تماشا کنید: آیا بخش جلویی کنترلر پلی‌استیشن 5 قابلیت شخصی سازی دارد؟

با دوال‌سنس بیشتر آشنا شوید

جزئیات تازه‌ای از بخش‌هایی از کنترلر کنسول پلی‌استیشن 5 یعنی دوال‌سنس (DualSense) منتشر شده است.

همان‌طور که می‌دانید، به زودی شاهد عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهم به بازار جهانی خواهیم بود. پلی‌استیشن 5 که کنسول نسل آینده‌ی سونی به حساب می‌آید، قرار است از تاریخ ۱۲ نوامبر (۲۲ آبان) در آمریکای شمالی، استرالیا و شرق آسیا و در ۱۹ نوامبر (۲۹ آبان) در سایر نقاط جهان منتشر شود. در واقع، از تاریخ اعلام شده به صورت رسمی وارد نسل نهم خواهیم شد.

دوال‌سنس، کنترلر پلی‌استیشن 5، دارای چندین قابلیت کاربردی است که یکی از آن‌ها اخیرا توسط کاربری که پلی‌استیشن 5 را سفارش داده، مورد بررسی قرار گرفته است. یکی از یوتیوبرهای معروف، John Glasscock، اخیرا ویدیویی منتشر کرده و در آن از دوال‌سنس صحبت کرده است. او در این ویدیو از شکل ظاهری این کنترلر می‌گوید و قابلیت‌های مختلف آن را بررسی می‌کند. در ویدیویی که توسط این یوتیوبر منتشر شده، شاهد امکان جدا شدن بخش جلویی دوال‌سنس هستیم. در واقع، کاربران می‌توانند به سادگی این بخش را جدا کرده و شاید با قطعه‌ی جایگزین، بتوانند کنترلر خود را شخصی سازی کنند. این ویژگی باعث گمانه‌زنی‌هایی شده که ممکن است در آینده صفحه‌های سفارشی قابل تنظیم در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف به بازار بیایند. البته، سونی هنوز در این مورد صحبتی نکرده است.

همان‌طور که می‌دانید نماد همیشگی پلی‌استیشن که با مثلث، دایره، ضربدر و مربع آن را می‌شناسیم، به صورت غافلگیرکننده‌ای در طراحی DualSense به کار رفته است. طبق عکس‌های منتشر شده و نمای نزدیکی که از کنترلر گرفته شده، این اشکال به طور ظریف در سراسر دوال‌سنس نقش بسته‌اند. 

با توجه به اطلاعاتی که تاکنون درمورد کنترلر پلی‌استیشن 5 منتشر شده، حسگر‌های لمسی یکی از ویژگی‌های قابل توجهی به حساب می‌آید که DualSense همراه خود خواهد داشت. همچنین، تطابق تریگرهای DualSense به توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدیویی امکان سازگاری ماشه‌ها با اتفاقات و خصوصیات داخل بازی را می‌دهد که می‌تواند تجربه‌ی بهتری را به کاربر منتقل کند. از طرفی دیگر، قابلیت بازخورد لمسی کنترلر پلی‌استیشن 5 قرار است باعث انتقال حس‌های مختلف به بازیکن شود و به لذت بازی کردن گیمرها اضافه کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا