE 5 به شما اهدا شود.

آخرین ترمینال الکترونیکی در بخش Waste Disposal از نقشه قرار دارد. برای باز کردن این قفل، رشته‌های برق باید همانند تصویر بالا به چهار نقطه وصل شوند.

امیدواریم که راهنمای حل پازل‌ بازی Resident Evil 4 Remake برای شما مفید واقع شود. بازی Resident Evil 4 Remake هم اکنون برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس سریز X/S در دسترس است. در ادامه حتما نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

5 4 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا