#مهسا_امینی

الکترونیک آرتز: ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5 مردم را شگفت‌زده می‌کند

مغزتان منفجر خواهد شد!

ایکس‌باکس سری ایکس پلی‌استیشن 5 الکترونیک آرتز

آقای بلیک یورگنسن، مدیر مالی ارشد شرکت الکترونیک آرتز در تازه‌ترین نشست خبری اعلام کرد که ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5 بسیار قدرتمندتر از کنسول‌های فعلی است و بازی‌های آن مردم را شگفت‌زده خواهد کرد.

با شروع سال 2020 میلادی، همان‌طور که انتظار می‌رفت، کنسول‌های نسل نهم توجه شماری از بازیکنان و حتی بازی‌سازان را به خود جلب کرده و این روزها بازار خبرهای شروع نسل جدید حسابی داغ شده است. دو دستگاه ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5 در تاریخ نامشخصی از تعطیلات کریسمس سال جاری میلادی از راه می‌رسند و دیگر زمان چندان زیادی با خروج کامل کنسول‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 از چرخه‌ی صنعت بازی‌های ویدیویی باقی نمانده است. با این حال، شرکت مایکروسافت و سونی تا به امروز جزئیات زیادی در رابطه با کنسول‌های بعدی خود به اشتراک نگذاشته‌اند و اطلاعاتی از قبیل مشخصات فنی و قیمت دستگاه‌ها همچنان برای هواداران و گیمرها مبهم است. افزون بر این، هرچند که تعدادی از توسعه‌دهندگان معروف دنیا در حال حاضر مشغول ساخت بازی‌های جدید برای نسل آینده هستند، اما تاکنون تعداد کمی از آن‌ها به طور مختصر نمایش گذاشته شده و ویدیوها و تصاویر زیادی در دست نیست. از این رو، علی‌رغم گزارش‌های فراوانی که روز به روز در سراسر فضای مجازی به چشم می‌خورد، هنوز نمی‌توان در خصوص قدرت نهایی کنسول‌ها و همچنین کیفیت بازی‌های آن‌ها اظهار نظر کرد.

در این میان، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های سازنده بازی‌های ویدیویی یعنی الکترونیک آرتز که بی‌شک کیت توسعه‌دهنده‌ی هر دو کنسول ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 4 را در اختیار دارد، به‌تازگی جزئیات اندکی از دستگاه‌های نسل بعدی منتشر کرده که بسیار جالب به نظر می‌رسد. آقای بلیک یورگنسن (Blake Jorgensen)، مدیر ارشد مالی الکترونیک آرتز، چندی پیش در لابه‌لای جلسه‌ی ارائه گزارش مالی چند ماه اخیر این شرکت به طور مختصر به کنسول‌های جدید ایکس‌باکس و پلی‌استیشن 5 اشاره و در صحبت‌های خود، این دو کنسول را بسیار قدرتمند توصیف کرد. بر اساس گفته‌های یورگنسن، به نظر می‌رسد EA برنامه‌های مختلفی را برای Xbox Series X و PlayStation 5 در نظر گرفته که با توجه به توان بالای این دو دستگاه، با اقدامات متفاوت و ساخت آثار متعدد قصد دارد تا ذهن مردم را منفجر کند!

آقای بلیک یورگنسن در این‌باره می‌گوید:

قدرت کنسول‌های نسل نهم به طور چشم‌گیری بیشتر از کنسول‌های فعلی ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 خواهد بود. به لطف ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5 ما [در حین ساخت بازی‌های ویدیویی] می‌توانیم کارهای بیشتری انجام دهیم؛ کارهایی که بی‌شک ذهن شما را منفجر خواهد کرد!

با توجه به اظهارات فوق، گویا الکترونیک آرتز از چند وقت پیش روی ساخت بازی‌های گوناگون برای کنسول‌های جدید فعالیت کرده و این شرکت با برنامه‌ی مشخص و مفید نسل نهم صنعت بازی‌های ویدیویی را آغاز خواهد کرد. این موضوع با عنایت به اینکه EA یکی از بزرگ‌ترین سازندگان بازی در دنیا به شمار می‌رود، چندان هم دور از ذهن نبود و بدیهی است که این شرکت جزء اولین بازی‌سازانی است که کیت توسعه‌دهنده نسل آینده کنسول‌ها را دریافت کرده است.

در هر حال، اگرچه ساخت نسخه‌ی جدید سری Battlefield و مجموعه‌ی پرطرفدار FIFA برای ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5 تایید شده و زمزمه‌هایی هم در رابطه با عرضه‌ی نسخه‌ی بعدی The Sims و همچنین Star Wars Jedi: Fallen Order برای نسل آینده‌ی کنسول‌ها به گوش می‌رسد، اما شرکت الکترونیک آرتز هنوز از عناوین جدید و نسل بعدی خود پرده برنداشته و صرفا در گفت‌وگوی مختلف ادعا کرده که آثار ویدیویی زیادی در حال توسعه هستند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا