ضعف‌های بازی Redfall هواداران Starfield را حسابی نگران کرده است

کم‌کاری بتزدا

ضعف‌های بازی Redfall هواداران Starfield را حسابی نگران کرده است حمید توحیدلو ۱ ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ اخبار بازی
ضعف بازی Redfall

هواداران بازی مورد انتظار Starfield به خاطر ضعف ها و مشکلات فاجعه‌بار Redfall حسابی نگران هستند!

بعد از دو سال صبر و انتظار، سرانجام ساخته جدید استودیوی پرآوازه آرکین تحت عنوان ردفال چند روز پیش توسط شرکت بتزدا در دسترس بازیکنان ایکس باکس و کامپیوتر قرار گرفت؛ اثری که با روایت داستان خوناشام‌ها، شما را در قالب یک گروه چهار نفره به ایالت ماساچوست آمریکا برده تا پرده از حقایق پنهان و اسراسر این اتفاق عجیب و غریب بردارید.

در حالی که داستان ردفال و گیم‌پلی آن حسابی مهیج به نظر می‌رسید، اما این عنوان چندان باب میل منتقدها و بازیکن‌ها نبوده و تا به امروز بازخوردهای منفی بسیار زیادی را دریافت کرده است؛ به طوری که بخش امتیاز بازی در شبکه استیم عبارت اغلب منفی را به خود اختصاص داده و فارغ از آن، مجموع نمرات بازی نیز از ۳۹ نقد و بررسی، ۶۳ از ۱۰۰ است.

منتقدها و بازیکن‌ها هوش منصوعی بسیار ضعیف دشمن‌ها، محیط خالی و ساختار ناقص آن، گیم‌پلی تکراری و باگ‌های متعدد را از جمله مهم‌ترین ضعیف های بازی Redfall می‌دانند که برخلاف انتظارها، این اثر لقب یکی از ناامیدکننده‌ترین عناوین سال جاری را از آن خود کرده و چه بسا اعتبار آرکین و بتزدا را زیر سوال برده است!

در این میان، گفتنی است که شرکت بتزدا در حال حاضر روی ساخت یک اثر انحصاری دیگر برای ایکس‌باکس به نام Starfield فعالیت می‌کند. با توجه به عرضه ضعیف ردفال، شماری از هواداران نگران هستند که بازی علمی تخیلی استارفیلد نیز به همین سرنوشت دچار شود و این عنوان مشابه آنچه که در ویدیوها نشان داده شده، نباشد!

گروهی از کاربران در شبکه اجتماعی توییتر از استودیو بتزدا گیم و آقای تاد هاوارد، کارگردان استارفیلد، درخواست کردند که اگر این بازی از نظر فنی مطابق با استانداردها نیست و مشابه ردفال ناقص است، عرضه آن را حتما به تعویق بیاندازند تا زمان بیشتری برای رفع ایرادها و بهینه‌سازی بازی در اختیار داشته باشند.

البته، برخی از هواداران بر این باور هستند که ردفال توسط استودیوی آرکین توسعه یافته و این در حالی است که استودیوی بتزدا گیم روی ساخت استارفیلد کار می‌کند. در حالی که هر دو استودیو جزئی از کمپانی بتزدا و شرکت مایکروسافت تلقی می‌شوند، لیکن مدیرها و تیم‌های سازنده این دو بازی متفاوت بوده و به همین خاطر، عرضه ضعیف Redfall لزوما به معنی انتشار ضعیف Starfield نیست.

لازم به ذکر است که بازی استارفیلد در روز ۶ سپتامبر سال جاری (۱۵ شهریور ماه پیش‌رو) به طور انحصاری برای کنسول ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس و همچنین پلتفرم رایانه شخصی منتشر خواهد شد. طبق روال همیشه، این عنوان از همان روز نخست عرضه به سرویس گیم پس راه می‌یابد.

2.5 2 آراء
امتیاز مطلب


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا