#مهسا_امینی

تماشا کنید: سازنده‌ی Heavy Rain وظیفه‌ی نشر Dustborn را بر عهده گرفت

کوانتیک دریم می‌خواهد مستقل باشد

استودیوی کوانتیک دریم به واسطه‌ی امضای قرارداد همکاری با استودیوی رد ثرد گیمز، وظیفه‌ی نشر Dustborn را بر عهده گرفته است.

شرکت چینی NetEase اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی بخشی از سهام کوانتیک دریم را خریداری کرد تا تحولی بزرگی را در سیاست‌های این استودیوی فرانسوی شاهد باشیم. سازنده‌ی The Nomad Soul پیش از این همکاری ویژه‌ای با سونی داشت و به عنوان یک استودیوی ثرد پارتی، مشغول ساخت بازی‌های انحصاری برای کنسول‌های آن بود. محصولاتی که طی این مدت توسعه یافتند، شامل Beyond: Two Souls ،Heavy Rain و Detroit: Become Human می‌شود. کوانتیک دریم حالا قصد دارد به عنوان یک مجموعه‌ی مستقل شناخته شده و نه تنها در زمینه‌ی ساخت، بلکه در زمینه‌ی نشر بازی‌های ویدیویی هم فعالیت داشته باشد.

کوانتیک دریم به واسطه‌ی قراردادی که چندی پیش با رد ثرد گیمز (Red Thread Games) به امضا رساند، وظیفه‌ی نشر Dustborn را بر عهده گرفته است. Dustborn نخستین بار در جریان رویداد Future Games Show معرفی شد. در حالی که انتظار می‌رفت روند انتشار اطلاعات و ویدیوهای جدید ادامه یابد، سازندگان طی ماه‌های اخیر سکوت کرده‌اند. با توجه به اندک اطلاعات موجود، این بازی در سبک‌های اکشن و ماجراجویی ساخته شده و داستانش در سال ۲۰۳۰ میلادی جریان دارد. در پی واقعه‌ای به نام The Broadcast، یک جنگ داخلی در آمریکا رخ داده که نتیجه‌اش، تجزیه‌ی این کشور بوده است. شخصیت اصلی هم پکس نام داشته و ماموریت دارد یک بسته را از کالیفرنیا به نوا اسکوشیا ببرد.

پکس چهارمین ماه حاملگی‌اش را پشت سر می‌گذارد. علاوه بر این، نیروهای دو گروه Puritans و Justice او به دنبالش هستند. Puritans، یک گروه متعصب و Justice هم یک گروه دولتی است. این موارد دست به دست هم داده‌اند تا انتقال بسته به تنهایی قابل‌انجام نباشد. از همین رو، شخصیت اصلی تعدادی فرد قابل‌اعتمادی را دور هم جمع می‌کند تا یک گروه تشکیل بدهد. رد ثرد گیمز در تیزری که به مناسبت اعلام خبر همکاری با کوانتیک دریمز ساخته، تاکید داشت داستان جدیدترین محصولش درباره‌ی موضوعات مختلفی از جمله دوستی، عشق، تغییرات اقلیمی، خیانت، جنگ داخلی، خانواده، ربات‌ها، عدالت و غیره است. به غیر از این، تنها یک نکته‌ی جالب توجه دیگر در ویدیو وجود دارد: سبک هنری بازی.

رد ثرد گیمز با ساخت Dreamfall Chapters در سال ۲۰۱۴ میلادی شناخته می‌شود که دنباله‌ی Dreamfall: The Longest Journey است. پروتاگونیست این مجموعه در پی اتفاقاتی متوجه می‌شود یک سازمان تبهکاری قصد دارد با دزدیدن رویای مردمان استارک و آرکادیا، آن‌ها را به بردگی خود درآورد. زوئی حالا وظیفه دارد جلوی رخ دادن این اتفاقات را بگیرد. دیگر محصول این استودیوی نروژی، Draugen است که سال ۲۰۱۹ به بازار آمد. در ضمن، Dustborn نخستین تجربه‌ی کوانتیک دریم در زمینه‌ی نشر نیست. این استودیو در انتشار محصولات پیشین خود با سونی همکاری داشته است.

در انتها، لازم به ذکر است Dustborn در تاریخ نامشخصی از آینده برای پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس سری اس، ایکس‌باکس سری ایکس و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار خواهد گرفت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا