#مهسا_امینی

با ویژگی عجیب و غریب دریافت تروفی در پلی‌استیشن 5 آشنا شوید!

قابلیت‌های دوال‌سنس تمامی ندارند

پلی‌استیشن 5

تعدادی از کاربران پلی‌استیشن 5 از قابلیت آن که به سیستم کسب تروفی مرتبط است، باخبر شده‌اند.

در کنسول نسل هشتمی پلی‌استیشن 4، زمانی که کاربران موفق به کسب یک تروفی می‌شدند، دستگاه به صورت خودکار از صفحه‌ی بازی عکس می‌گرفت. به‌نظر می‌رسد این ویژگی به نوعی دیگر در پلی‌استیشن 5 هم وجود دارد.

یکی از کاربران ردیت که Helloiamjack نام دارد، متوجه شده هنگامی که مشغول بازی Demon’s Souls و کشتن یک باس بوده، فریاد شادی او پس از شکست دادن باس توسط میکروفون دوال‌سنس (DualSense) ضبط شده است. او به صورت کاملا اتفاقی متوجه این موضوع شده و به‌نظر می‌رسد پلی‌استیشن 5 نسبت به لحظه‌ی دریافت تروفی‌های یک بازی حساسیت نشان می‌دهد تا آن لحظه را به صورت دقیق‌تر ثبت کند.

طبق آن‌چه که تا کنون مشخص شده، کنترلر پلی‌استیشن 5 قابلیت‌های کاربردی زیادی دارد که تجربه‌ی هیجان‌انگیزی را به کابران ارائه می‌کند. علاوه‌بر سیستم ضبط صدا، این دستگاه می‌تواند با کمک صداهای مختلفی که از طریق این اسپیکرها قابل شنیدن هستند، حس واقع‌گرایانه‌تری به کاربر بدهد. این ویژگی باعث می‌شود تا اتفاقات مختلف مثل استفاده از سلاح‌ها و شلیک گلوله، به خوبی توسط کاربر احساس شوند. از سوی دیگر، به لطف حسگرهای این کنترلر و بازخوردهای لمسی آن، تجربه‌ی بازی‌های ویدیویی غیرقابل مقایسه خواهند بود.

این درحالی است که یکی از یوتیوبرهای معروف، John Glasscock، اخیرا ویدیویی منتشر کرده و در آن از دوال‌سنس صحبت کرده است. او در این ویدیو از شکل ظاهری این کنترلر می‌گوید و قابلیت‌های مختلف آن را بررسی می‌کند. در ویدیویی که توسط این یوتیوبر منتشر شده، شاهد امکان جدا شدن بخش جلویی دوال‌سنس هستیم. در واقع، کاربران می‌توانند به سادگی این بخش را جدا کرده و شاید با قطعه‌ی جایگزین، بتوانند کنترلر خود را شخصی سازی کنند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا