#مهسا_امینی

تریلر داستانی Returnal نوید تجربه‌ای دلهره‌آور را می‌دهد

این ویدیو بیش از دو دقیقه زمان دارد

تریلر داستانی Returnal نوید تجربه‌ای دلهره‌آور را می‌دهد سورنا رضایی ۰ ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ تریلر بازی

بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی ساعاتی قبل تریلر داستانی Returnal را از طریق کانال یوتیوب خود در دسترس علاقه‌مندان قرار داد.

سونی طی سال‌های گذشته سرمایه‌گذاری قابل‌توجهی روی ساخت بازی‌های انحصاری برای کنسول نسل نهمی‌اش داشته است. از نتایج سرمایه‌گذاری می‌توان به Returnal اشاره کرد که توسط هاوس‌مارک (Housemarque) توسعه می‌یابد. هاوس‌مارسک، یک استودیوی فنلاندی بوده و از سال ۱۹۹۵ میلادی در صنعت ویدیو گیم فعالیت دارد. آن‌ها در گذشته همکاری‌های متعددی با سامورایی‌ها داشته‌اند که از قابل‌توجه‌ترینشان می‌توان Alienation و Matterfall را نام برد. هر دو بازی تحت عنوان انحصاری پلی‌استیشن 4 وارد بازار شده بودند.

Returnal، یک بازی سوم شخص، اکشن و ترسناک بوده و روایتگر قصه‌ی فضانوردی به نام سلین است که در یک سیاره‌ی ناشناخته سقوط می‌کند. او اطلاعاتی درباره‌ی محیط اطرافش ندارد اما باید منشا سیگنال مرموز را بیابد. از همین رو، یک ماجراجویی خطرناک را آغاز می‌کند. پروتاگونیست داستان در همین حین که سعی دارد منشا سیگنال را بیابد، به اطلاعاتی درباره‌ی سرگذشت سیاره، تمدن پیشرفته‌ای که روزگاری در آن زندگی می‌کرده و هیولاهای ترسناکی که حالا در آن سکونت دارند دست می‌یابد.

هاوس‌مارک با همکاری بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی تریلر داستانی Returnal را در فضای مجازی منتشر کرده است. این ویدیو بیش از دو دقیقه زمان داشته و در ابتدا اولین دقایق حضور سلین در سیاره‌ی اتروپوس را به تصویر می‌کشد. ارتباط او با استرا قطع شده و سلاحش را هم پیدا نمی‌کند. با این حال، از محل سقوط سفینه فاصله گرفته و روند جستجو را آغاز می‌کند تا بتواند منشا سیگنال White Shadow را بیابد. او با گذشت مدتی با جسد یک فصانورد دیگر روبرو می‌شود. پس از نزدیک شدن به جسد و بررسی هویتش، متوجه می‌شود آن جسد به خودش تعلق دارد. در ادامه صحنه‌هایی از مبارزات پروتاگونیست با انواع مختلف دشمنان را شاهد هستیم.

گرگ لاودن (Greg Louden) به عنوان کارگردان روایی روی Returnal کار کرده است. او به واسطه‌ی یک پست در وب سایت رسمی PlayStation اطلاعات بیشتری را از بازی به اشتراک گذاشت. لاودن گفت سلین پس از اولین مرگ خود در محل سقوط سفینه بیدار شده و اینبار جهان متفاوتی را مشاهده می‌کند. پروتاگونیست با تکرار این روند متوجه می‌شود داخل یک حلقه‌ی زمانی گرفتار شده و حتی مرگ نمی‌تواند باعث خلاص شدنش شود. از همین رو، مجبور است با گشتن در محیط و کسب اطلاعات درباره‎‌ی سیاره به راز پنهان در چرخه پی ببرد.

کارگردان روایی Returnal در بخش دیگری از نوشته‌ی خود گفت سلین حین جستجو در سیاره‌ی اتروپوس با یک خانه مواجه می‌شود که به طرز عجیبی برایش آشنا است. اینطور که به نظر می‌رسد، پروتاگونیست پس از ورود به خانه با اتفاقاتی مواجه می‌شود که با کنار هم قرار دادنشان می‌تواند به یک راز پی ببرد. گرگ لاودن وارد جزئیات نشد اما این راز احتمالا به گذشته‌ی سلین مربوط باشد.

Returnal در تاریخ ۱۰ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۳۰ آوریل) انحصارا برای پلی‌استیشن 5 عرضه می‌شود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا