فروش پلی‌استیشن 4 به ۱۱۲ میلیون دستگاه رسید

افت فروش نسبت به سال گذشته

فروش پلی‌استیشن 4

بر اساس گزارش رسمی سونی، فروش کنسول پلی‌استیشن 4 در سراسر جهان به رقم ۱۱۲ میلیون دستگاه رسید.

به‌تازگی، شرکت سونی (Sony) یک گزارش از عملکرد مالی خودش در سه ماهه‌ی اول سال مالی ۲۰۲۰ منتشر کرده که مطابق معمول در آن شاهد آخرین آمار از عملکرد فروش پلی‌استیشن 4 هستیم؛ بر این اساس، در سه ماهه‌ی اول سال مالی فعلی که از ماه آپریل تا ژوئن محسوب می‌شود، این شرکت ژاپنی موفق به فروش ۱.۹ میلیون دستگاه پلی‌استیشن 4 در سراسر جهان شده است. پیش از این، اعلام شده بود که آمار کلی فروش کنسول نسل هشتمی سونی چیزی برابر با ۱۱۰.۴ میلیون دستگاه است که با احتساب فروش سه‌ماهه‌ی اول سال مالی ۲۰۲۰، این رقم به ۱۱۲.۳ میلیون دستگاه می‌رسد.

سال گذشته، در سه‌ماهه‌ی اول سال مالی شاهد فروش ۳.۲ میلیون دستگاه از پلی‌استیشن 4 بودیم و شاید به یک سری دلایل رسیدن این رقم به ۱.۹ میلیون دستگاه منطقی به نظر برسد؛ اول از همه اینکه کنسول‌های نسل هشتمی سال‌های آخر حیات خودشان را می‌گذرانند و در تعطیلات سال آینده با عرضه‌ی پلی‌استیشن 5، وارد نسل جدید کنسول‌ها خواهیم شد و شاید مهم‌ترین دلیل افت فروش پلی‌استیشن 4 نسبت به سال‌های گذشته همین امر باشد. همچنین، شیوع کووید-۱۹ یا همان ویروس کرونا را شاید بتوان یکی دیگر از دلایل مهم افت فروش PS4 نسبت به سال‌های گذشته قلمداد کرد.

در حالی که فروش پلی‌استیشن ۴ سال به سال در حال افت است، در بخش نرم اقزاری همواره شاهد رشد فروش محصولات این شرکت به لطف عناوینی همچون The Last of Us Part II و Ghost of Tsushima هستیم. سونی در این رابطه اعلام کرده که در بخش محصولات نرم افزاری، سال به سال شاهد رشد فروش هستیم. همچنین، آمار کاربران سرویس پلی‌استیشن پلاس هم با رشد قابل توجهی همراه بوده و این سرویس در حال حاضر میزبان ۴۵ میلیون مشترک است.

زمان زیادی تا عرضه‌ی کنسول نسل نهمی سونی با نام پلی‌استیشن 5 باقی نمانده است و احتمالا افت فروش PS4 همچنان به افت خودش ادامه دهد. باید دید که PS5 در نسل نهم چه عملکردی به از خودش به جای خواهد گذاشت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا