تماشا کنید: مروری بر داستان Ratchet and Clank: Rift Apart در تریلر جدید

هر آنچه باید از داستان بدانید

تماشا کنید: مروری بر داستان Ratchet and Clank: Rift Apart در تریلر جدید سورنا رضایی ۰ ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ تریلر بازی

کانال رسمی PlayStation در وب سایت یوتیوب اخیرا تریلری را به اشتراک گذاشت که داستان Ratchet and Clank: Rift Apart را مرور می‌کند.

رچت و کلنک، یک مجموعه اکشن و پلتفرمر است که اولین نسخه آن در سال ۲۰۰۲ میلادی ساخته شد و حالا هم ششمین نسخه آن آماده عرضه می‌شود. این بازی Ratchet and Clank: Rift Apart نام داشته و دنباله‌ای برای Ratchet & Clank: Into the Nexus است که سال ۲۰۱۳ در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته بود. در نسخه جدید، دکتر نفریوس به ابزار پیشرفته‌ای به نام دایمنشنیتر (Dimensionator) دست یافته که می‌تواند از آن برای سفر بین جهان‌های مختلف بهره ببرد. اختلال در عملکرد دستگاه باعث به وجود آمدن پورتال‌های متعدد و به هم ریختن نظم جهان می‌شود. در چنین شرایطی، شخصیت‌های اصلی وظیفه دارند مانند گذشته مقابل نفریوس بایستند.

کانال رسمی PlayStation در وب سایت یوتیوب چندی پیش تریلری را برای مشترکان خود در دسترس قرار داد که داستان Ratchet and Clank: Rift Apart را مرور می‌کند. در ویدیو، زرکون جونیور نقش یک راوی را داشته و توضیحاتی درباره اتفاقات اخیر ارائه داده و در همین حین، شاهد نمایش صحنه‌های مختلفی از داستان هستیم. همان‌طور که پیش از این اشاره شد، اختلاف در عملکرد دایمنشنیتر پورتال‌های متعددی را به وجود آورده است. در نتیجه، بسیاری از اجسام از یک جهان به جهان دیگر انتقال می‌یابند؛ برای مثال، در ابتدای تریلر یک موجود عظیم را می‌بینیم که از پورتال خارج شده، در چند قدمی رچت سقوط کرده و باعث تخریب پل می‌شود. در ضمن، یکی از همین پورتال‌ها باعث می‌شود شخصیت اصلی داستان از دوست خود، یعنی کلنک جدا شده و به جهان دیگری انتقال یابد. ربات کوچک، در دنیای جدید با ریوت ملاقات می‌کند که از نژاد لومبکس بوده اما جنسیتی مونث دارد.

شخصیت‌های اصلی داستان در جریان سفرهای خود برای یافتن راه حل و بازگرداندن نظم به جهان هستی، به سیاره‌های مختلفی سفر می‌کنند که برخی از آن‌ها کاملا جدید بوده و تعدادی دیگر سیاره‌هایی هستند که در نسخه‌های قدیمی وجود داشتند. شرایط برای سلاح‌ها هم به همین منوال است. کاربران می‌توانند از ترکیب سلاح‌های جدید و قدیمی برای مبارزه با دشمنان خود بهره ببرند. از سلاح‌های قدیمی می‌توان به Buzz Blades و Glove of Doom اشاره کرد. سلاح‌های جدید هم شامل NegaTron Collidor ،Ricochet و Topiary Sprinkler می‌شود. در ضمن، قابلیت آپگرید سلاح‌ها و افزودن امکانات پیشرفته‌ها به آن‌ها وجود دارد.

وقتی بخش داستانی Ratchet and Clank: Rift Apart به اتمام برسد، یک مد جدید تحت عنوان Challenge فعال می‌شود. به واسطه آن می‌توان مراحل داستانی را با تمام آپگریدها و قابلیت‌هایی که فعال شده به سرانجام رساند. البته میزان سختی بازی در این مد فراتر از مد اصلی است. به همین دلیل، تحت عنوان Challenge شناخته می‌شود. در ضمن، Rift Apart به صورت کامل از کنترلر دوال‌سنس پشتیبانی می‌کند.

جدیدترین نسخه رچت و کلنک در تاریخ ۲۱ خرداد سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۱ ژوئن) عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا