1%
  • 0/10

گلکسی زد فولد 6 و گلکسی S25 اولترا با پردازنده اسنپدراگون عرضه می‌شوند

پرچم‌دارهای بعدی سامسونگ جذاب و قدرتمند خواهند بود

گلکسی زد فولد 6 و گلکسی S25 اولترا با پردازنده اسنپدراگون عرضه می‌شوند ۰ ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
گلکسی زد فولد 6 گلکسی S25 اولترا

اینطور که از گزارشات پیداست، ظاهرا سامسونگ می‌خواهد در گلکسی زد فولد 6 و گلکسی S25 اولترا از پردازنده اسنپدراگون استفاده کند.

چند ماه پیش، کوالکام اعلام کرد که تمام گوشی‌های پرچم‌دار سامسونگ سری S24 قرار نیست از پردازنده اسنپدراگون بهره ببرند. با این حال مدیران این شرکت در سه ماه چهارم سال ۲۰۲۴، مدعی شد که آن‌ها بخش بزرگی از تراشه‌های سری S24 را تأمین خواهند کرد. به نظر می‌رسد شرکت کره‌ای همین کار را برای گلکسی زد فولد 6 و گلکسی S25 اولترا هم تکرار خواهد کرد.

سامسونگ در پرچم‌داران سری S24 از دو تراشه استفاده کرده است؛ اسنپدراگون 8 نسل 3 و اگزینوس 2400. پرچم‌داران S24 مجهز به اسنپدراگون در بازارهای آمریکا، کانادا، ژاپن و… و مدل‌های مجهز به اگزینوس ۲۴۰۰ هم در بازارهای اروپا و آسیا در دسترس قرار دارند.

این در حالی است که سال گذشته، سامسونگ سری S23 را در تمامی بازارها به تراشه‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۲ مجهز کرده بود. حالا مدیرعامل کوالکام بار دیگر اعلام کرده که سامسونگ می‌خواهد برای پرچم‌داران آینده‌ی خودش از تراشه‌های کوالکام استفاده کند.

گلکسی زد فولد 6 و گلکسی S25 اولترا به تراشه‌ی اسنپدراگون مجهز می‌شوند

گلکسی زد فلیپ ۶ و زد فولد ۶ و گلکسی اس ۲۵ اولترا از جمله پرچم‌دارانی هستند که منحصرا تراشه‌ی اسنپدراگون را به صورت قلب تپنده در خود خواهند داشت. این تراشه برای اس ۲۵ اولترا احتمالا اسنپدراگون ۸ نسل ۴ و برای زد فولد ۶ و زد فلیپ ۶، اسنپدراگون ۸ نسل ۳ خواهد بود.

اما سامسونگ برای دو گوشی دیگر از سری S25، از اگزینوس 2500 استفاده خواهد کرد. پردازنده‌ای 10 هسته‌ای که توانایی پردازشی بسیار بالایی خواهد داشت. البته S25 پلاس و استاندارد در بازارهای آمریکا، کانادا و… همچنان تراشه‌ی اسنپدراگون خواهند داشت.

بدین ترتیب به نظر می‌رسد همکاری سامسونگ و کوالکام حداقل تا یک سال دیگر هم به صورت کاملا جدی دنبال می‌شود. سامسونگ در ادامه، قابلیت‌های هوش مصنوعی زیادی را به گوشی‌هایش اضافه خواهد کرد. زد فولد 6 و زد فلیپ 6 و سری S25 هم قطعا از این قاعده مستثنی نخواهند بود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments