1%
  • 10/10

گلکسی زد فولد ۶ و زد فلیپ ۶ با نمایشگر تاشوی مقاوم و باتری بزرگ‌تر از راه می‌رسند

شیشه‌ای تاشو به استحکام شیشه‌ی معمولی!

گلکسی زد فولد ۶ و زد فلیپ ۶ با نمایشگر تاشوی مقاوم و باتری بزرگ‌تر از راه می‌رسند ۰ ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
زد فولد ۶ باتری

سامسونگ قصد دارد برای گلکسی زد فولد ۶ و گلکسی زد فلیپ ۶ از شیشه UTG بسیار مقاوم و باتری با ظرفیت بیشتر استفاده کند.

Roland Quandt از افشاگران معروف، اخیرا دو خبر مهم درباره گوشی‌های تاشوی مورد انتظار سامسونگ یعنی زد فولد ۶ و زد فلیپ ۶ منتشر کرد. یکی درباره باتری و دیگری در رابطه با نمایشگر آن‌ها.

شماره مدل گلکسی زد فولد ۶ و زد فلیپ ۶ به ترتیب SM-F956 و SM-F741 است. علاوه بر این‌ها، یک گوشی سوم هم ظاهرا در برنامه‌های سامسونگ قرار دارد که طبق شایعات، گلکسی زد فولد ۶ فن ادیشن نام خواهد داشت.

ماه‌ها پیش، شنیدیم که سامسونگ می‌خواهد طراحی گوشی‌های تاشویش را در سال ۲۰۲۴ تغییر دهد. طی چند سال اخیر سامسونگ این طراحی را خیلی تغییر نداده، به خصوص گلکسی زد فولد. اما طبق اطلاعات جدید، ظاهرا سامسونگ می‌خوهد این بار کمی از محدوده‌ی امنش خارج شود.

بهبود چشمگیر شیشه نمایشگر تاشو

طبق گفته‌های Roland Quandt باید انتظار داشته باشیم نمایشگر تاشوی زد فولد ۶ و زد فلیپ ۶ پیشرفت چشمگیری در مقایسه با قبل داشته باشند. اینطور که پیداست، پنل UTG یا همان شیشه‌ی فوق باریک، قرار است به اندازه‌ی شیشه‌ی معمولی گوشی‌های هوشمند محکم باشد.

علاوه بر این‌ها، به نظر می‌رسد شاهد چین‌خوردگی کمتری هم روی پنل تاشوی این دو گوشی باشیم. همه‌ی این پیشرفت‌ها در حالی است که ظاهرا هزینه‌ی ساخت قرار نیست افزایش داشته باشد.

همه‌ی این‌ها در کنار لولاهای بهبود یافته، می‌توانند باعث باریک‌تر و سبک‌تر شدن گوشی‌های تاشوی مورد انتظار سامسونگ شوند.

افزایش ظرفیت باتری زد فولد ۶ و زد فلیپ ۶

پیش‌تر به لطف یک خبر می‌دانستیم که زد فلیپ ۶ قرار است باتری دو سلولی پرظرفیت‌تر داشته باشد. اما حالا به نظر می‌رسد باید انتظار افزایش ظرفیت باتری زد فولد ۶ را هم داشته باشیم.

زد فلیپ ۶ قرار است دو باتری ۲۷۹۰ و ۱۰۹۷ میلی‌آمپر ساعتی داشته باشد. یعنی ۳۸۸۷ میلی‌آمپر ساعت که در مشخصات فنی احتمالا عدد ۴۰۰۰ میلی‌آمپر ساعت درج می‌شود.

این پیشرفت در حالی است که زد فولد ۵ در حال حاضر باتری ۳۷۰۰ میلی‌آمپر ساعتی دارد اما ظرفیت واقعی باتری آن، ۳۵۹۱ میلی‌آمپر ساعت است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments