iOS 17 و iPadOS 17 احتمالا همزمان با هم منتشر می‌شوند

iOS 17 و iPadOS 17

اپل در نظر دارد امسال برخلاف سال‌های قبل دو سیستم‌عامل iPadOS 17 و iOS 17 را همزمان با هم برای محصولاتش عرضه کند.

طبق گفته‌های مارک گورمن که این روزها فعالیت زیادی پیرامون انتشار خبرهای مربوط به اپل انجام می‌دهد، اپل قرار است امسال با انتشار همزمان دو سیستم‌عامل iOS 17 و iPadOS 17، خیال کاربرانش را راحت کند.  سال گذشته، iOS 16 در تاریخ ۱۲ سپتامبر برای کاربران عرضه شد، یعنی چیزی حدود ۵ روز بعد از معرفی سری آیفون ۱۴. اما iPadOS 16 تا یک ماه بعد هم عرضه نشد تا اینکه اپل بالاخره تصمیم گرفت آن را در تاریخ ۲۴ اکتبر در دسترس قرار دهد. دلیل این تأخیر هم تغییراتی بود که اپل می‌خواست روی قابلیت مولی تسکینگ آیپدهایش یعنی Stage Manager انجام دهد.

اینطور که از صحبت‌های گورمن متوجه شدیم، ظاهرا بتای شماره‌ی ۸ سیستم‌عامل iOS که اخیرا هم منتشر شده، آخرین نسخه‌ی بتای آن بوده و نسخه‌ی بعدی، رسمی خواهد بود. البته مگر اینکه اتفاق پیش‌بینی نشده‌ای برای در این مسیر رخ دهد. هم iOS 17 و هم iPadOS 17 قرار است امکانات خوب زیادی داشته باشند اما منبع این خبر عمدتا به قابلیت‌های خوب سیستم‌عامل آیفون‌ها اشاره کرده است.

اینطور که از شایعات پیداست، ظاهرا در iOS 17 یک قابلیت جذاب تحت عنوان StandBy Mode به آیفون‌ها اضافه شده که وقتی گوشی در حالت افقی قرار دارد و در حال شارژ است، به یک نمایشگر هوشمند تبدیل می‌شود. همچنین کاربران حالا می‌توانند یک سری پوسترهای شخصی‌سازی شده برای مخاطبین بسازند تا وقتی با دوستی تماس می‌گیرند، او این تصویر را مشاهده کند.

یک قابلیت جذاب دیگر هم برای زمانی است تماس را به پست صوتی منتقل می‌کنید. در این حالت، پیغام صوتی در لحظه به صورت متن در می‌آید تا بتوانید آن را بخوانید. اگر هم بخواهید، می‌توانید در هر لحظه با شخص تماس‌گیرنده صحبت کنید. اگر هم تمام افراد خانواده و دوستان و آشنایان از آیفون با سیستم‌عامل iOS 17 استفاده می‌کنند، می‌توانند زمانی که به یک مقصد خاص رسیده‌اید، از این بابت مطلع و خاطر جمع شوند.

در حال حاضر هم iOS 17 و هم iPadOS 17 در حالت بتا در دسترس قرار دارند و می‌توانید آن‌ها را نصب کنید. در صورت تمایل به نصب نسخه‌ی رسمی باید حداقل تا دو هفته‌ی دیگر هم منتظر بمانید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا