#مهسا_امینی

ویروس کرونا هنوز باعث تاخیر در عرضه‌ی پلی‌استیشن 5 نشده است

البته همه چیز قطعی نیست!

عرضه‌ی پلی‌استیشن 5 کرونا

بر اساس اظهارات نماینده‌ی رسمی پلی‌استیشن، شیوع گسترده‌ی ویروس کرونا در سراسر جهان تا به امروز منجر به تاخیر در عرضه‌ی پلی‌استیشن 5 نشده و این کنسول همچنان در تعطیلات کریسمس سال جاری میلادی روانه بازار خواهد شد.

چند روز پیش بود که ردموندی‌ها به طور ناگهانی از مشخصات فنی کنسول جدید خود به نام ایکس‌باکس سری ایکس پرده برداشتند. به دنبال این امر، چشم‌بادامی‌ها نیز شب گذشته با برگزاری استریم زنده، سرانجام به تمامی گمانه‌زنی‌ها پایان دادند و پس از ماه‌ها صبر و انتظار، در نهایت مشخصات پلی‌استیشن 5 را با هواداران و بازیکنان به اشتراک گذاشتند. با استناد به این اطلاعات، هرچند که هنوز نمی‌توان با قاطعیت درباره‌ی قدرت نهایی کنسول‌های نسل بعدی صحبت کرد، اما لااقل روی کاغذ ایکس‌باکس سری ایکس به خاطر بهره‌مندی از ۵۲ واحد پردازشی و قدرت ۱۲ ترافپلاس پردازنده‌ی گرافیکی برگ برنده‎‌ی نسل نهم را در اختیار دارد.

حال، پس از انتشار مشخصات فنی کنسول‌ها، موضوعی که ذهن بازیکنان را به خود مشغول کرده، تاریخ عرضه‌ی آن‌ها است. در حالی که عرضه‌ی این دو دستگاه در تعطیلات کریسمس سال جاری میلادی برنامه ریزی شده، اما گزارش‌ها نشان می‌دهد که شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان و تاثیرگذاری آن روی شماری از صنعت‌ها از جمله صنعت بازی‌های ویدیویی، عرضه‌ی سیستم‌های جدید را به تعویق خواهند انداخت. همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، این ویروس خطرناک در حال حاضر بالغ بر ۲۰۰ هزار نفر در اقصی نقاط دنیا را آلوده کرده و گسترش سریع آن بسیاری از شرکت‌ها را به تعطیلی کشانده و باعث لغو برخی از نمایشگاه‌ها نیز شده است. از این رو، تعدادی از تحلیل‌گران بر این باور هستند که در پی تعطیلی بسیاری از کمپانی‎‌ها، دو کنسول ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5 به‌زودی با مشکلاتی از قبیل کمبود قطعات اصلی روبه‌رو خواهند شد که در نتیجه ممکن است عرضه‌ی آن ها به سال ۲۰۲۱ میلادی موکول شود.

در همین راستا، سخنگوی پلی‌استیشن در مصاحبه‌ی اخیر با وب‌سایت هلندی Lets Go Digital رسما اعلام کرد که این ویروس مرگبار «هنوز» اختلالی در برنامه‌ی عرضه‌ی پلی‌استیشن 5 ایجاد نکرده و شرکت سونی همچنان در نظر دارد که این کنسول را در تعطیلات کریسمس سال ۲۰۲۰ میلادی به دست بازیکنان برساند. هرچند که طبق این گفت‌وگو، احتمال تاخیر در عرضه‌ی پلی‌استیشن جدید موقتا رد شده و کماکان می‌توان به ورود کنسول‌های نسل نهم به صنعت بازی‌ها در پاییز سال جاری میلادی امیدوار بود، اما نکته مهم این است که نماینده‌ی سونی به کلی این گمانه‌زنی‌ها را تکذیب نکرده و در واکنش به این پیش‌بینی‌ها، صرفا از کلمه‌ی «هنوز» استفاده کرده است. این بدان معنا است که سونی نیز به صراحت قول تغییر تاریخ عرضه‌ی پلی‌استیشن 5 را نمی‌دهد و به نظر می‌رسد که در صورت تداوم روند صعودی شیوع این ویروس، چندان بعید نیست که شاهد عرضه‌ی دستگاه در سال آینده میلادی باشیم.

از دیگر خبرهای مرتبط با با کنسول جدید سونی می‌توان به پشتیبانی آن از قابلیت Backward Compatibility اشاره کرد که بر این اساس، دارندگان PS5 به راحتی می‌توانند عناوین نسل هشتم را روی پلتفرم خود اجرا کنند. البته، این ویژگی صرفا به بازی‌های کنسول پلی‌استیشن 4 محدود شده و متاسفانه خبری از پشتیبانی بازی‌های پلی‌استیشن 3 و 2 روی PS5 نیست!

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با کنسول نسل بعدی پلی‌استیشن چیست؟ به نظر شما، آیا شیوع بیشتر ویروس جهانی کرونا عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهم را به تعویق خواهد انداخت؟ نظرات خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی در میان بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا