قطعی کامل PlayStation Network!

دیشب PSN به کلی از دسترس خارج شد

قطعی کامل PlayStation Network! نریمان هروی ۰ ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ اخبار بازی
PlayStation Network

دیشب شبکه‌ی وسیع PlayStation Network به شکل کامل از دسترس خارج گردید و هنوز سونی دلیل این اتفاق را اعلام نکرده است!

دیشب و به شکل غیرمنتظره، PlayStation Network سونی از کار افتاد و تمامی سیستم‌های آنلاین کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ از دسترس خارج شدند. تا زمان نگارش این خبر هم مشخص نشده که چرا PSN از کار افتاده است.

طی سال‌های اخیر، شبکه‌ی PSN با مشکلات فراوانی رو به رو شده و بارها از دسترس خارج شده است. بعضی اوقات سونی این شبکه را به دلیل تعمیر، از دسترس خارج می‌کند و پیش از آن، به کاربران در این مورد اطلاع می‌دهد. آخرین بار PSN حدود یک ماه پیش قطع شد و باعث گردید تا چندین سرویس آنلاین دیگر نیز از کار بیفتند.

صفحه‌ی رسمی وضعیت پلی‌استیشن تائید کرد که PSN از کار افتاده و دارندگان کنسول‌های سونی نمی‌توانند به سرویس‌های آنلاین کنسول خود، دسترسی پیدا کنند.

در حقیقت سونی تنها کمپانی نیست که چنین مشکلاتی دارد، چرا که مایکروسافت و نینتندو نیز طی سال‌های اخیر با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم کردند و گاهی اوقات نیز شلوغی سرور‌ها به دلیل هجوم کاربران برای تجربه‌ی بازی‌های جدید، باعث قطعی سرویس‌های آنلاین این کمپانی‌های بزرگ می‌شود.

خوشبختانه در حال حاضر PSN در دسترس قرار دارد و دارندگان PS4 و PS5 می‌توانند از سرویس‌های آنلاین استفاده کنند. PSN در سال ۲۰۱۱ هک شد و مدت زیادیست که چنین اتفاقی دوباره رخ نداده و سرویس‌های سونی به دلیل مشکلات فنی، از دسترس خارج شده‌اند. فعلا و با وصل شدن دوباره‌ی PSN باید به ادامه‌ی بازی‌های آنلاین بپردازیم و منتظر باشیم تا سونی بیانیه‌ای در مورد علت این اتفاق، صادر کند.

نظر شما در مورد قطعی‌های شبکه‌های مخصوص ویدئوگیم چیست؟ پیش‌بینی می‌کنید که با گذشت زمان، تعداد چنین قطعی‌هایی افزایش پیدا می‌کنند یا کاهش؟ ممنون می‌شویم که نظر خود را در این مورد، در قسمت کامنت‌ها بنویسید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا