۱۰ تفاوت رد هالک و هالک که احتمالاً نمی‌دانستید
1%
  • 10/10

۱۰ تفاوت رد هالک و هالک که احتمالاً نمی‌دانستید

نگاهی به غول قرمز رنگ

۱۰ تفاوت رد هالک و هالک که احتمالاً نمی‌دانستید ۸ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

به بهانه گمانه زنی‌ها پیرامون حضور در فیلم Captain America 4، می‌خواهیم به ۱۰ تفاوت رد هالک و هالک اشاره داشته باشیم.

فارغ از اینکه در واقعیت چطور هستند، افراد نظامی در فیلم‌ها و سریال‌های هالیوودی معمولاً بعنوان شخصیت‌هایی دردسرساز و فاقد هوش بالا به تصویر کشیده می‌شوند. اگر هم هوش و ذکات بالایی داشته باشند، معمولاً برای برطرف کردن مشکل بدنبال راه حلی بر پایه نظامی گری می‌گردند. به همین دلیل، حضورشان همیشه اوضاع را پیچیده‌تر می‌کند.

توضیحاتی که در پاراگراف پیشین ارائه شد، تا حدود زیادی در کمیک بوک‌های مارول صدق می‌کند؛ یکی از بارزترین مثال‌ها، ژنرال تادئوس تاندربولت راس (Thaddeus Thunderbolt Ross) است که نامش با بروس بنر گره خورده و دشمن هالک (Hulk) هم به شمار می‌رود. جدیدترین نسخه این شخصیت در فیلم The Incredible Hulk معرفی شد و سپس در چند اثر دیگر حضور یافت.

ژنرال تادئوس تاندربولت راس در فیلم Captain America: Brave New World هم حضور داشته و طبق گزارش‌های غیررسمی، سرانجام شاهد تبدیل شدنش به رد هالک یا هالک سرخ (Red Hulk) خواهیم بود. به همین بهانه، تصمیم گرفتیم در قالب یک مقاله به ۱۰ تفاوت رد هالک و هالک بپردازیم.

تفاوت رد هالک و هالک

همه چیز به اراده بستگی دارد

یکی از مشکلاتی که بروس بنر همیشه با آن دست و پنجه نرم می‌کند، تبدیل شدن به هالک بوده که خارج از کنترلش است. در اکثر داستان‌ها، بروس نمی‌تواند با اراده خودش به هالک تبدیل شده و باید عامل یا اتفاقی باعث افزایش ضربان قلبش شود. این موضوع باعث می‌شود گاهی اوقات که نیاز داشته باشد، به هالک تبدیل نشود و گاهی اوقات هم که نیاز نداشته باشد، به هالک تبدیل شده و همه چیز را خراب می‌کند. ژنرال راس با چنین مشکلی مواجه نیست و با اراده خودش می‌تواند به موجود غول پیکر و سرخ تبدیل شده یا به حالت انسانی‌اش بازگردد. وجود این ویژگی باعث شده خبری از خرابکاری‌های غیرمنتظره نباشد.

تفاوت رد هالک و هالک

هوش و ذکاوت تغییر نمی‌کند

بروس بنر و هالک، دو شخصیت کاملاً متفاوت هستند که درون یک یک جسم قرار دارند. بروس از هوش سرشار برخوردار بوده و یک دانشمند به شمار می‌رود اما هالک صرفاً موجودی عصبانی است که می‌خواهد اجسام را خُرد کند. البته در فرنچایز Marvel Cinematic Universe با حالت جدیدی تحت عنوان هالک هوشمند یا Smart Hulk مواجه شدیم که بروس به لطف آن هوش و حافظه خود را پس از تبدیل شدن به هالک حفظ می‌کند. اگر این نسخه را نادیده بگیریم، هالک در اکثر موارد هوش چندانی ندارد.

ژنرال راس پس از تبدیل شدن به رد هالک هوش و حافظه خود را حفظ می‌کند. به بیان دیگر، خود اوست که کنترل جسم غول پیکر را به دست گرفته و هر کار که بخواهد انجام می‌دهد. به لطف همین ویژگی، افزایش اندازه‌اش یک نفرین نبوده و برعکس، یک موهب بزرگ محسوب می‌شود که با استفاده از آن می‌تواند پوزه دشمنانش را به خاک بمالد.

تفاوت رد هالک و هالک

نیروهای نظامی را تحت کنترل خود دارد

تادئوس تاندربولت راس یک باز جنگ طلب به شمار می‌رود. این اصطلاح برای اشاره به افرادی است که در شرایط پیچیده همیشه طرفدار گزینه نظامی بوده و اسلحه را قدرتمندتر از هر چیز دیگری می‌دانند. با توجه به اینکه در یک محیط نظامی بزرگ شده، چنین ویژگی‌ای به هیچ وجه عجیب و غیرمنتظره نیست. او چندین دهه از عمر خود را صرف نظامی گری و تحقیقات مرتبط با این حوزه کرد و توانست پله‌های ترقی را طی کند. به همین دلیل از ژنرال‌های ارتش ایالات متحده آمریکا به شمار می‌رود.

تادئوس تاندربولت راس به دلیل تجربه‌هایش طی دهه‌های گذشته نه فقط یک فرمانده ماهر بوده، بلکه استراتژیستی خبره بوده و می‌داند در شرایط پیچیده نظامی باید دست به چه کاری بزند. او همچنین طی دهه‌های گذشته مسئولیت فرماندهی واحدهای نظامی متعددی را بر عهده داشته که برای مثال می‌توان هالک باسترز (The Hulkbusters) را نام برد. هالک باسترز، واحدی نظامی و متشکل از کارکنان نیروی هوایی ارتش آمریکا است که وظیفه دارد هالک را دستگیر کرده یا در صورت نیاز، نابود کند.

تفاوت رد هالک و هالک

افزایش بیش از حد دما

عصبابیت و خشمگین شدن، مفاهیمی جدانشدنی از هالک هستند. هر چقدر میزان عصبانیتش بیشتر شود، قدرت بیشتری بدست می‌آورد. با توجه به داستان‌های مختلفی که در کمیک بوک‌های مارول به تصویر کشیده شده‌اند، می‌توان گفت محدودیتی برای عصبانیت و در نتیجه میزان قدرتمندی‌ غول سبز رنگ وجود ندارد.

هر چقدر که میزان عصبانیت رد هالک بیشتر می‌شود، دمای بدنش بالاتر می‌رود. برخلاف هالک یک محدودیت وجود داشته و اگر میزان عصبانیت به حد مشخصی برسد (یا دمای بدن به میزان مشخصی برسد)، از هوش می‌رود. این اتفاق بخاطر ضعف جسمانی بدن ژنرال رخ می‌دهد. به هر حال، سنی از او گذشته و نمی‌تواند این حجم از تغییرات و فشار را تحمل کند. در ضمن، دمای بدن او تا حدی افزایش می‌یابد که به راحتی می‌تواند شن را به شیشه تبدیل کند.

بی هوشی منجر به تغییر حالت نمی‌شود

زندانی کردن هالک تا حدودی آسان است. شاید بهتر است بگوییم راه حلی برای انجامش وجود دارد. کافی است آنقدر به او فشار آورده شود تا از هوش برود. بروس بنر همزمان با بی هوش شدن تغییر حالت داده و به شکل انسانی خود بازمی‌گردد. پس از بازگشت به حالت انسانی می‌توان او را در هر محفظه مستحکمی قرار داد و زندانی‌اش کرد.

راه حلی که در پاراگراف پیشین اشاره شد، چندان حین مقابله با رد هالک یا برای زندانی کردنش به کار نمی‌آید؛ زیرا حتی پس از بی هوش شدن در حالت غول پیکر خود باقی مانده و به شکل انسان در نمی‌آید. حتی اگر زندانی هم شود، کمتر استحکاماتی قابلیت این را دارد که موجودی به قدرتمندی رد هالک را درون خود نگه دارد.

تفاوت رد هالک و هالک

جذب تشعشعات

وقتی یک بمب حاوی تشعشعات گاما در فاصله نزدیک به بروس بنر منفجر شد، هالک بوجود آمد؛ به بیان دیگر، حجم بالایی از تشعشعات گاما وارد بدنش شده و هالک را ایجاد کردند. به همین دلیل، وقتی از حالت انسانی به هالک تبدیل می‌شود، مقدار پایینی اشعه گاما از خودش پخش می‌کند.

توضیحاتی که درباره هالک در پاراگراف پیشین ارائه شد، در تضاد با رد هالک قرار دارد. او نه تنها اشعه گاما از خود صادر نمی‌کند، بلکه آن را جذب می‌کند. البته ماجرا به گاما خلاصه نشده و دیگر انواع انرژی را هم می‌بلعد. مطابق انتظار، هر چقدر بیشتر گاما یا دیگر اشکال انرژی را جذب کند، قوی‌تر و قدرتمندتر می‌شود. تنها نوع انرژی که می‌تواند روی رد هالک تاثیر منفی بگذارد، انرژی متعلق به جهانی تحت عنوان موقعیت منفی (Negative Zone) است.

انفجار

اگر رد هالک به جذب انرژی ادامه دهد، دمای بدنش به طرز تعجب برانگیزی افزایش یافته و نهایتاً به نقطه انفجار می‌رسد. همانطور که از نامش مشخص است، یک موج انفجار بسیار قوی از بدنش خارج شده و هر چیزی که در شعاعی مشخص قرار داشته باشد را ویران می‌کند.

قدرت انفجاری که رد هالک می‌تواند ایجاد کند را با بمب‌های مرسوم مانند C4 مقایسه نکنید. انفجار او به قدری قدرتمند و ویرانگر است که باید با بمب‌های هسته‌ای مقایسه شود. در ضمن، این قابلیت در شرایط اضطراری که تادئوس تاندربولت زیر مشت و لگد دشمنان قرار داشته و در چند قدمی مرگ است، به کار می‌آید.

تفاوت رد هالک و هالک

جذب اودین فورس

رد هالک در یکی از کمیک بوک‌ها برای ثور کمین کرد و توانست زندانی‌اش کند. این اتفاق در نگاه اول یک تقابل ساده میان دو شخصیت کمیک بوک بوده اما نباید فراموش کرد نشاندهنده قدرت بسیار بالای غولِ سرخ رنگ است. به هر حال، ثور در دسته ایزدان قرار گرفته و قدرت بسیار زیادی دارد. البته ماجرا زمانی جالبتر می‌شود که بدانید ثور در زمان تقابل با رد هالک در حالت پادشاه ثور (King Thor) قرار داشت.

در انتهای نبرد مشخص شد رد هالک در تمام طول مبارزه به آرامی اودین فورس (Odinforce) موجود در بدن ثور را جذب کرد و همین موضوع باعث شد همزمان که تادئوس تاندربولت قوی و قوی‌تر می‌شد، شاهد ضعیفتر شدن ایزد آذرخش باشیم.

جذب قدرت کیهانی

رد هالک در جریان یکی از ماجراجویی‌هایش مقابل سیلور سرفر (The Silver Surfer) قرار گرفت. منبع انرژی سیلور سرفر، قدرت کیهانی (Cosmic Power) بوده و در کمال ناباوری، رد هالک تمام آن را در همان ابتدای نبرد جلب کرد و باعث شد بیگانه فضایی تا یک قدمی مرگ برود.

تادئوس تاندوربولت راس از نیرویی که به لطف قدرت کیهانی بدست آورده بود، برای کشت و کشتار استفاده کرد و شخصیت‌های قدرتمندی مانند نیمور، دکتر استرنج، بارون موردو و گرندمستر را به کام مرگ فرستاد. البته این شرایط برای مدت زیادی ادامه پیدا نکرد. پس از اینکه گالاکتوس متوجه اقدامات اخیر رد هالک شد، قدرت کیهانی را از او گرفت. گالاکتوس همچنین تمامی شخصیت‌هایی که بدست ژنرال راس کشته شده بودند را به زندگی برگرداند.

تفاوت رد هالک و هالک

واچر را بی هوش کرد

اوآتو، یک واچر بوده و مانند دیگر همنوعان خود تنها وظیفه دارد: روی زندگی موجودات زنده نظارت داشته و از هر گونه دخالت مستقیم خودداری کند. با این حال، اوآتو بنا به دلایلی تصمیم گرفت خود را به رد هالک نشان داده و سپس پیرامون موضوعی به او مشورت دهد. البته شرایط مطابق انتظار پیش نرفت. به محض اینکه خودش را نشان داد، یک مشت روی صورتش خوابید و بی هوش شد.

واچرها موجودات بسیار قدرتمندی بوده و حتی گاهی اوقات با گالاکتوس مقایسه می‌شوند. اینکه رد هالک بتواند با تنها یک مشت به صورت یکی از آن‌ها را بیهوش کند، نشان می‌دهد از قدرتی فرای تصور برخوردار است.

بنظر شما چه تفاوت‌های دیگری میان رد هالک و هالک وجود دارد؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments