برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

فروش پنج برابری پلی استیشن 5 در مقایسه با ایکس باکس سری ایکس

پیشتازی ژاپنی‌ها

فروش پنج برابری پلی استیشن 5 در مقایسه با ایکس باکس سری ایکس ۰ ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ کنسول‌های بازی کپی لینک
فروش ایکس باکس پلی استیشن

گزارش‌ها نشان می‌دهد فروش پلی استیشن 5 حدود پنج برابر بیشتر از فروش ایکس باکس سری ایکس و اس در طول سه ماهه گذشته بوده است.

حدود چهار سال از عرضه کنسول‌های نسل نهم ایکس باکس و پلی استیشن به بازار می‌گذرد. حال با ورود به نیمه دوم چرخه عمر کنسول‌های نسل نهم، گزارش‌ها نشان می‌دهد که تمایل بازیکن‌ها به خرید کنسول‌ها کاهش یافته و هر دو شرکت مایکروسافت و سونی با کاهش درآمد از بخش سخت‌افزار روبه‌رو شده‌اند.

با این حال، شاید برایتان جای سوال باشد که در طول سال جاری میلادی، عملکرد کدام یک از این کنسول‌ها بهتر بوده است؟ دنیل احمد، تحلیلگر معروف صنعت بازی‌ها، به تازگی خاطرنشان کرده که فروش کنسول پلی استیشن 5 در بازه سه ماهه گذشته حدود پنج برابر فروش کنسول ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس بوده است.

به گفته این تحلیلگر، فروش پلی استیشن 5 در طول این سه ماه چیزی نزدیک به ۴.۵ میلیون دستگاه بوده که در صورت مقایسه آن با ایکس باکس، می‌توان گفت که ژاپنی‌ها حدود پنج برابر ردموندی‌ها در این بازه موفق به فروش کنسول‌های بازی شده‌اند. این موضوع مهر تاییدی بر عملکرد بسیار ضعیف کنسول‌های ایکس باکس در زمینه فروش می‌زند.

با توجه به رویدادهای پیش‌رو نظیر سامر گیم فست و برنامه مایکروسافت برای رونمایی از بازی‌های جدید و مورد انتظار از جمله گیرز آف وار ۶ در مراسم شوکیس ایکس باکس، باید منتظر ماند و دید که ردموندی‌ها در نیمه دوم سال جاری تا حد می‌توانند در زمینه فروش کنسول موفق‌تر عمل کنند.

در میان این گفته‌ها، بهتر است بدانید بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی به تازگی اعلام کرد که فروش کنسول پلی استیشن 5 از مرز ۵۹.۳ میلیون دستگاه در سراسر جهان عبور کرده است. این در حالی است که شرکت مایکروسافت همچنان آمار و ارقامی از فروش کنسول‌های ایکس باکس ارائه نمی‌دهد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments