رجیستری گوشی در سامانه همتا با پرداخت ۳ هزار تومان انجام می‌شود

دریافت هزینه بابت ارسال کد فعالسازی

رجیستری گوشی در سامانه همتا با پرداخت ۳ هزار تومان انجام می‌شود ساحره چمنی ۰ ۰۴ آذر ۱۳۹۸ موبایل
رجیستری گوشی موبایل

طبق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از این پس هزینه‌‌ای معادل سه هزار تومان برای فعال‌سازی و رجیستری گوشی‌های موبایل در نظر گرفته شده است.

کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در نیمه‌ی آبان‌ماه سالجاری جلسه‌ای تشکیل داد و طی این جلسه مقرر شد تا کاربران از این پس برای رجیستری و دریافت کد فعال‌سازی گوشی‌های‌شان باید هزینه‌ای معادل سه هزار تومان پرداخت کنند. این در حالی است که تا پیش از این برای رجیستری گوشی هیچ هزینه‌ای از کاربران دریافت نمی‌شد.

بر این اساس روال کار ثبت گوشی‌های جدید هم کمی تغییر کرده است؛ پیشتر با پرداخت هزینه گمرکی برای ثبت گوشی‌های مسافری، کد فعال‌سازی برای کاربران ارسال می‌شد، اما از این پس، کاربران بعد از پرداخت هزینه گمرکی، پیامکی حاوی لینکی برای پراخت هزینه ۳۰۴۷ تومانی دریافت می‌کنند و بعد از پرداخت آن، کد فعال‌سازی برای کاربران ارسال می‌شود.

بر اساس گزارش کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، این هزینه برای هر گوشی فقط یک بار پرداخت می‌شود و حتی گوشی‌های چند سیم‌کارته هم با پرداخت یک هزینه سه هزار تومانی کد فعالسازی را دریافت می‌کنند.

بر اساس گزارش سامانه همتا، امکان ثبت و رجیستری گوشی‌های موبایل به شکل حضوری هم وجود دارد و مسافرانی که قصد واردات گوشی را دارند یا اتباع خارجی می‌توانند با مراجعه به دفاتر گمرک اقدام به ثبت گوشی‌های‌شان کنند.

گفتنی است این مصوبه از سال ۱۳۹۳ به تصویب رسیده که بر اساس آن کمیسیون تنظیم مقررات حق دریافت هزینه بابت سرویس‌هایی که به کاربران ارایه می‌دهد را دارد و وجوه آن را به خزانه کشور واریز کند.

البته در این گزارش جزییات بیشتری در رابطه روند ثبت و رجیستری گوشی‌های دیگر که از سوی واردکنندگان رسمی و از مبادی قانونی به کشور وارد می‌شوند یا انتقال مالکیت گوشی‌هایی که پیشتر رجیستر شده، منتشر نشده است. 

با این حال افرادی که خود به شکل مسافری اقدام به واردات گوشی می‌کنند باید این مرحله را بگذرانند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا