فعالسازی PS Plus Collection روی پلی‌استیشن 4 منجر به بن شدن می‌شود

کاربرانی که از هیچ راهی برای کسب درآمد دریغ نمی‌کنند!

فعالسازی PS Plus Collection روی پلی‌استیشن 4 منجر به بن شدن می‌شود سورنا رضایی ۰ ۰۸ آذر ۱۳۹۹
فعالسازی PlayStation Plus Collection روی پلی‌استیشن 4

با توجه به گزارشی که در وب سایت‌های مختلف منتشر شده، فعالسازی PlayStation Plus Collection روی پلی‌استیشن 4 به بن شدن کاربر متنهی خواهد شد.

تعداد قابل‌توجهی از افرادی که کنسول جدید نینتندو، ایکس‌باکس یا پلی‌استیشن را خریداری می‌کنند، افرادی هستند که نسل پیشین هیچ کنسولی نداشته‌اند. در نتیجه، از فرصت تجربه‌ی بهترین‌های چندین سال اخیر محروم بوده‌اند. سونی که به خوبی از این موضوع اطلاع داشت، در جریان رویداد آنلاین PlayStation 5 Showcase از سرویس PlayStation Plus Collection رونمایی کرد. به واسطه‌ی آن، افرادی که دارای پلی‌استیشن 5 بوده و اشتراک پلی‌استیشن پلاس را خریداری کنند، بدون پرداخت هیچ گونه هزینه‌ی اضافه‌ای به تعدادی از بهترین عناوین منتشر شده برای نسل پیشین دسترسی خواهند داشت. از بازی‌های لیست می‌توان به Uncharted 4: A Thief’s End ،The Last of Us Remastered ،Bloodborne و Resident Evil 7 biohazard اشاره کرد.

با توجه به گزارشی که وب سایت Video Games Chronicle روی خروجی خود قرار داده، عده‌ای از کاربران در حال سوء استفاده از PlayStation Plus Collection هستند. آن‌ها طی هفته‌های اخیر پی به روشی برده‌اند که به راحتی می‌تواند این سرویس جدید را روی کنسول‌های پلی‌استیشن 4 فعال کند تا بدین ترتیب، دارندگان کنسول‌های قدیمی هم از PS Plus Collection بهره‌مند شوند. نکته‌ی جالب ماجرا اینجا است که دارندگان نسل نهم پلی‌استیشن مشغول کسب درآمد از روش مورد بحث هستند. آن‌ها سرویس تازه‌ی سونی را روی دستگاه‌های قدیمی‌تر اجرا کرده و در ازای آن مبلغی را دریافت می‌کنند.

اگر به eBay مراجعه کنید، با آگهی‌ای روبرو خواهید شد که فعالسازی PlayStation Plus Collection روی پلی‌استیشن 4 را ۳۰ دلار قیمت‌گذاری کرده است. موارد این چنینی تنها به همین فروشگاه خلاصه نشده و آگهی‌هایی با مضمون مشابه را می‌توان در وب سایت‌های کانادایی kijiji و Craigslist مشاهده کرد. برای فعالسازی سرویس کافی است اطلاعات اکانت خودتان (ایمیل و رمز عبور) را در اختیار شخصی قرار دهید که پلی‌استیشن 5 دارد. او سپس اکانت شما را روی کنسول نسل نهمی خود لاگین کرده و نهایتا لایسنس‌ها را به آن اضافه می‌کند. البته این اقدام به مزاق سونی خوش نیامده و در حال بن کردن افرادی است که دست به چنین اقدامی زده‌اند.

اینطور که به نظر می‌رسد، دارندگان پلی‌استیشن 5 در صورت فروش PlayStation Plus Collection برای همیشه بن می‌شوند اما دارندگان پلی‌استیشن 4 تنها یک الی دو ماه قابلیت اتصال به شبکه را از دست می‌دهند. در ضمن، سونی تاکنون واکنشی نشان نداده و نمی‌دانیم کاربران خطاکار چطور شناسایی می‌شوند. همین موضوع باعث نگرانی تعدادی زیادی از دارندگان نسل جدید پلی‌استیشن شده است. ظاهرا آن‌ها از این روش نه برای کسب درآمد، بلکه برای فعالسازی بازی‌ها روی کنسول دوست یا آشنا بهره برده‌اند.

پلی‌استیشن 5 در دو مدل استاندارد (۴۹۹ دلار) و دیجیتالی (۳۹۹ دلار) به بازار آمده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا