اپل فرایند ساخت اپل واچ X را آغاز کرد

احتمال عرضه در سال ۲۰۲۴ یا ۲۰۲۵

اپل واچ X

اپل به احتمال زیاد می‌خواهد از ساعت هوشمند اپل واچ X (اپل واچ سری ۱۰) در سال ۲۰۲۴ یا ۲۰۲۵ رونمایی کند چرا که گفته می‌شود در حال کار روی آن است.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط مارک گورمن از وب‌سایت معتبر بلومبرگ، ظاهرا اپل می‌خواهد سالگرد ده سالگی ساعت‌های هوشمند خود را با عرضه‌ی ساعتی تحت عنوان اپل واچ X جشن بگیرد. نخستین اپل واچ تاریخ در سال ۲۰۱۴ رونمایی شد اما عرضه‌ی آن به بازار تا سال ۲۰۱۵ طول کشید. از آن جایی که مدل معرفی شده در سپتامبر پیش رو احتمالا اپل واچ سری ۹ نام خواهد داشت، این احتمال وجود دارد که اپل واچ یادشده سال آینده رونمایی شود.

اینطور که گفته می‌شود، ظاهرا اپل واچ X بدنه‌ی باریک‌تر و نوع بند آن هم متفاوت خواهد بود. اپل می‌خواهد یک سیستم جدید را جایگزین بندهای معمولی اپل واچ‌ها کند چرا که اکنون این بندها به گونه‌ای تولید می‌شوند که با نسل قبل هم سازگاری داشته باشند. اگر طراحی جدید عملی شود، اپل می‌تواند از فضای ایجاد شده در نتیجه‌ی تغییر شکل ظاهری ساعت هوشمند خود استفاده کرده و سایر قطعات داخلی را به شکل بهتری ارتقا دهد.

اپل واچ X
اپل واچ اولترا در سمت چپ و اپل واچ سری ۸ در سمت راست

سیستمی که شرکت آمریکایی برای بند اپل واچ X در نظر دارد، مغناطیسی است اما هنوز مشخص نشده آیا این فناوری جالب همزمان با اپل واچ X رونمایی خواهد شد یا این اتفاق با اپل واچ سری ۱۱ رخ خواهد داد. گورمن همچنین معتقد است اپل واچ یادشده از نمایشگر MicroLED بهره خواهد برد در حالی که جدیدترین خبر پیرامون این موضوع خواندیم نخستین ساعت هوشمند اپل مجهز به این نمایشگر به خاطر وجود مشکلاتی در تولید پنل به سال ۲۰۲۶ موکول خواهد شد.

از جمله امکانات و قابلیت‌هایی که گفته می‌شود با ساعت هوشمند اپل واچ X شاهد خواهیم بود می‌توان به قابلیت تست قند خون با روش غیر تهاجمی، سنسور سنجش فشار خون و… اشاره کرد. توجه داشته باشید اپل واچ موردنظر دنباله‌ی مدل‌های کنونی یعنی سری ۸ و ۹ خواهد بود و با اپل واچ اولترا که در دسته‌ی ساعت‌های پریمیوم اپل قرار می‌گیرد کاملاً متفاوت است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا