آیا پلی‌استیشن 5 از دسته‌ی PS4 پشتیبانی می‌کند؟

پشتیبانی از دوال‌شاک 4 مخصوص بازی‌های PS4 خواهد ماند، حتی روی پلی‌استیشن 5!

پشتیبانی پلی‌استیشن 5 از دسته‌ی PS4

با اعلام سونی، بازی‌های پلی‌استیشن 5 را نمی‌توان با دسته‌ی PS4 تجربه کرد.

شاید یکی از بزرگترین سوال‌های علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی این باشد که آیا کنسول‌های نسل جدید، از دسته‌های کنسول‌های نسل هشتم پشتیبانی خواهند کرد یا خیر. در مورد سونی، چندی پیش یک گزارش منتشر شد که خبر از پشتیبانی پلی‌استیشن 5 از دسته‌ی PS4 را می‌داد اما متاسفانه باید اعلام کنیم که این موضوع فقط در شرایط خاصی امکان پذیر خواهد بود.

همانطور که سونی قبلا اعلام کرد، پلی‌استیشن 5 از قابلیت Backward Compatibility پشتیبانی خواهد کرد؛ این بدین معنی است که دارندگان کنسول‌های نسل نهمی سونی می‌توانند بازی‌های پلی‌استیشن 4 خودشان را روی PS5 هم تجربه کنند. بعد از این خبر، گزارشی منتشر شد حاکی از اینکه پلی‌استیشن 5 از کنترلر نسل قبل، DualShock 4 هم پشتیبانی خواهد کرد. در همین حال سونی اعلام کرد که تنها زمانی می‌تواند از دسته‌ی PS4 روی پلی‌استیشن 5 استفاده کنید که بخواهید به تجربه‌ی یک بازی از پلی‌استیشن 4 بپردازید؛ یا به معنای دیگر بازی‌های PS5 از دوال‌شاک 4 پشتیبانی نخواهند کرد و برای تجربه‌ی آنها باید از DualSense، کنترلر مخصوص پلی‌استیشن 5 استفاده کنید.

سونی دلیل این امر را، وجود قابلیت‌های منحصر به فرد و جدید بازی‌های PS5 دانست که برای تجربه‌ی آنها نیاز به استفاده از دوال‌سنس دارید. با تمامی این اوصاف، این شرکت ژاپنی اعلام کرد که PS Move و کنترلرهای حرکتی مخصوص Playstation VR و همچنین تمامی بازی‌های VR از طریق پلی‌استیشن 5 پشتیبانی خواهد شد. همچنین، از دوربین پلی‌استیشن 4 هم روی کنسول نسل نهمی سونی هم پشتیبانی خواهد شد که البته برای استفاده از آن باید یک آداپتور مخصوص PS5 تهیه کنید؛ در این رابطه سونی گفته که خرید آداپتور پلی‌استیشن 5، هیچ هزینه‌ی اضافه‌ای را برای کاربران در بر نخواهد داشت اما هنوز جزئیاتی از چگونگی این موضوع در دسترس نیست.

در آخر سونی اعلام کرد که هدست‌های مدل گلد و پلاتینیوم وایرلس هم از طریق درگاه USB و Audio Jack روی پلی‌استیشن 5 قابل استفاده خواهند بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا