#مهسا_امینی

ویدیوی پشت صحنه‌ی Raya and the Last Dragon بخشی از روند ساخت را نشان می‌دهد

این ویدیو نزدیک به سه دقیقه زمان دارد

استودیوی انیمیشن والت دیزنی دقایقی قبل ویدیوی پشت صحنه‌ی Raya and the Last Dragon را به اشتراک گذاشت که بخشی از روند ساخت را نشان می‌دهد.

وقتی شیوع ویروس کرونا به یک بحران جهانی تبدیل شد، تقریبا هیچ یک از فعالان و کارشناسان حوزه‌ی فیلم و سریال گمان نمی‌کرد استودیوها مجبور باشند با یک چالش طولانی مدت دست و پنجه نرم کنند. پیش‌بینی می‌شد قرنطینه‌ی خانگی طی مدت زمان کوتاهی جلوی گسترش کووید-۱۹ را گرفته و شرایط به حالت عادی بازگردد. علی‌رغم امیدواری‌ها، قرنطینه‌ی خانگی و محدودیت‌های اجتماعی به یکی از ارکان‌های زندگی بشریت تبدیل شده است. استودیوها که نمی‌توانستند فعالیت‌های خود را متوقف کنند، پس از یک تعطیلی نسبتا بلند مدت سیاست‌های خود را دچار تغییر کرده و شرایط را برای کار از خانه فراهم کردند. استودیوی انیمیشن والت دیزنی از این قاعده مستثنا نیست.

استودیوی انیمیشن والت دیزنی اخیرا ویدیوی پشت صحنه‌ی Raya and the Last Dragon را از طریق کانال یوتیوب خود به اشتراک گذاشته است. این ویدیو نزدیک به سه دقیقه زمان داشته و در بخش‌های آغازین خود سعی می‌کند خلاصه‌ی داستانی را برای مخاطب خود ارائه دهد. با توجه به گفته‌های یکی از اعضای تیم نویسندگی، در گذشته‌ی نه چندان دور اژدهایان در کنار انسان‌ها زندگی کرده و باعث حفظ توازن در طبیعت می‌شدند اما طی اتفاقی اژدهایان نابود شدند. در پی آن، توازن موجود از بین رفت و از آن زمان تاکنون، میان قبیله‌های مختلف انسان‌ها نبردی شکل گرفته که همچنان ادامه دارد. حالا همه چیز به رایا شخصیت اصلی بستگی دارد تا آخرین اژدها را یافته و به کمک او نه تنها توازن را بازگرداند، بلکه جلوی درون‌ها را بگیرد؛ موجوداتی شیطانی که چند قرن پیش باعث نابودی اژدهایان شده بودند.

اطلاعاتی که در ویدیوی پشت صحنه‌ی Raya and the Last Dragon به اشتراک گذاشته می‌شود همین یک مورد نیست. طبق صحبت‌هایی که از سوی دست‌اندرکاران انجام شده، تیمی چند صد نفره روی جدیدترین محصول والت دیزنی کار کرد. نکته‌ی جالب این جا است که تقریبا تمامی فرایندها مانند نورپردازی، جلسات فیلمنامه‌خوانی و متحرک‌سازی مدل‌ها به صورت دورکاری انجام شده‌اند. از دیگر نکات جالب ویدیوی پشت صحنه می‌توان به طراحی صحنه‌های اکشن اشاره کرد. با توجه به گفته‌ی مشاور هنرهای رزمی، برای طراحی نبردها از هنرهای رزمی مختلفی مانند اسکریما (فیلیپین)، موی تای (تایلند) و کرابی کرابونگ (تایلند) الهام گرفته شده است. برای خلق جهان داستان هم سازندگان به سراغ کشورهای آسیای جنوب شرق رفتند.

کلی مری ترن (Kelly Marie Tran) که با نقش زر تیکو در فرنچایز جنگ ستارگان شناخته می‌شود، صداپیشگی شخصیت اصلی را بر عهده دارد. او در بخشی از ویدیوی پشت صحنه بابت ایفای نقش اولین شاهدخت والت دیزنی که ریشه‌اش به جنوب شرق آسیا بازمی‌گردد ابراز خوشحالی کرد. آکوافینا (Awkwafina) دیگر نام مشهور حاضر در تیم صداپیشگی است. او به جای اژدها صحبت کرده است. جما چان (Gemma Chan) و بندیکت وانگ (Benedict Wong) هم در این اثر حضور دارند.

رایا و آخرین اژدها در تاریخ ۱۵ اسفند (مصادف با ۵ مارس) به صورت همزمان به سینماها و سرویس استریم دیزنی پلاس خواهد آمد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا