#مهسا_امینی

نمایش گیم‌پلی جدید از بازی Ratchet and Clank: Rift Apart روی PS5

به رخ کشیدن قدرت شگفت‌انگیز SSD در PS5

در مراسم گیمزکام ۲۰۲۰ گیم‌پلی جدید از بازی Ratchet and Clank: Rift Apart روی PS5 به بینندگان نشان داده شد و تایید شد که بازی از عناوین لانچ کنسول است.

پس از مراسم رونمایی از کنسول PS5 که بخشی از گیم‌پلی Rift Apart را دیدیم، در مراسم گیمزکام یک نمایش طولانی و بدون وقفه از گیم‌پلی را از این اثر را شاهد بودیم.

در نمایش، سیستم مبارزه‌ی سوم‌شخص همیشگی سری رچت اند کلنک را مشاهده کردیم، اما پس از مدت کوتاهی و بعد از رویارویی با دکتر نفاریوس، گیم‌پلی جابجایی بین دنیاهایی را دیدیم که همه را در مراسم رونمایی PS5 شگفت‌زده کرده بود. در گیم‌پلی نشان داده شده، رچن می‌توانست فضا را به اختیار خود تغییر دهد و با زدن دکمه‌ی R1، به سمت مکان‌های مشخصی در آن واحد تلپورت کند – که قطعا اینسامنیاک با نشان دادن این قابلیت می‌خواست قدرت SSD کنسول را به رخ بکشد.

در نمایش یک جابجایی بین دنیای بزرگ نیز وجود داشت که در مراسم قبل نیز دیدیم؛ رچت و کلنک در حال سقوط هستند و بین شهری دیستوپیایی و سایبرپانک‌شکل جابجا شده، و سپس در نهایت روی کشتی‌ای پر از دزدان دریایی ظاهر شدند. در این نمایش دیدیم که از این قابلیت می‌توان در حین گیم‌پلی استفاده کرد.

نمایش با همان اشاره‌ی زیرکانه‌ی قبلی به اتمام رسید؛ کلنک به دنیایی دیگر جابجا شد و یک Lombax ماده را دید که شباهت زیادی به رچت دارد، اما اسم او را همچنان نمی‌دانیم.

پس از نمایش هفت دقیقه‌ای گیم‌پلی، جف کیلی با دو تن از اعضای اینسامنیاک درباره‌ی قابلیت‌های بازی صحبت کرد. مارکوس اسمیت از اینسامنیاک گفت که با توجه به قدرت خود کنسول و به‌ویژه SSD آن، توسعه‌دهنده‌ها می‌توانند شخصیت‌ها را در کسری از ثانیه بین نقاط مختلف منتقل کنند – چیزی که حتی مشابه‌اش هم در کنسول‌های فعلی امکان‌پذیر نمی‌بود.

کارگردان بازی، مایک دیلی، گفت که بازیکنان می‌توانند از شکستگی‌هایی در فضا استفاده کنند و با بهره‌گیری از آن، در مبارزات و جابجایی یک سر و گردن از حریف پیشی بگیرند.

اینسامنیاک همچنین تایید کرد که بازی صفحه‌ی بارگذاری نخواهد داشت و توضیحاتی در مورد استفاده‌ی آن‌ها از دسته‌ی خارق‌العاده‌ی DualSense داد. تیم سازنده‌ی بازی قصد دارد که از ویبره‌ی پیشرفته‌ی کنترلر برای سلاح‌های رچت نهایت استفاده را ببرد؛ به طور مثال با استفاده از Pulse Bomb، بازیکنان با دور شدن بمب کم شدن ویبره را در دستانشان حس خواهند کرد.

در نهایت اینسامنیاک تایید کرد که شخصیت Lombax ماده‌ای که دیدیم قابل بازی خواهد بود، که جف کیلی با اشاره به The Last of Us Part II و به شوخی گفت :«احیانا اسم این شخصیت Abby نیست؟»

از نظر داستانی، بازی Ratchet and Clank: Rift Apart ادامه‌ی روایت Ratchet and Clank: Into the Nexus است که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد، با این حال مارکوس اسمیت همه را خاطرجمع کرد که حتی اگر بازیکنان هیچ یک از بازی‌های سری را تجربه نکرده باشند، می‌توانند همچنان بدون این‌که داستان گیجشان کند، از بازی لذت ببرند.


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا