#مهسا_امینی

بازی Ratchet & Clank: Rift Apart به شکل شگفت انگیزی از DualSense پشتیبانی می‌کند

ترکیب ناب سلاح‌های جذاب و کنترلر دوال سنس

Ratchet-Clank-Rift-Apart و قابلیت‌های دوال سنس

Insomniac Games، سازنده‌ی بازی Ratchet & Clank: Rift Apart، به بازیکنان PlayStation 5 اعلام کرده که قرار است چگونه از کنترلر DualSense پشتیبانی کند.

به نظر می‌رسد که Insomniac Games، قرار نیست به سادگی از کنار قابلیت‌های دوال سنس در بازی Ratchet & Clank Rift Apart بگذرد. در واقع این استودیو اعلام کرده که قرار است به بهترین شکل ممکن از توانایی هپتیک و تریگر‌های آداپتیو کنترلر جدید شرکت سونی، پشتیبانی کند. سونی و Insomniac Games در تابستان سال پیش از این بازی رونمایی کردند تا بخش اعظمی از قدرت کنسول Ps5 را به نمایش بگذارند.

همان‌طور که می‌دانید، Ratchet & Clank: Rift Apart از اولین بازی‌های فرست پارتی یا انحصاری مهم سونی است که قرار است برای PS5 عرضه شود. تریلری که از گیم‌پلی این بازی منتشر شد، تحسین برانگیز بود و به بهترین شکل ممکن، جهش گرافیکی نسبت به نسل هشتم را نمایان می‌کرد.

برنامه‌ای که استودیوی اینزومنیاک برای تجربه‌ی دوال سنس در نظر دارد، کاملا مخصوص تکنولوژی نسل نهم است. آقای مایکل دالی که کارگردانی این بازی را بر عهده دارد در مصاحبه‌ای اعلام کرده که هر کدام از سلاح‌های این بازی، کارکرد متفاوت و منحصر به فردی را با تریگر‌های آداپتیو رقم بزنند. همچنین اینسومنیاک اعلام کرده که از قابلیت‌های هپتیک به قدری دقیق استفاده خواهد کرد تا به بازیکنان حس واقعی در دست گرفتن سلاح‌ها را بدهد. آقای دالی اظهار کرده:

سلاح‌ها همیشه رنگ و لعاب خاصی به تجربه‌ی سری رچنت اند کلنک می‌دادند.هپتیک فیدبک‌ها به سلاح‌های بازی شخصیتی خاص و منحصر به فرد می‌دهند و شما این تفاوت را در هنگام کشیدن ماشه،به خوبی حس خواهید کرد. البته همچنین اسپیکر‌های کنترلر دوال سنس نیز نادیده گرفته نشده و به طرز جالبی از آن‌ها هم در کنار توانایی‌های ذکر شده استفاده خواهیم کرد تا بازیکنان از تجربه‌ی متفاوتی در استفاده از هر سلاح بهره‌مند شوند.

Ratchet-Clank-Rift-Apart و قابلیت‌های دوال سنس

طوری که به نظر می‌رسد بازی Ratchet & Clank: Rift Apart به احتمال زیاد مبتکر‌ترین نسخه‌ی سری خواهد بود. از زمان عرضه‌ی اولین نسخه از این بازی برای PS2، کارمندان Insomniac به مرور سلاح‌هایی بسیار خلاقانه به هر نسخه از این سری اضافه کرده‌اند که ظاهرا نسخه‌ی Rift Apart هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود.

هنوز یک سوال مهم ذهن ما را مشغول کرده. این بازی در چه تاریخی عرضه خواهد شد؟ هنوز کمپانی اینزومنیاک تاریخ عرضه‌ی این بازی را اعلام نکرده ولی انتظار داریم که اعلام تاریخ انتشار این بازی هم به اواخر روند تولید موکول شود. درست به مانند (God Of War (2018 که در ماه ژانویه سال ۲۰۱۸ (مصادف با بهمن سال ۱۳۹۶) اعلام کردند که بازی قرار است در ماه آوریل سال ۲۰۱۸ میلادی (مصادف با فروردین ۱۳۹۷) عرضه شود. آیا شما از طرفداران این بازی پرهیجان هستید؟ برای ما کامنت بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا