اپیک گیمز: پلی‌استیشن 5 یک شاهکار مهندسی از نظر طراحی سیستمی است

ادعای نیک پنواردن، معاون بخش مهندسی در اپیک گیمز

اپیک گیمز (Epic Games) Unreal Engine 5 روی پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس

معاون بخش مهندسی در اپیک گیمز (Epic Games)، اخیرا اظهار داشته که پلی‌استیشن 5 یک شاهکار مهندسی از نظر طراحی سیستمی است.

همانطور که احتمالا مطلع هستید، چندی پیش شرکت اپیک گیمز با انتشار دمویی تکنیکی روی پلی‌استیشن 5، از نسخه پنجم موتور بازی‌سازی Unreal Engine رونمایی کرد. این دمو به صورت ریل‌تایم روی کنسول نسل بعدی سونی اجرا می‌شد تا علاوه بر نشان دادن توانایی‌های گرافیکی سخت‌افزارهای RDNA 2، تاثیر سرعت بالای SSD در عناوین نسل بعدی را به نمایش بگذارد.

حال نیک پنواردن (Nick Penwarden)، نایب رئیس بخش مهندسی در اپیک، در صحبت‌های تازه خود با مجله رسمی پلی‌استیشن ضمن اشاره به اینکه نسخه‌ی نمایشی Unreal Engine 5 روی پلی‌استیشن 5 حاصل سال‌ها بحث و گفتگو میان سونی و Epic در مورد گرافیک‌های نسل بعدی و معماری‌های ذخیره‌سازی بود، باور دارد که سخت‌افزار PS5، شاهکار مهندسی از نظر طراحی سیستم است.

پلی استیشن 5 یک شاهکار از نظر طراحی سیستم است. این کنسول نه تنها باعث جهش بزرگی در عملکرد محاسبات گرافیکی محسوب می‌شود، بلکه از نظر معماری ذخیره‌سازی و فناوری فشرده‌سازی داده‌ها نیز انقلابی است که باعث ایجاد تجربیاتی جدید در بازی‌های رایانه‌ای خواهد شد.

کنسول‌های نسل بعدی ایکس‌باکس سری ایکس‌ و پلی‌استیشن 5 در کنار SSD با سرعت بالا، از پردازنده‌ و واحد گرافیکی قدرتمندی بهره می‌برند تا امکانات ‌تازه‌ای را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار دهند. از همین رو آنریل انجین 5 به فناوری‌های جدیدی مجهز شده است که به طور خاص روی ارتقای بحث رندرینگ و نورپردازی و ایجاد تصاویر فوتوگرامتری واقع‌گرایانه با سطح بالایی از جزئیات، در بازی‌های نسل بعدی تمرکز دارد. برای آشنایی کامل با ویژگی‌های تازه نسخه آخر موتور بازیسازی Unreal Engine می‌توانید به تماشای اپیزود پنجم چک‌پوینت از سرگرمی بپردازید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا