میزان فروش بازی PUBG از مرز ۷۰ میلیون نسخه عبور کرد

همچنان روی مدار موفقیت

میزان فروش بازی PUBG

در حالی که تنها حدود سه سال از عرضه‌ی جهانی PlayerUnknown’s Battlegrounds می‌گذرد، رسما به تایید رسید که میزان فروش بازی PUBG از مرز ۷۰ میلیون نسخه عبور کرده است.

بازی پابجی در ابتدا تنها برای رایانه‌های شخصی در سال ۲۰۱۷ میلادی منتشر شد. این بازی در همان سال موفق شد افتخارات زیادی را کسب کند و تحولات مثبتی را در عناوین سبک بتل رویال به وجود آورد. از همین رو توانست به افتخارات زیادی در پایان سال برسد و به لحاظ تجاری هم عملکرد قابل قبولی برای سازندگان خود داشته باشد.

با تمام این تفاسیر دور از انتظار نبود که این بازی تیراندازی و بتل رویال برای سایر پلتفرم‌ها هم منتشر شود. سال ۲۰۱۸ میلادی این بازی برای دو کنسول پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان انتشار یافت و بعد هم نوبت به عرضه‌ی نسخه‌ی موبایل آن تحت عنوان PUBG Mobile رسید. این بازی برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS عرضه شد و چندی پیش هم رسما به تایید رسید که درآمد بازی پابجی موبایل از مرز سه میلیارد دلار عبور کرده است.

حالا می‌دانیم که موفقیت‌های برند PlayerUnknown’s Battlegrounds تنها با نسخه‌ی موبایل ادامه نیافته؛ روز گذشته PUBG Corporation رسما تایید کرد که میزان فروش بازی PUBG از مرز ۷۰ میلیون نسخه عبور کرده است. رسیدن به چنین آماری در عرض سه سال، نتیجه‌ای رویایی استودیوی تازه‌کار پابجی کورپوریشن تلقی می‌شود.

برای محاسبه‌ی این آمار، از اوایل سال ۲۰۱۷ میلادی که این بازی در حالت دسترسی زودهنگام بود، مورد تحلیل قرار گرفته است. بنابر گزارشی که از سوی Gameindustry.biz منتشر شده، این آمار فروش صرفا به نسخه‌های مربوط به رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان تعلق دارد.

در حالی که بازی‌های بتل رویال محبوبی مانند Apex Legends و Fortnite به صورت کاملا رایگان (Free to Play) در دسترس قرار دارند، رسیدن به چنین آمار فروشی بدون شک یک موفقیت بزرگ برای سازندگان پابجی به حساب می‌آید.

اگر از طرفداران بازی PUBG هستید، باید بدانید که فصل هشتم این بازی در تاریخ ۲۲ جولای میلادی (مصادف با ۱ مرداد ماه سال جاری) در دسترس بازیکنان قرار می‌گیرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا