پشتیبانی از پلی‌استیشن 4 تا سه سال ادامه خواهد داشت

دارندگان کنسول PS4 می‌توانند بازی‌های جدید را همچنان تجربه کنند

پشتیبانی از پلی‌استیشن 4 تا سه سال ادامه خواهد داشت سینا توسلی ۰ ۲۲ آبان ۱۳۹۹ اخبار بازی
پشتیبانی از پلی‌استیشن 4

مدیر عامل پلی‌استیشن، جیم رایان (Jim Ryan)، در مورد پشتیبانی از کنسول پلی‌استیشن 4 تا سال ۲۰۲۲ اطلاع داد.

او در ادامه با اعلام این خبر که عناوین انحصاری نسل بعدی مانند Horizon: Forbidden West ،Marvel’s Spider-Man: Miles Morales و Sackboy: A Big Adventure در واقع عناوین بین نسلی (Cross-Gen) خواهند بود، افراد زیادی را شوکه کرد. اخیرا معاون اجرایی و مدیریت پلتفرم پلی‌استیشن، هیداکی نیشینو (Hideaki Nishino) نیز اخیرا اظهار داشته که روند پشتیبانی از کنسول نسل هشتم سونی، برای حدود سه سال دیگر ادامه خواهد داشت.

هیداکی نیشینو در مصاحبه با AV Watch، روند توسعه هر دو کنسول را توضیح داد:

توسعه و بهبود کنسول PS5 کار آسانی نخواهد بود، اما در حال حاضر، پشتیبانی از PS4 نیز ضروری است. این یک پلی‌استیشن نخواهد بود، مگر اینکه که توسعه دهندگان صنعت بازی‌سازی بتوانند چندین سال از آن بهره‌برداری کنند. بنابراین من فکر می‌کنم که پتانسیل زیادی برای کنسول PlayStation 4 در آینده وجود دارد.


از نظر سازگاری، در دسترس بودن عناوین PS4 روی کنسول نسل بعدی مهم است، اما نظر من این است که سازگاری رو به جلو (دسترسی به عناوین کنسول PS5 روی PS4) نیز اهمیت زیادی خواهد داشت. فعلا فرض بر این است که گذار از PS4 به PS5 حدود سه سال طول خواهد کشید. حال ممکن است این پرسش‌ها به وجود بیاید که چگونه می‌توان بازی‌های PlayStation 4 را ادامه داد؟ آیا بازی‌های خریداری شده را می‌توان در PlayStation 5 بازی کرد؟ این موضوع مهمی است. ما از توسعه دهندگان خواستیم که تعداد عناوین بین نسلی را افزایش دهند.

لازم به ذکر است که همه عنوان‌های نسل جدید تا سال ۲۰۲۳ میلادی متقابلا برای کنسول قدیمی عرضه نخواهند شد، اما قطعا تا آن زمان شاهد این روند برای بسیاری از بازی‌ها خواهیم بود. این موضع جالبی از سوی سونی است. البته ممکن است سیاست مایکروسافت درباره پشتیبانی از چند نسل، باعث ایجاد این انگیزه در تیم پلی‌استیشن شده باشد.

عناوینی مانند Marvel’s Spider-Man: Miles Morales و Sackboy: A Big Adventure به همراه The Pathless و Bugsnax از تاریخ ۱۲ نوامبر (۲۲ آبان) در کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و پلی‌استیشن 5 در دسترس خواهند بود. منتظر جزئیات بیشتر درباره‌ی این بازی‌ها در هفته‌ آینده باشید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا