1%
  • 0/10

ساخت دنباله بازی Rainbow Six Siege تصمیم درستی محسوب نمی‌شود

همین نسخه با همین انجین ادامه می‌دهد

ساخت دنباله بازی Rainbow Six Siege تصمیم درستی محسوب نمی‌شود ۰ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
دنباله بازی Rainbow Six Siege

به گفته کارگردان آن ساخت دنباله بازی Rainbow Six Siege و یا انتقال بازی به یک انجین جدید تصمیم اشتباهی برای این بازی محسوب می‌شود.

عنوان Rainbow Six Siege پس از انتشار اولیه به مرور توانست به بازی موفقی تبدیل شود و به عنوان یک محصول سرویس محور، پلیرهای بسیاری را جذب خود کند. با توجه به این موضوع شاید برای بسیاری این سوال پیش بیاید که شرکت یوبیسافت چه زمانی نسخه جدیدی برای مجموعه Rainbow Six عرضه می‌کند. با این حال به نظر می‌رسد سازندگان آن هیچ تصمیمی برای انتشار یک نسخه جدید و یا برنامه‌ای برای انتقال بازی به یک انجین جدید به منظور پیاده‌سازی تغییرات اساسی تکنیکی ندارند.

الکساندر کارپازیس (Alexander Karpazis) که کارگردان بازی Rainbow Six Siege از سال 2022 محسوب می‌شود، طی یک مصاحبه در رویداد Siege Invitational 2024 که در برزیل صورت می‌گرفت در ابتدا درباره انجین بازی به صحبت پرداخت. امری که مورد انتقاد بسیاری از اجتماع مخاطبین بازی قرار گرفته و به نظر آن‌ها انجین بازی قدیمی شده است.

به گفته کارپازیس انجین Avil Engine که ابزارهای مرتبط با Siege برمبنای آن توسعه یافته، بهترین انجین برای یک بازی شوتر PvP به شمار می‌رود و تیم توسعه دهنده هیچ برنامه‌ای برای تغییر آن و انتقال بازی به یک انجین جدید ندارند. ایشان اظهار داشت تیم سازنده به خوبی می‌تواند با انجین جدید هر ماه محتویات و به‌روزرسانی‌های قابل توجهی را به سرعت بالایی عرضه کند و به همین دلیل، تغییر به یک انجین جدید نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای محصول رقابتی هم‌چون Siege باشد.

کارپازیس بدون اینکه به بازی دیگری اشاره کند بیان داشت عناوین دیگری اقدام به تغییر انجین خود کردند و در عوض اوضاع آن طور که می‌خواستند برای اثرشان پیش نرفت. به علاوه چنین کاری بسیار سخت و در عین حال پر هزینه خواهد بود.

در ادامه کارپازیس در خصوص در نظر گرفتن ساخت دنباله بازی Rainbow Six Siege بیان داشت که بازی فعلی نیازی به آن نداشته و به همین صورت و با انجین فعلی می‌تواند با پشتیبانی افراد مستعد تیم سازنده و ابزارهایی که دارند برای همیشه ادامه پیدا کند. پیش از این نیز سایر سازندگان بازی اظهار کرده بودند که ساخت دنباله برای عنوان مورد بحث غیرضروری بوده و انتشار به‌روزرسانی و ایجاد تغییرات در آن، رویکرد مناسب‌تری برای آن محسوب می‌شود.

عنوان مذکور برای پلتفرم‌های نسل هشتمی و نهمی سونی و مایکروسافت و رایانه‌های شخصی در دسترس بوده و طبق آخرین آمار در فوریه 2022، بیش از 80 میلیون پلیر روی تمامی پلتفرم‌های خود در اختیار دارد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments