استقبال کم مخاطبان از انتشار Red Dead Redemption 2 در استیم

تعداد بازیکنان فعال و نمرات، کم‌تر از انتظار است

استقبال کم مخاطبان از انتشار Red Dead Redemption 2 در استیم سید مجتبی محمودی ۰ ۱۶ آذر ۱۳۹۸
انتشار Red Dead Redemption 2

در حال حاضر دو روز از انتشار عنوان Red Dead Redemption 2 در شبکه‌ی استیم می‌گذرد، اما استقبال از این بازی کمتر از آن چیزی‌ بود که انتظار می‌رفت.

نسخه‌ی رایانه‌های شخصی بازی Red Dead Redemption 2 یک ماه پیش روی استور شرکت راک‌استار و استور اپیک گیمز در دسترس قرار گرفته بود، اما با مشکلات فنی فراوانی دست و پنجه نرم می‌کرد و تیم سازنده در طی این یک ماه پچ‌های متعددی عرضه کرد تا بیشتر مشکلات حل شود. نسخه‌ی استیم از همان روز اول تمام این پچ‌ها را با خود همراه داشت، ولی باز هم ایراداتی وجود دارد که صدای مخاطبان را درآورده است.

مورد عجیب‌تر این‌که استقبال از بازی کمتر از حد انتظارات است. در حال حاضر آمار بیشترین بازیکن همزمان در این عنوان به ۲۶ هزار نفر رسیده که برای چنین بازی مهم و مورد انتظاری رقم پایینی به حساب می‌آید. همچنین با رکورد بیش از ۳۵۰ هزار نفر در GTA V هم فاصله‌ی قابل توجهی دارد. قطعا انتشار زودتر بازی روی استورهای راک‌استار و اپیک گیمز در ثبت چنین آماری تاثیر داشته است.

در حین نگارش این متن بیش از ۴۵۰۰ نقد برای بازی ثبت شده است که ۶۶ درصدشان نقد مثبت است و وضعیت نقدها در حالت Mixed قرار دارد که به هیچ‌وجه مناسب چنین عنوان بزرگی نیست و کم‌کاری تیم سازنده را در پورت بازی برای رایانه‌های شخصی نشان می‌دهد. اجباری بودن نصب و ورود به لانچر راک‌استار اجرای بازی، خطای نمایش نداشتن بازی در اکانت، کرش کردن‌های مداوم و بهینه نبودن از مواردی هستند که در بسیاری از نقدهای منفی بازی مشاهده می‌شوند. باید صبر کرد و دید راک‌استار تا چه موقع تمام این مشکلات را رفع می‌کند.

عنوان Red Dead Redemption 2 در اکتبر سال ۲۰۱۸ میلادی برای پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان انتشار یافت و لقب یکی از بهترین بازی‌های نسل هشتم را به خود اختصاص داد. طبق آخرین آمار این بازی بیش از ۲۶ میلیون نسخه در سراسر جهان فروش داشته است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا