1%
  • 0/10

Queen’s Gambit پربیننده‌ترین مینی سریال نتفلیکس لقب گرفته است

۶۲ میلیون مشترک منحصر به فردی به تماشای این اثر پرداخته‌اند

Queen’s Gambit پربیننده‌ترین مینی سریال نتفلیکس لقب گرفته است ۰ ۰۴ آذر ۱۳۹۹ اخبار جهان (تلویزیون) کپی لینک
پربیننده‌ترین مینی سریال نتفلیکس

مینی سریال Queen’s Gambit که در ژانرهای درام و داستان بلوغ ساخته شده، توانست با ثبت رکوردی جدید در زمینه‌ی بازدید، پربیننده‌ترین مینی سریال نتفلیکس لقب بگیرد.

آلن اسکات (Allan Scott) و اسکات فرانک (Scott Frank) در می سال ۲۰۱۹ میلادی سرانجام موفق شدند نظر مثبت مدیران نتفلیکس را جلب کرده و چراغ سبز را برای ساخت یک مینی سریال بر اساس رمان Queen’s Gambit نوشته‌ی والتر تویس (Walter Tevis) دریافت کنند. این اثر روی دختری یتیم به نام بث هارمون تمرکز دارد که با شرکت در رقابت‌های مختلف توانسته نام خود را به عنوان یک استعداد بزرگ در ورزش شطرنج بر سر زبان‌ها بیاندازد. در حالی که شهرت او روز به روز افزایش می‌یابد، شخصیت اصلی باید با چالش‌های مرتبط با مشکلات عاطفی و همچنین اعتیادش کنار بیاید. نقش اصلی را آنیا تیلور-جوی (Anya Taylor-Joy) ایفا کرده است.

Queen’s Gambit اواخر اکتبر سال جاری میلادی منتشر شد و به سه دلیل در مرکز توجه‌ها قرار گرفت: دلیل اول، عملکرد آنیا تیلور-جوی بوده که از سوی بسیاری از منتقدان مورد تحسین قرار گرفته است؛ دلیل دوم، توجه سازندگان به جزئیات محیطی بود. محصول مشترک آلن اسکات و اسکات فرانک در دهه‌های ۵۰ و ۶۰ میلادی جریان داشته و اینطور که به نظر می‌رسد، سازندگان به خوبی توانسته‌اند محیط مربوط به آن دو بازه‌ی زمانی را بازسازی کنند؛ دلیل سوم و پایانی هم نمایش دقیق شطرنج بوده است. تعدادی از کارشناسان و همچنین فعالان این ورزش پس از تماشای اثر به جزئیات دقیق سریال اعتراف کرده‌اند.

با توجه به اطلاعات رسمی‌ای که اخیرا به اشتراک گذاشته شده‌اند، Queen’s Gambit توانست با ثبت رکوردی جدید به پربیننده‌ترین مینی سریال نتفلیکس تبدیل شود. این اثر طی ۲۸ روزی که از انتشارش گذشته توسط ۶۲ میلیون مشترک منحصر به فرد تماشا شده است. سرویس استریم نتفلیکس با نوشتن یک توییت دیگر اعلام کرد رمان Queen’s Gambit با گذشت ۳۷ سال از انتشارش بار دیگر در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های داستانی نیویورک تایمز قرار گرفت. همچنین عبارت «چگونه شطرنج بازی کنیم» (How To play Chess) در موتور جستجوی گوگل ترند شده است. با در نظر گرفتن این موارد، می‌توان گفت محصول مشترک آلن اسکات و اسکات فرانک تاثیر زیادی روی مخاطبان داشته است.

در نگاه اول، Queen’s Gambit اثری نیست که بتواند لقب پربیننده‌ترین مینی سریال نتفلیکس را به دست بیاورد؛ زیرا درباره‌ی یک شطرنج‌باز است. از همین رو، مخاطبان هدفش تنها علاقه‌مندان به این ورزش را شامل می‌شود. با نگاهی دقیق‌تر، متوجه خواهید شد فیلمنامه‌های مینی سریال تمرکز زیادی روی مشکلات عاطفی و چالش‌هایی که اعتیاد بر سر راه پروتاگونیست قرار می‌دهند گذاشته است. از همین رو، به راحتی می‌تواند نظر علاقه‌مندان به آثار درام را به خود جلب کند. در ضمن، سازندگان برای نمایش فرآیندی که در ذهن شخصیت اصلی صورت می‌گیرد تا بتواند رقیب‌هایش را شکست دهد به سراغ روش‌های جالبی رفته‌اند.

به غیر از این موارد، نباید فراموش کرد همه‌گیری ویروس کرونا پخش بسیاری از سریال‌های قابل‌توجه و شاخص را عقب انداخته است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments