کنسول‌های نسل جدید تا به امروز چه‌قدر در ژاپن فروش داشته‌اند؟

ایکس‌باکس برنده خواهد بود یا پلی‌استیشن؟

آمار فروش PS5 و Xbox Series X

نشریه‌ی Famitsu اطلاعات تازه‌ای از آمار و ارقام فروش دو کنسول جدید ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5 در کشور ژاپن منتشر کرده است.

کمتر از ۱۰ روز است که دو کنسول نسل نهمی مایکروسافت و سونی به بازار جهانی عرضه شده و همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، استقبال زیاد مردم همچنان ادامه دارد. طبق آماری که شرکت‌های سازنده منتشر کرده‌اند، سونی در ۴ روز ابتدای انتشار خود (۱۲ تا ۱۵ نوامبر) ۱۱۸,۰۸۵ واحد در ژاپن فروش داشته است.

همچنین، ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس در ۶ روز اول (۱۰ تا ۱۵ نوامبر) ۲۰,۵۳۴ واحد فروش داشته‌اند. نکته‌ی مهم و قابل توجه این است که ایکس‌ باکس‌های جدید در مجموع طی ۶ روز تنها یک پنجم پلی‌استیشن 5 یعنی حدود ۲۱ هزار واحد در ژاپن فروش فروش داشته‌اند. البته، کم بودن موجودی این کنسول هم در این آمار دخیل بوده است.

به تازگی Famitsu اطلاعات جالبی از میزان فروش پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان منتشر کرده و آمار و ارقام نسل هشتم را با کنسول‌های جدید مایکروسافت و سونی مورد مقایسه قرار داده است. بر این اساس، پلی‌استیشن 4 در دو روز اول انتشار، ۳۲۲,۰۸۳ واحد فروش داشت و ایکس‌باکس وان در ۴ روز اول به فروش ۲۳,۵۶۲ واحد دست پیدا کرد.

جالب است بدانید موجودی پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس مدتی پس از انتشار، تمام شد و شرکت‌های تولید کننده باید به فکر چاره باشند تا میزان تقاضای مردم را تامین کنند. طبق گفته‌ی مدیر ارشد مالی ایکس‌باکس، تا اواخر سه ماهه‌ی نخست سال آینده‌ی میلادی (مصادف با ۱۱ فروردین سال ۱۴۰۰) کنسول‌ نسل جدید ردموندی‎‌ها به بازار تزریق خواهد شد. این درحالی است که میزان تقاضای مردم برای پلی‌استیشن 5 هم زیاد بوده و سونی باید واحد‌های بیشتری از این کنسول محبوب را به بازار عرضه کند. به گفته‌ی کارشناسان، مقایسه‌ی اصلی در میزان موفقیت سونی و مایکروسافت زمانی صورت می‌گیرد که به مقدار کافی از هر دو دستگاه در بازار موجود باشد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا